ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΓΟΥΛΑΣ - ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ 0-2 (ΤΕΛΙΚΟ)

16:50

Τέλος στο Αιγίνιο, στο 1-1 μένουν οι δύο ομάδες

16:49

90'+3: Την βλέπει ο Καρακατσάνης για δυνατό μαρκάρισμα, με δέκα θα ολοκληρώσουν το ματς οι γηπεδούχοι

16:49

Κόκκινη για τον Αιγινιακό

16:48

90'+1: Κάρτα στον Παπαβασιλείου

16:47

90': Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος στο Αιγίνιο

16:46

ΓΛΥΦΑΔΑ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ 0-4 (ΤΕΛΙΚΟ)

16:45

88': Απειλεί με Ναστέφσκι ο Γάζωρος, αλλά στο σουτ που επιχείρησε ο επιθετικός των φιλοξενούμενων δεν βρήκε στόχο

16:44

87': Ο Καρακατσάνης το εκτέλεσε, άουτ η μπάλα

16:43

Φόυλ σε καλό σημείο για τον Αιγινιακό

16:41

85': Στη θέση του Κωνσταντινίδη ο Παναγιωτίδης για τον Γάζωρο

16:41

84': Σουτ του Γιαζιτζόγλου άουτ η μπάλα. Καλή στιγμή για τον Αιγινιακό

16:38

- Έχουμε μπει στο τελευταίο δεκάλεπτο και στα τρία παιχνίδια

16:36

79': Κάρτα βλέπει ο Ναστέφσκι

16:34

77': Λαζαρίδης αντί Πετκάκη για τον Αιγινιακό που ολοκληρώνει τις αλλαγές του

16:32

75': Ο Γαϊδαρτζής από τα 11 βήματα δεν μπορεί να νικήσει τον Τόλιο ο οποίος αποκρούει, ωστόσο ο επιθετικός του Γάζωρου παίρνει το ριμπάουντ και από κοντά ισοφαρίζει

16:32

ΓΚΟΛ ο Γάζωρος

16:31

Κάρτα και στον Χατζή για διαμαρτυρία

16:30

73': Ο Κωνσταντινίδης ανατράπηκε μέσα στην περιοχή, κάρτα βλέπει ο Σαμαράς

16:30

Πέναλτι κερδίζει ο Γάζωρος

16:29

73': Στο ματς περνά ο Γεωργίου για τον Αιγινιακό. Εκτός ο σκόρερ Πέντα

16:25

ΓΚΟΛ η Παναχαϊκή. ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΓΟΥΛΑΣ - ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ 0-2 στο 69' με πλασέ του Κοντογουλίδη

16:24

Τεράστια ευκαιρία για τον Γάζωρο

16:23

66': Ο Γαϊδαρτζής φεύγει στην πλάτη της άμυνας του Αιγινιακού αλλά σε τετ α τετ δεν μπορεί να νικήσει τον Τόλιο

16:19

62': Αλλαγή για τον Γάζωρο. Στην θέση του Νύρλου ο Παπαβασιλείου

16:15

58': Κάρτα βλέπει ο Φαμπίνιο

16:12

57': Αλλαγή για τον Αιγινιακό. Στη θέση του Γκέσιου ο Κουτσοσπύρος

16:10

Η Γλυφάδα αγωνίζεται με εννέα παίκτες και αυτή, καθώς δεν ξεκίνησε στο δεύτερο ημίχρονο ο τραυματίας Μαρκάκης. Έτσι, μάλλον ο Ρόκα βγήκε από το παιχνίδι σε ένδειξη fair play για λογαριασμό του Ολυμπιακού Βόλου...

16:08

52': Επικίνδυνη σέντρα του Γιαζιτζόγλου, απομακρύνει ο Μέλκας

16:06

Με τρεις αλλαγές ξεκίνησε στο δεύτερο ημίχρονο ο Ολυμπιακός Βόλου. Ο Ντινόπουλος πήρε τη θέση του Γκούρμα, ο Κολημήτρας αυτή του του Πινδώνη και ο Πόνσε του Κατσίκη. Με την σέντρα ωστόσο τραυματίστηκε ο Ρόκας με αποτέλεσμα να βγει αναγκαστικά εκτός και πλέον ο Ολυμπιακος συνεχίζει με εννέα παίκτες, αφού έχει ολολκληρώσει τις αλλαγές του

