Τελικό στο Μενίδι, 0-1 ο Φωστήρας!

16:51

Σωστή απόφαση, κολλημένο το είχε ο αμυντικός του Φωστήρα

16:50

90'+2: Φάση διαρκείας στα καρέ του Φωστήρα, οι του Αχαρναϊκού φωνάζουν για χέρι, τίποτα λέει ο διαιτητής

16:48

Μαζικά στην άμυνα ο Φωστήρας, κρατάει!

16:48

Όλα για όλα τα παίζει ο Αχαρναϊκός που έχει βγει όλος μπροστά

16:47

90': Τέσσερα τα λεπτά του έξτρα χρόνου

16:46

88': Αλλαγή για τον Φωστήρα. Στο ματς ο Λεοντίου, έξω ο Μακρίδης

16:45

Απειλεί εδώ ο Φωστήρας

16:44

86': Ωραία προσπάθεια του Τσεμπέτσι, ο οποίος γύρισε ξαφνικά, σούταρε, η μπάλα όμως δεν του έκανε το χατίρι και έφυγε άουτ

16:42

85': Αλλαγή για τον Αχαρναϊκό. Στο ματς περνά ο Καλογερόπουλος, έξω ο Προβατίδης

16:41

Υπήρξε μια μικρή διακοπή στο ματς αφού ένας φίλος του Αχαρναϊκού μπήκε στον αγωνιστικό χώρο και αφού έκανε μια... βόλτα, πήγε και κάθισε στην απέναντι εξέδρα

16:40

83': Σουτ του Σκούφαλη, η μπάλα κοντράρει στον Ζιάμπαρη και απομακρύνεται

16:38

Εξαιρετικός ο γκολκίπερ του Φωστήρα

16:37

80': Σέντρα του Σκούφαλη από δεξιά, κεφαλιά του Βλάχου, ο Μοσχονάς μπλοκάρει!

16:34

77': Κάρτα στον Αθανασόπουλο για χέρι

16:34

Έχουμε μπει στο τελευταίο τέταρτο

16:33

74': Μετά από σέντρα ο Μοσχονάς χάνει την μπάλα, ο Γουέλκαμ προσπαθεί να σκοράρει από κοντά αλλά έχει κάνει επιθετικό φάουλ

16:28

Το ψάχνει το γκολ ο επιθετικός του Αχαρναϊκού, είναι μέσα στις φάσεις, αλλά είναι άστοχος στην τελική προσπάθεια

16:28

70': Εκτέλεση φάουλ του Σκούφαλη, ο Γουέλκαμ παίρνει ακόμα μια κεφαλιά, έξω η μπάλα

16:26

68': Καλό σουτ του Αθανασόπουλου, η μπάλα σκάει μπροστά στον Μοσχονά αλλά δεν καταλήγει στα δίχτυα

16:25

68': Κάρτα στον Γκίνο με το που μπήκε στο ματς

16:24

67': Αλλαγή κάνει και ο Αχαρναϊκος. Εκτός ο Λιαπάκης, μέσα ο Αθανασόπουλος

16:24

67': Αλλαγή για τον Φωστήρα. Στη θέση του Τεγούση ο Γκίνο

16:20

63': Κάρτα στον Κακαρά

16:20

Απειλεί ο Φωστήρας και για δεύτερο γκολ

16:19

62΄: Σουτ του Τσεμπέτσι, ο Παγούδης του λέει όχι!

16:16

Καλή στιγμή για τους γηπεδούχους

16:16

58': Εκτελέστηκε, ο Γουέλκαμ παίρνει την κεφαλιά, άουτ η μπάλα

16:16

Κόρνερ για τον Αχαρναϊκό

16:14

56': Το μακρινό σουτ του Τεγούση δεν είχε καμία τύχη για τον Φωστήρα

16:09

Ο μεσοεπιθετικός του Αχαρναϊκού δεν είδε τον Σκούφαλη που ήταν ολομόναχος και σε καλύτερη θέση, επιλέγοντας να εκτελέσει από πλάγια δεξιά χωρίς να βρει στόχο

16:09

52': Μεγάλη ευκαιρία για τους γηπεδούχους. Διαγώνιο σουτ του Ντάλλα, η μπάλα λίγο άουτ

16:08

Προσπαθεί να πιέσει στο ξεκίνημα ο Αχαρναϊκός

16:08

51': Ο Μοσχονάς προλαβαίνει να μπλοκάρει την μπάλα προ του Νεόφυτου

16:08

50': Εκτελέστηκε, ο Γουέλκαμ προσπαθεί να πάρει την κεφαλιά, ωστόσο η μπάλα με τα πολλά απομακρύνεται

