0
-
2
16:54

Απόλυτα δίκαιη νίκη για τον Αστέρα Τρίπολης που... βραχυκύκλωσε τον ΠΑΣ Γιάννινα και κέρδισε 2-0.

16:54

90'+3': Λήξη του αγώνα.

16:51

90': Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

16:50

89': Κίτρινη κάρτα στον Εντό.

16:49

88': Ο Μπαράλες αφήνει τη θέση του στον Χουάνμα, στην τρίτη αλλαγή του Αστέρα.

16:46

85' Ο Βελλίδης αποκρούει το επικίνδυνο σουτ του Σέτι.

16:41

Δεν δείχνει ικανός να δημιουργήσει ευκαιρίες ο ΠΑΣ, ενώ πλέον το ματς έχει μπει στο τελευταίο δεκάλεπτο.

16:37

76': Σέτι αντί Καράσκο, στη δεύτερη αλλαγή του Βεργέτη.

16:35

74': Κίτρινη κάρτα στον Μιχαήλ.

16:34

Προσπαθεί αλλά δεν μπορεί να απειλήσει ο ΠΑΣ...

16:27

67': Ο Ουρτάδο αποτελεί την πρώτη αλλαγή του Αστέρα Τρίπολης, στη θέση του Ντε Μπλάσις.

16:25

65': Ολοκληρώνει τις κινήσεις του από τον πάγκο ο Τσιώλης. Μέσα ο Κρητικός έξω ο Μπέριος.

16:24

64': Ο Ίλιτς επιχειρεί να σκοράρει με ψηλοκρεμαστό πλασέ αλλά στέλνει την μπάλα άουτ.

16:19

58': Κοντινή προβολή του Μουνάφο από σέντρα του Τσαμπούρη, άουτ η μπάλα.

16:17

Η είσοδος των Σονγκό και Κυβελίδη έχει κάνει πιο δραστήριο τον ΠΑΣ, που αναζητά το γκολ. Ο Αστέρας από την άλλη, θέλει να απειλήσει με αντεπιθέσεις.

16:14

53': Κίτρινη κάρτα στον Κυβελίδη.

16:10

49': Διαγώνιο σουτ του Κυβελίδη, διώχνει πάνω από τη γραμμή ο Τσαμπουρής κρατώντας ανέπαφη την εστία του Αστέρα.

16:06

46': Και δεύτερη αλλαγή από τον Τσιώλη, που περνά στον αγωνιστικό χώρο τον Σονγκό αντί του Κοροβέση.

16:06

46': Πρώτη αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Κυβελίδης στη θέση του Στρούνα.

16:05

46': Έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου.

15:50

Ο Αστέρας Τρίπολης πιο ουσιαστικός, έχει σκοράρει δύο φορές σε βάρος του ΠΑΣ Γιάννινα και θέσει τις βάσεις για την κατάκτηση της νίκης.

15:49

45': Λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

15:48

44': Ένα λεπτά οι καθυστερήσεις.

15:45

41': Κίτρινη κάρτα στον Ουσέρο.

15:42

Ο Καράσκο φεύγει στην αντεπίθεση και με σουτ με εξωτερικό φάλτσο, νικάει τον Βελλίδη γράφοντας το 2-0 για την ομάδα της Αρκαδίας.

15:42

38': ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ!

15:41

37': Σουτ του Μουνάφο από την περιοχή, μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια ο Βελλίδης.

15:36

33': Σουτ του Βίλα, ο Γκοϊάν βάζει την κόντρα και στέλνει την μπάλα κόρνερ.

15:31

Ο Αστέρας έχει οπισθοχωρήσει μετά το τέρμα που πέτυχε, θέλοντας να διαφυλάξει τα νώτα του. Ο ΠΑΣ δεν μπορεί να βρει διαδρόμους για να διασπάσει την άμυνα των φιλοξενούμενων.

15:27

24': Κίτρινη κάρτα στον Λίλα.

15:23

Ο ΠΑΣ Γιάννινα προσπαθεί να αντιδράσει, κυρίως με πρωτοβουλίες του Ίλιτς.

15:18

15': Κίτρινη κάρτα στον Γκοϊάν.

15:17

Ο Τσαμπούρης εκτελεί φάουλ και ο Μπαράλες με κεφαλιά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα ανοίγοντας το σκορ για τον Αστέρα.

15:16

13' ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ!

15:16

13': Κίτρινη κάρτα στον Μπέριο.

15:08

Χωρίς κάτι το ιδιαίτερο έχουν κυλήσει τα πρώτα λεπτά της συνάντησης.

15:03

Καλές οι καιρικές συνθήκες στα Γιάννενα, ενώ στο γήπεδο βρίσκονται περίπου 2.500 φίλοι του ΠΑΣ.

15:02

1': Έναρξη της αναμέτρησης.

14:59

Όλα έτοιμα για να αρχίσει το παιχνίδι.

14:54

Ο Σάκης Τσιώλης θα αντιμετωπίσει την προηγούμενη ομάδα του, τον Αστέρα, αλλά και τον συνεργάτη του στους Αρκάδες Στάικο Βεργέτη.

14:53

Είναι ο πρώτος αγώνας του δεύτερου γύρου αλλά και του 2014 για τη Σούπερ Λϊγκα.

14:52

Σε λιγότερο από δέκα λεπτά θα αρχίσει η αναμέτρηση του ΠΑΣ Γιάννινα με τον Αστέρα Τρίπολης.

Βελλίδης, Στρούνα, Μπέριος, Κολοβέτσιος, Μιχαήλ, Τσουκαλάς, Λίλα, Βίλα, Ακόστα, Κοροβέσης, Ίλιτς.
Αναπ: Αμπάρης, Σονγκό, Κρητικός, Ρουμπουλάκου, Κυβελίδης, Σκόνδρας, Αυγενικού.
Ερνάντεζ, Τσαμπούρης, Γκοϊάν, Κοντοές, Ζησόπουλος, Μουνάφο, Εντό, Ουσέρο, Καράσκο, Ντε Μπλάσις, Μπαράλες.
Αναπ: Μπαντής, Ζαραδούκας, Σέτι, Κάφα, Χουάνμα, Ουρτάδο, Μπακασέτας.
Διαιτητής: Κουκουλάκης (Ηρακλείου) - Βοηθοί: Σταυρουλάκης (Ρεθύμνου), Δημητριάδης (Καστοριάς)