Ο ΠΑΟΚ επικράτησε 0-1 και έκανε το πρώτο βήμα πρόκρισης

Τελικό στο Καυταντζόγλειο

21:59

Ευτυχώς για τον Αθανασιάδη που πρόλαβε να τραβήξει το κεφάλι του και γλίτωσε τα χειρότερα

21:58

90'+2: Ο Σαββίδης σήκωσε πολύ επικίνδυνα το πόδι του, βρήκε τον Αθανασιάδη και βλέπει απευθείας κόκκινη κάρτα!

21:57

Κόκκινη κάρτα για τον Ηρακλή

21:55

90': Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις

21:54

89': Χαμηλή, επικίνδυνη σέντρα από αριστερά του Κοντοδήμου, με τα πολλά η άμυνα του ΠΑΟΚ απομακρύνει

21:52

88': Μακρινό σουτ του Γιάρολιμ άουτ η μπάλα

21:52

87': Σουτ του Νίνη με το αριστερό, η μπάλα καταλήγει στην αγκαλιά του Κηπουρού

21:46

Τελευταίο δεκάλεπτο στο Καυταντζόγλειο και ο ΠΑΟΚ δείχνει να κρατά σχετικά εύκολα το προβάδισμα

21:43

79': Διώξιμο του Γλύκου, η μπάλα φτάνει στον Τάι ο οποίος σουτάρει άουτ

21:42

78': Κάρτα βλέπει ο Κάτσε για μαρκάρισμα

21:42

77': Ο Σιατραβάνης παίρνει τη θέση του Τσιλιανίδη

21:41

Μέσα σε έντονες αποδοκιμασίες πέρασε στον αγωνιστικό χώρο ο Κάτσε ο οποίος να θυμίσουμε πως είχε κάνει άνω κάτω τον ΠΑΟΚ με το περίφημο μπλουζάκι

21:41

76': Ο Αλβανός μέσος του ΠΑΟΚ μπαίνει στο ματς στην θέση του Τζιόλη

21:40

Η ώρα της επιστροφής του Έργκους Κάτσε!

21:40

75': Ο Νίνης το εκτέλεσε, ο Κατσουράνης πήρε την κεφαλιά, άουτ η μπάλα

21:39

Κόρνερ κερδίζει ο ΠΑΟΚ

21:36

71': Αλλαγή και για τον ΠΑΟΚ. Στην θέση του Λούκας ο Ολίσε

21:35

70': Καλή ευκαιρία για τον Ηρακλή που κάνει και δεύτερη αλλαγή. Στο ματς περνά ο Γιάρολιμ, εκτός ο Πουρτουλίδης

21:34

69': Σουτ του Τάι, ελάχιστα άουτ η μπάλα

21:33

68': Αλλαγή για τον Ηρακλή. Εκτός ο Ζαχόρα, μέσα ο Ματσούκας

21:30

65': Κάρτα στον Αθανασιάδη για δυνατό μαρκάρισμα

21:28

Εκτελέστηκε, απομακρύνει ο Σκόνδρας

21:27

62': Σέντρα από αριστερά, κεφαλιά του Τάι, ο Γλύκος με τρομερή επέμβαση του λέει όχι! Κόρνερ...

21:26

Για να δούμε αν μπορεί να αντιδράσει πλέον ο Ηρακλής που στεκόταν εξαιρετικά απέναντι στον ΠΑΟΚ

21:23

58': Σέντρα του Σκόνδρα από δεξιά, ο Αθανασιάδης πετάγεται μπροστά από τον προσωπικό του αντίπαλο και με προβολή γράφει το 0-1

21:23

ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ

21:22

Θετική η μέχρι τώρα παρουσία του Μαντούρο

21:21

56': Η μπάλα φτάνει στον Ζαχόρα μέσα στην περιοχή, καθοριστικό τάκλιν του Μαντούρο, πριν ο Κροάτης φορ του Ηρακλή εκτελέσει

21:18

53': Βαθιά μπαλιά του Κατσουράνη, ο Αθανασιάδης ολομόναχος παίρνει την κεφαλιά, αλλά και πάλι δεν βρίσκει στόχο

21:15

Πρώτη ευκαιρία στην επανάληψη, είναι για τον ΠΑΟΚ

21:15

50': Κεφαλιά του Αθανασιάδη άουτ η μπάλα!

21:14

Περίπου 11.000 κόσμος στο Καυταντζόγλειο με την ατμόσφαιρα να είναι εξαιρετική, πέρα από κάποια μικρά... παρατράγουδα όπως τους ελάχιστους οπαδούς στο ταρτάν

21:12

48': Με πάσα εκτελέστηκε χωρίς αποτέλεσμα

21:11

Κόρνερ για τον Ηρακλή

21:10

46': Τώρα επιτέλους ξεκινά το δεύτερο μέρος

21:10

Το πρόβλημα αυτό υπήρχε και στο πρώτο μέρος

21:09

Ο Τάι πάει πίσω από την εστία και ζητά από τους οπαδούς να επιστρέψουν στην εξέδρα

21:08

''Εγώ θα φύγω'', είπε ο διαιτητής Κουτσιαύτης στον τέταρτο

21:08

Ο διαιτητής ζητά να αποχωρήσουν από το ταρτάν, πίσω από την εστία του Κηπουρού κάποιοι οπαδοί του Ηρακλή

21:07

Ως αμυντικός μέσος θα αγωνιστεί ο Ολλανδός, παραμένουν στην άμυνα Κατσουράνης - Τζαβέλλας

21:05

Ο Μαντούρο κάνει ντεμπούτο με την φανέλα του ΠΑΟΚ. Περνά στο ματς στην θέση του Λάζαρ