16:07

16:03

46': Τώρα ξεκινά το δεύτερο μέρος

15:44

44': Μετά από γύρισμα του Σκούφαλη ο Λιαπάκης σουτάρει αλλά δεν απειλεί

15:42

Κάρτα στον Κάρβοτ

15:41

41': Ο Γουέλκαμ μπαίνει στην περιοχή, σουτάρει δυνατά με το δεξί, άουτ η μπάλα

15:41

Ευκαιρία για τον Αχαρναϊκό

15:39

39': Μακρινό σουτ του Μακρίδη, δεν αιφνιδιάζεται ο Παγούδης

15:37

Τελευταίο δεκάλεπτο στο πρώτο μέρος

15:36

Τίποτα, καμία αντίδραση ο Αχαρναϊκός, ο Φωστήρας κρατά σχετικά εύκολα το προβάδισμα

15:33

33': Εκτέλεση φάουλ του Μακρίδη, η μπάλα με τα πολλά στην αγκαλιά του Παγούδη

15:31

Για να δούμε αν μπορεί να αντιδράσει ο Αχαρναϊκός ο οποίος πάντως μετά το χαμένο πέναλτι δείχνει μπλοκαρισμένος

15:29

29': Τραγικό λάθος του Ανδράλα ο οποίος πάει να βρει παράλληλα συμπαίκτη του, ''πουλάει'' την μπάλα, ο Παγούδης έχει βγει και έτσι ο Σεχολάρι με εύκολο πλασέ ουσιαστικά σε κενή εστία γράφει το 0-1

15:29

ΓΚΟΛ ο Φωστήρας!

15:23

Έχει πέσει ο ρυθμός, πολλά τα λάθη από τις δύο ομάδες

15:19

20': Ο Γουέλκαμ γυρίζει την μπάλα, ωστόσο αυτή καταλήγει στην αγκαλιά του σταθερότατου Μοσχονά

15:15

- Συμπληρώσαμε το πρώτο πεντάλεπτο, ο Αχαρναϊκός παρά το χαμένο πέναλτι δεν δείχνει επηρεασμένος, προσπαθεί να πιέσει και έχει μια ελαφρά υπεροχή

15:13

Εντυπωσιακή επέμβαση του Μοσχονά, κρατά το μηδέν!

15:13

13': Ο Ντάλλας το εκτελεί, ο Μοσχονάς πέφτει στη γωνιά του και κρατά το μηδέν!

15:12

Η μπάλα φαίνεται να βρίσκει αρχικά στο στήθος και στη συνέχεια στο χέρι του Εμέκα

15:12

Κάρτα στον παίκτη του Φωστήρα, φωνάζουν οι φιλοξενούμενοι για την απόφαση του ρέφερι

15:11

12': Για χέρι του Εμέκα, δύσκολη φάση

15:11

Πέναλτι για τον Αχαρναϊκό

15:07

Πρώτη προσπάθεια στο ματς από τον Φωστήρα

15:06

7': Σουτ του Τεγούση άουτ η μπάλα

15:06

5': Εκτελέστηκε από τον Ντάλλα, η μπάλα φτάνει στον Σκούφαλη αλλά αυτός δεν απειλεί αφού κλείστηκε καλά

15:01

1': Ξεκίνησε το παιχνίδι με μια μικρή καθυστέρηση προκειμένου να απομακρυνθούν τα χαρτάκια και οι κορδέλες που έπεσαν στον αγωνιστικό χώρο

14:58

Εξαιρετικός ο καιρός στο Δημοτικό Στάδιο Αχαρνών

14:58

Οι δύο ομάδες έχουν κάνει την εμφάνιση τους στον αγωνιστικό χώρο, όλα έτοιμα για την έναρξη του αγώνα

ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ
Παγούδης, Νιάρος, Προβατίδης, Μωυσιάδης, Παραράς, Λιαπάκης, Ντάλλας, Ανδράλας, Σκούφαλης, Γουέλκαμ, Νεόφυτος.
ΦΩΣΤΗΡΑΣ
Μοσχονάς, Κάρβοτ, Κάργας, Σεχολάρι, Έμεκα, Βούζας, Τεγούσης, Κακαράς, Μακρίδης, Ζιάμπαρης, Αχείμαστος.
Διαιτητής: Πουλήμας (Κέρκυρας). Βοηθοί: Πατσιόπουλος (Δωδεκανήσου), Στόικος (Κέρκυρας). 4ος: Ανδρονικίδης (Πειραιά)