16:04

46': Ξεκίνησε η επανάληψη και στην Γλυφάδα. Να θυμίσουμε ΓΛΥΦΑΔΑ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ 0-4

16:03

46': Σέντρα στο δεύτερο μέρος και στο ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΓΟΥΛΑΣ - ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ 0-1

16:02

46': Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος στο Αιγίνιο, χωρίς κάποια αλλαγή από τους δύο προπονητές

15:48

Ημίχρονο έχουμε και στο Αιγίνιο, 1-0 οι γηπεδούχοι μπροστά στο σκορ

15:47

ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΓΟΥΛΑΣ - ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ 0-1 (ΗΜΙΧΡΟΝΟ)

15:46

ΓΛΥΦΑΔΑ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ 0-4 (ΗΜΙΧΡΟΝΟ)

15:45

45': Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος στο Αιγίνιο

15:45

44': Καλό σουτ του Ναστέφσκι, άγαλμα ο Τόλιος, αλλά η μπάλα φεύγει έξω. Απειλεί ο Γάζωρος

15:42

Κόκκινη κάρτα για τον Ολυμπιακό Βόλου. Στο 41' ο διαιτητής Σταθόπουλος απέβαλε τον Μπρέσκα. Με δέκα πλέον και οι ''ερυθρόλευκοι''. Να θυμίσουμε πως η Γλυφάδα ξεκίνησε με δέκα παίκτες αφού αδυνατεί να κατεβάσει ενδεκάδα

15:40

Νέα καλή στιγμή για τον Αιγινιακό

15:40

39': Ο Μέλκας λέει όχι σε δυνατό σουτ του Καρακατσάνη

15:38

37': Αντεπίθεση του Αιγινιακού με τον Χατζή ο οποίος δοκιμάζει τα πόδια του από δύσκολη θέση, άουτ η μπάλα

15:35

- Στο Αιγίνιο οι γηπεδούχοι κρατάνε το προβάδισμα, ωστόσο ο Γάζωρος έχε αναβάσει την απόδοση του και πιέζει

15:33

ΓΚΟΛ και ο Ολυμπιακός Βόλου (32'): ΓΛΥΦΑΔΑ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ 0-4, σκόρερ ο Γκούρμα

15:31

ΓΚΟΛ και ο Ολυμπιακός Βόλου (30'): ΓΛΥΦΑΔΑ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ 0-3 με πλασέ του Κωστούλα

15:30

ΓΚΟΛ η Παναχαϊκή (24'): ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΓΟΥΛΑΣ - ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ 0-1 με σουτ του Στεργίδη

15:30

Διάστρεμμα η πρώτη διάγνωση για τον Σρντιτς

15:29

29': Αναγκαστική αλλαγή λοιπόν για τον Γάζωρο. Στη θέση του Σρντιτς ο Παπαδόπουλος

15:29

Ο Σρντιτς που είχε δοκάρι πριν λίγο δεν μπορεί να συνεχίσει καθώς αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού

15:26

26': Ωραίο πλασέ του Σρντιτς από πλάγια θέση δεξιά, η μπάλα σταματά στο δοκάρι

15:26

Δοκάρι ο Γάζωρος!

15:23

ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός Βόλου: ΓΛΥΦΑΔΑ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ 0-2 με σουτ του Μπρέσκα στο 24'

15:22

- Στο Αιγίνιο συμπληρώσαμε 20λεπτο, το γκολ που έχουν σημειώσει οι γηπεδούχοι τους έχει ανεβάσει ψυχολογικά, την ώρα που ο Γάζωρος αντιμετωπίζει προβλήματα στην ανάπτυξη

15:21

ΓΛΥΦΑΔΑ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ 0-1: Δοκάρι σε τουτ του Μπρέσκα στο 21'

15:18

17': Εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Πέντα, η μπάλα στην αριστερή γωνία του Μέλκα και 1-0

15:18

ΓΚΟΛ ο Αιγινιακός

15:16

16': Σουτ του Φαμπίνιο από μακριά, ο γκολκίπερ του Γάζωρου Μέλκας μπλοκάρει εύκολα την μπάλα

15:13

12': Επικίνδυνη σέντρα του Καρακατσάνη, η μπάλα στην αγκαλιά του Μέλκα, καλή στιγμή για τον Αιγινιακό