21:05

Όλα έτοιμα να ξεκινήσει το δεύτερο μέρος

20:50

Ημίχρονο στο Καυταντζόγλειο

20:50

45'+2: Ο Τσιλιανίδης μπήκε επικίνδυνα στην περιοχή του ΠΑΟΚ αλλά το γύρισμα του δεν ήταν καλό

20:47

Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος

20:47

45': Μακρινό σουτ του Ζαχόρα, ψηλά η μπάλα

20:43

Είναι η δεύτερη στο παιχνίδι, μετά από αυτή του Τάι

20:42

40': Πίσω στο ματς, κάρτα βλέπει ο Κοντοδήμος

20:42

Πάντως, οι ''ασπρόμαυροι'' δικαιολογημένα φωνάζουν για πέναλτι που δεν τους δόθηκε στο χέρι του Σαββίδη

20:41

Πάντα στο 0-0, με τον Ηρακλή να κοιτά στα μάτια τον ΠΑΟΚ, έχοντας και τις καλύτερες ευκαιρίες

20:41

Σήκωσε τον Μαντούρο για ζέσταμα ο Στέφενς που δεν είναι ικανοποιημένος με την εικόνα της ομάδας του

20:40

Μπορούσε να πασάρει στους συμπαίκτες του για να απειλήσει ο Ηρακλής με καλύτερες προϋποθέσεις

20:39

36': Ο Ηρακλής βγήκε ωραία στην αντεπίθεση, σουτ του Τσιλιανίδη, δεν ανησυχεί ο Γλύκος

20:38

Τελευταίο δεκάλεπτο στο πρώτο μέρος

20:33

Πάει να αποκτήσει ρυθμό το ματς στα τελευταία λεπτά, με τον ΠΑΟΚ να έχει ανεβάσει την πίεση του

20:32

29': Επικίνδυνη σέντρα του Λίνο, η μπάλα στην εξωτερική μεριά των διχτύων

20:28

25': Κάρτα βλέπει ο Τάι

20:28

Φαίνεται να υπάρχει χέρι, το έχει απλωμένο ο αμυντικός του Ηρακλή

20:27

Οι του ΠΑΟΚ φωνάζουν για πέναλτι σε χέρι του Σαββίδη, πριν η μπάλα φτάσει στον Γεωργιάδη

20:26

23': Μετά από εκτέλεση φάουλ του Λίνο η μπάλα φτάνει στον Γεωργιάδη ο οποίος σουτάρει στο οριζόντιο δοκάρι

20:25

Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ!

20:21

19': Έξυπνη χαμηλή σέντρα του Λίνο στην πλάτη της άμυνας του Ηρακλή, ο Κηπουρός μπλοκάρει

20:20

Πιο ορεξάτοι οι γηπεδούχοι, δεν έχουν μπει ακόμα στο κλίμα του αγώνα οι παίκτες του ΠΑΟΚ

20:19

Σουτ του Ονουάτσι με το μυτάκι, λίγο άουτ η μπάλα!

20:19

16': Νέα ευκαιρία για τον Ηρακλή!

20:18

15': Ο Τσιλιανίδης βγαίνει ωραία από τα δεξιά αφού βρίσκει διάδρομο προς την εστία του ΠΑΟΚ, ωστόσο το γύρισμα του δεν είναι καλό, ο Γλύκος μπλοκάρει

20:15

Έντονα παράπονα από τους ανθρώπους του ΠΑΟΚ για τους φίλους του Ηρακλή που δεν αποχωρούν από το ταρτάν

20:14

11': Συρτό σουτ του Λούκας, ο Κηπουρός μπλοκάρει

20:13

Το πρόβλημα με τους οπαδούς του Ηρακλή που βρίσκονται στο ταρτάν του γηπέδου παραμένει. Μάλιστα αν δεν αποχωρήσουν στο επόμενο δεκάλεπτο υπάρχει περίπτωση ο διαιτητής να διακόψει το παιχνίδι

20:12

Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο για τον ''Γηραιό'', που πάντως άγγιξε σε δύο περιπτώσεις το γκολ

20:11

8': Ο Ζάχορα αρχικά δεν μπορεί να νικήσει σε τετ α τετ τον Γλύκο που του λέει όχι, ενώ στην συνέχεια της φάσης ο Κροάτης επιθετικός πλασάρει για δεύτερη φορά, ωστόσο η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ

20:11

Τεράστια ευκαιρία για τον Ηρακλή

20:06

Ξεκινά και πάλι το παιχνίδι

20:05

Μέσα σ' όλα, στο ταρτάν του Καυταντζογλείου υπάρχουν και ορισμένοι οπαδοί του Ηρακλή. Ο διαιτητής Κουτσιαύτης ζήτησε από τους ανθρώπους των γηπεδούχων να αποχωρήσουν και να επιστρέψουν στις εξέδρες

20:05

Μικρή διακοπή με τον διαιτητή να ζητά να φύγει ένα κασκόλ του Ηρακλή που έχει κρεμαστεί στο τέρμα που κάθεται ο Γλύκος

20:03

1': Ξεκίνησε το παιχνίδι με μικρή καθυστέρηση

20:03

Στον πάγκο βρίσκεται για τον ΠΑΟΚ το τελευταίο μεταγραφικό απόκτημα, ο Ολλανδός μέσος Μαντούρο

19:59

Σε δύο εβδομάδες η ρεβάνς των δύο ομάδων στην Τούμπα

19:59

Μόλις τώρα οι δύο ομάδες, μαζί με τους διαιτητές, κάνουν την εμφάνιση τους στον αγωνιστικό χώρο