0
-
0
21:23

Ο Ατρόμητος υποχρεώνει τον Ολυμπιακό στην δεύτερη απώλεια βαθμών του στο πρωτάθλημα, μετά το ματς στο Αγρίνιο με τον Παναιτωλικό. Καλή και ψυχωμένη εμφάνιση από τους Περιστεριώτες, που πάλεψαν για να πάρουν τη νίκη μέχρι το τέλος. Την μεγαλύτερη ευκαιρία πάντως την είχαν οι «ερυθρόλευκοι» με την κεφαλιά του Μανιάτη που σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι.

21:22

Τέλος του αγώνα.

21:20

92': Κοντά στο γκολ ο Ατρόμητος, με τον Ναπολεόνι να κάνει παράλληλο γύρισμα, αλλά τον Καραμάνο να μην μπορεί να κάνει το πλασέ από πολύ καλή θέση.

21:19

91': Κίτρινη κάρτα στον Τσενάμο.

21:19

91': Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Συνδυασμός Σαβιόλα με Κάμπελ, ο Κοσταρικανός κάνει το φαλτσαριστό σουτ, η μπάλα δίπλα απ' το αριστερό δοκάρι του Τσενάμο.

21:18

Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος.

21:15

87': Τελευταία αλλαγή και για τους γηπεδούχους. Ο Φυτανίδης στη θέση του Ιγκλέσιας.

21:06

Δεν άρεσε αυτή η απόφαση του Γιώργου Παράσχου στον Έλληνα επιθετικό της ομάδας του Περιστερίου.

21:05

77': Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Βγαίνει ο Παπαδόπουλος και μπαίνει ο Ναπολεόνι.

21:04

76': Τελευταία αλλαγή από τον Μίτσελ. Έξω ο Ολαϊτάν, μέσα ο Βάις.

21:03

75': Κίτρινη κάρτα στον Πίτου Γκαρσία.

20:59

71': Τεράστια ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Πίτου Γκαρσία εκτελεί φάουλ, ο Παπαδόπουλος πιάνει γυριστή κεφαλιά, αλλά ο Ρομπέρτο πραγματοποιεί εντυπωσιακή επέμβαση και σώζει τον Ολυμπιακό.

20:58

70': Καλή στιγμή για τους φιλοξενούμενους, με τον Τσενάμο να μπλοκάρει το αδύναμο σουτ που έκανε ο Σαβιόλα, έπειτα από ωραία ενέργεια και πάσα του Κάμπελ.

20:57

69': Δεύτερη αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Σαβιόλα μπαίνει στη θέση του Ντομίνγκεζ.

20:56

Ο Χολέμπας εκτέλεσε φάουλ, ο Μανιάτης ανενόχλητος μέσα απ' την μικρή περιοχή έπιασε σκαστή κεφαλιά, αλλά η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο.

20:56

68': ΔΟΚΑΡΙ για τον Ολυμπιακό!

20:55

67': Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Έξω ο Δημούτσος, μέσα ο Μπρίτο.

20:50

Επιστρέφει στην δράση μετά από περίπου 1,5 μήνα ο διεθνής φορ των «ερυθρόλευκων»

20:50

62': Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Μήτρογλου στην θέση του Φουστέρ.

20:49

61': Σουτ με το δεξί από τον Χολέμπας από το ύψος της μεγάλης περιοχής, πέφτει στη γωνία του και αποκρούει δύσκολα ο Τσενάμο.

20:39

51': Συνεργασία Ολαϊτάν και Φουστέρ, ο Ισπανός κάνει το πλασέ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, ψηλά άουτ η μπάλα.

20:37

50': Κίτρινη κάρτα στον Φουστέρ.

20:34

46': Έναρξη β' μέρους.

20:24

Ισορροπημένο παιχνίδι στο πρώτο 45λεπτο. Ο Ατρόμητος μπήκε δυνατά και χωρίς να φοβάται τους «ερυθρόλευκους», οι οποίοι αντιμετώπισαν πολλά προβλήματα στην δημιουργία στα πρώτα 30 λεπτά. Από εκεί και μετά ανέβασαν ρυθμό, πίεσαν, αλλά δεν κατάφεραν να δημιουργήσουν κάποια μεγάλη ευκαιρία.

20:18

Τέλος α' μέρους.

20:17

45'+3': Δυνατό σουτ του Ντομίνγκεζ ελάχιστα πάνω απ' την εστία του Τσενάμο η μπάλα.

20:14

Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος.

20:12

43': Κίτρινη κάρτα στον Δημούτσο.

20:09

Έχουν ανέβει από το 30' και μετά οι «ερυθρόλευκοι».

20:08

39': Επικίνδυνη σέντρα του Φουστέρ, ο Τσενάμο μπλοκάρει την τελευταία στιγμή πριν η μπάλα φτάσει στον Μανιάτη που περίμενε να την σπρώξει στα δίχτυα.

19:57

Δυσκολεύονται πάρα πολύ μέχρι στιγμής οι φιλοξενούμενοι και δεν μπορούν να απειλήσουν την εστία του Τσενάμο.

19:50

21': Σέντρα του Γιαννούλη από αριστερά, ο Παπαδόπουλος παίρνει την κεφαλιά, δεν ανησυχεί ο Ρομπέρτο που βλέπει την μπάλα να φεύγει άουτ.

19:47

Άρχισε και πάλι το ματς.

19:44

Διακοπή στο ματς για να καθαρίσει η ατμόσφαιρα, καθώς η ορατότητα δεν είναι καθόλου καλή λόγω των καπνογόνων που άναψαν οι οπαδοί των δύο ομάδων.

19:43

14': Κίτρινη κάρτα και στον Μανιάτη.

19:43

14': Κίτρινη κάρτα στον Ιγκλέσιας.

19:40

Καλός ρυθμός στο πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα, με τους γηπεδούχους να παίζουν στα ίσια τους «ερυθρόλευκους».

19:33

4': Πρώτη καλή στιγμή για τον Ολυμπιακού. Τακουνάκι του Ολαϊτάν για τον Φουστέρ, ο Ισπανός κάνει το σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, αλλά η μπάλα φεύγει ψηλά άουτ.

19:30

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ
Τσενάμο, Νάστος, Ταυλαρίδης, Λαζαρίδης, Γιαννούλης, Ιγκλέσιας, Πίτου Γκαρσία, Δημούτσος, Ούμπιντες, Καραμάνος, Παπαδόπουλος
Αναπ: Σηφάκης, Φυτανίδης, Μπρίτο, Μπάλλας, Φάμπιο, Ναπολεόνι, Γεωργίου
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Ρομπέρτο, Σαλίνο, Μανωλάς, Μπονγκ, Χολέμπας, Εντινγκά, Μανιάτης, Κάμπελ, Ντομίνγκεζ, Φουστέρ, Ολαϊτάν
Αναπ: Μέγιερι, Μασάντο, Σαβιόλα, Βάις, Παπάζογλου, Μήτρογλου, Σάμαρης
Διαιτητής: Στυλιάρας (Αιτ/νίας) - Βοηθοί: Γρεβένης (Χαλκιδικής), Απτόσογλου (Αθηνών)