15:12

ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός Βόλου! ΓΛΥΦΑΔΑ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ 0-1: Στο 12' ο Καρράς έκανε την προσπάθεια από τα δεξιά, πάσαρε στον Γκούρμα και αυτός με ωραίο πλασέ έκανε το 0-1

15:11

- Πρώτο δεκάλεπτο στο Αιγίνιο χωρίς κάτι ιδιαίτερο, παιχνίδι κέντρου μέχρι στιγμής από Αιγινιακό και Γάζωρο

15:10

Να σημειώσουμε πως ο Ολυμπιακός Βόλου έχει αριθμητικό πλεονέκτημα από το ξεκίνημα, αφού η Γλυφάδα αδυνατεί να κατεβάσει ενδεκάδα και θα παίξει τελικά με δέκα παίκτες. Το παιχνίδι γίνεται και χωρίς φιλάθλους...

15:06

ΓΛΥΦΑΔΑ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ 0-0 (3') Δοκάρι για τον Ολυμπιακό Βόλου σε σουτ του Κατσίκη

15:05

4': Μακρινό σουτ του Σρντιτς η μπάλα άουτ, πρώτη καλή στιγμή στο ματς, είναι για τον Γάζωρο

15:04

1': Σέντρα και στο Αστέρας Μαγούλας - Παναχαϊκή

15:04

1': Ξεκίνησε το παιχνίδι και στην Γλυφάδα

15:03

ΓΛΥΦΑΔΑ: Χρήστου, Μαυρίας, Νικολιάς, Παιδάκης, Στασινόπουλος, Μουστάκης, Δημακάκος, Κόκαλης, Μαρκάκης, Κουντούρης.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ: Γεωργίου, Καρράς, Κόμνος, Μελίσσης, Κωστούλας, Ρόκας, Πινδώνης, Μπρέσκα, Δεινόπαπας, Κατσίκης, Γκούρμα.

15:01

1': Σέντρα στο Αιγίνιο

14:58

ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΓΟΥΛΑΣ: Κασμερίδης, Κοτίτσας, Τριάντος, Ιατρού, Νόνης, Στατομήτρος, Έβερετ, Αντωνόπουλος, Ντιέγκο, Μαρίνου, Στρατάκης.
ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ: Λαμπάκης, Κοντογουλίδης, Κιάσσος, Γκαντιάγκα, Πλέγας, Φατιόν, Στεργίδης, Μπερτέν, Λίτσης, Χιντζίδης, Κωστόπουλος.

14:34

Γλυφάδα - Ολυμπιακός Βόλου
Διαιτητής: Σταθόπουλος (Δυτ. Αττικής)
Βοηθοί: Μητάρης (Ανατ. Αττικής), Γεωργακόπουλος (Πειραιά)
4ος: Μάλαμας (Ανατ. Αττικής)

14:34

Αστέρας Μαγούλας - Παναχαϊκή
Διαιτητής: Φουκάκης (Ηρακλείου)
Βοηθοί: Κουράκης, Νικολακάκης (Ηρακλείου)
4ος: Ζαραβινός (Αθηνών)

14:31

Παράλληλα, το a-sports.gr θα σας ενημερώνει για την εξέλιξη του σκορ και στα παιχνίδια του Νοτίου ομίλου: Αστέρας Μαγούλας – Παναχαϊκή, Γλυφάδα – Ολυμπιακός Βόλου (σέντρα επίσης στις 15.00).

14:29

Σε περίπου μισή ώρα η σέντρα στο γήπεδο Αιγινίου, στην αναμέτρηση του Αιγινιακού με τον Γάζωρο, στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής του Βορείου ομίλου της Β' Εθνικής

ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ
Τόλιος, Λαζαρίδης, Σαμαράς, Δήμου, Γιαζιτζόγλου, Χατζής, Φαμπίνιο, Δερμητζόγλου, Πέντα, Καρακατσάνης, Γκέσιος.
Μέλκας, Τζούριτς, Μερεσιώτης, Νύρλος, Τσουβαλτσίδης, Δέντσας, Χατζηδημητρίου, Σρντιτς, Κωνσταντινίδης, Γαϊδαρτζής, Ναστέφσκι.
Διαιτητής: Τερετίδης (Καβάλας). Βοηθοί: Βάντσης, Χατζηνάκος (Δράμας). 4ος: Κοτσανής (Δράμας)