1
-
2
21:25

Πολύ μεγάλη νίκη για τον ΠΑΟΚ σε ένα παιχνίδι που έμοιαζε χαμένο. Καλύτερη η Ξάνθη στο πρώτο 45λεπτο, προηγήθηκε δίκαια, οι φιλοξενούμενοι ανέλαβαν πρωτοβουλίες στην επανάληψη, αλλά δεν απειλούσαν. Τους έφταναν, όμως, δύο φάσεις στο τέλος του ματς για να πάρουν το «τρίποντο».

21:20

Τέλος του αγώνα.

21:19

92': Αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Ράνος στη θέση του Τριάδη.

21:18

Απίστευτη ανατροπή για τους φιλοξενούμενους.

21:18

Ο Λίνο κερδίζει τις κόντρες, μπαίνει στην περιοχή της Ξάνθης και «εκτελεί» τον Τσέμα για το 1-2.

21:17

91': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

21:17

Μπήκαμε στις καθυστερήσεις. Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος.

21:13

Κόρνερ του Λίνο, η μπάλα έπειτα από κόντρες στρώνεται στον Κατσουράνη, ο οποίος κάνει αμέσως το σουτ μέσα απ' την περιοχή και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το 1-1.

21:13

87': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

21:10

Πολύ κακό το δεύτερο ημίχρονο. Οι γηπεδούχοι αμύνονται αποτελεσματικά κι έτσι ο ΠΑΟΚ παρά το ότι έχει συνεχώς την μπάλα στην κατοχή του δεν μπορεί να απειλήσει.

21:06

80': Αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Κάλβο στη θέση του Μάνταλου.

21:01

75': Τελευταία αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Λίνο στη θέση του Σπυρόπουλου.

20:59

Πολλά νεύρα στα τελευταία λεπτά.

20:58

72': Κίτρινη κάρτα στον Λάζαρ.

20:55

69': Κίτρινη και στον Βούκιτς.

20:55

69': Κίτρινη κάρτα και στον Τζαβέλλα.

20:55

69': Κίτρινη κάρτα στον Μπέρτο.

20:49

62': Δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Αθανασιάδης μπαίνει στη θέση του Στοχ.

20:46

60': Αλλαγή για την Ξάνθη. Βγαίνει ο Παΐτο και μπαίνει ο Μπέρτος.

20:45

58': Ο Τριάδης περνάει τον Κίτσιου, μπαίνει στην περιοχή του ΠΑΟΚ και κάνει το σουτ, αλλά η μπάλα περνάει πολλά μέτρα άουτ.

20:38

Χωρίς κάποια φάση τα πρώτα λεπτά της επανάληψης.

20:32

46': Έναρξη β' μέρους.

20:16

Πολύ καλό παιχνίδι στο πρώτο 45λεπτο, με την Ξάνθη να έχει την υπεροχή στην μεγαλύτερη διάρκεια, να δημιουργεί προβλήματα στην άμυνα του ΠΑΟΚ και να σκοράρει με τον Μάνταλο. Οι φιλοξενούμενοι ανέβηκαν στα τελευταία λεπτά και είχαν την πολύ μεγάλη ευκαιρία με τον Λούκας στο 43'.

20:16

Τέλος α' μέρους.

20:11

43': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Σε μια αδράνεια στην άμυνα της Ξάνθης έπειτα από σέντρα του Τζαβέλλα, η μπάλα στρώνεται στον αμαρκάριστο Λούκας στην καρδιά της περιοχής, ο Ισπανός κάνει ένα δυνατό σουτ, αλλά ο Τσέμα αποκρούει με το πόδι.

20:08

40': Κίτρινη κάρτα στον Μπαξεβανίδη.

20:05

37': Κίτρινη κάρτα στον Κίτσιου.

20:04

36': Κίτρινη κάρτα στον Ντε Γκούζμαν.

20:01

32': Τώρα η αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Έξω ο Κατσικάς, μέσα ο Τζιόλης.

19:56

Ετοιμάζει αλλαγή ο Στέφενς. Στο ματς θα μπει σε λίγο ο Τζιόλης στη θέση του Κατσικά, για να γυρίσει στο κέντρο της άμυνας ο Κατσουράνης.

19:54

25': Σωτήρια επέμβαση του Γλύκου σε σουτ που έκανε ο Σολτάνι από το ύψος του πέναλτι, έπειτα από σέντρα του Μάνταλου και τακουνάκι του Βασιλακάκη.

19:46

18': Ο Σολτάνι κινείται ωραία από δεξιά, μπαίνει στην περιοχή και κάνει το σουτ, αλλά η μπάλα περνάει σύριζα απ' το δοκάρι του Γλύκου.

19:41

Βαθιά μπαλιά του Παΐτο, ο Μάνταλος παίρνει την μπάλα εκμεταλλευόμενος την αδράνεια του Κατσικά, βγαίνει απέναντι στον Γλύκο και τον νικάει για το 1-0. Πολύ ωραία ενέργεια από τον 22χρονο μεσοεπιθετικό των γηπεδούχων.

19:41

13': ΓΚΟΛ για την Ξάνθη!

19:39

11': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΟΚ. Ο Σαλπιγγίδης μπαίνει στην περιοχή της Ξάνθης και πλασάρει τον Τσέμα, ο Βούκιτς προλαβαίνει την μπάλα που κατευθύνεται άουτ, αλλά την στέλνει στο δοκάρι και ο Βάλλας απομακρύνει.

19:37

9': Ωραία σέντρα του Τριάδη, ο Βασιλακάκης μέσα στην περιοχή του ΠΑΟΚ πιάνει την κεφαλιά, όμως, ο Γλύκος αποκρούει εντυπωσιακά.

19:36

Τίποτα το ιδιαίτερο στα πρώτα λεπτά του ματς. Καμία από τις δύο ομάδες δεν έχει καταφέρει να πάρει τον έλεγχο μέχρι στιγμής.