4
-
0
21:24

Πολύ εύκολη νίκη με 4-0 για τον Ολυμπιακό, απέναντι σε μια Καλλονή που... δεν υπήρχε στον αγωνιστικό χώρο. Πρωταγωνιστής ο Ντομίνγκεζ με 1 γκολ και 2 ασίστ. Μπορούσαν κι άλλα γκολ οι «ερυθρόλευκοι»

21:21

Τέλος του αγώνα.

21:19

Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος που ξεκίνησε να μετράει.

21:14

85': Η πρώτη ευκαιρία της Καλλονής στο ματς. Από κάθετη του Λεοζίνιο ο Ντος Σάντος μπαίνει στην περιοχή του Ολυμπιακό και απέναντι από τον Ρομπέρτο, από λίγο πλάγια θέση, πλασάρει άουτ.

21:11

82': Δυνατό σουτ του Μασάντο από το ύψος της μεγάλης περιοχής, αποκρούει δύσκολα ο Σιδεράκης.

21:07

78': Αλλαγή για την Καλλονή. Ο Ντάμπος μπαίνει στη θέση του Γιουκαρή.

21:07

Εκτελεί ο Λεοζίνιο, η μπάλα κοντράρει στο τείχος και φεύγει κόρνερ.

21:07

77': Φάουλ σε καλή θέση για την Καλλονή.

21:04

Ο Βάις βγάζει κάθετα για τον Κάμπελ, ο οποίος δεν μπορεί να κάνει καλά το κοντρόλ μέσα στην περιοχή, αλλά η μπάλα στρώνεται στον Μασάντο και αυτός από κοντά «σκοτώνει» τον Σιδεράκη για το 4-0.

21:03

74': ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό!

21:01

71': Τελευταία αλλαγή από τον Μίτσελ. Βγαίνει ο Μανιάτης και μπαίνει ο Μασάντο.

20:58

69': Αλλαγή για την Καλλονή. Ο Βαλιός μπαίνει στη θέση του Μανούσου.

20:57

68': Σουτ του Ντομίνγκεζ από το ημικύκλιο της περιοχής, άουτ η μπάλα.

20:55

66': Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Εντινγκά μπαίνει στη θέση του Σάμαρη.

20:54

Κόρνερ του Ντομίνγκεζ, ο Μανιάτης δεν μπορεί να πιάσει την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι, αλλά η μπάλα φτάνει στον Μανωλά, ο οποίος με πλασέ μέσα από την μικρή περιοχή κάνει το 3-0.

20:54

65': ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό!

20:44

56': Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Βγαίνει ο Φουστέρ και μπαίνει ο Βάις.

20:44

Ωραία συνεργασία των «ερυθρόλευκων», με τον Σαβιόλα να δίνει στον Κάμπελ, αυτός βγάζει στον επερχόμενο Σαλίνο, ο οποίος μέσα από την περιοχή και δεξιά κάνει την παράλληλη σέντρα για τον Ντομίνγκεζ που «γράφει» το 2-0 με κοντινό πλασέ.

20:43

54': ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό!

20:39

50': Επικίνδυνο σουτ του Ντομίνγκεζ έξω απ' την περιοχή, δίπλα απ' το αριστερό δοκάρι του Σιδεράκη η μπάλα.

20:34

46': Έναρξη β' μέρους.

20:19

Πολύ καλή εμφάνιση του Ολυμπιακού μέχρι στιγμής. Ειδικά στο πρώτο 30λεπτο οι «ερυθρόλευκοι» ήταν εντυπωσιακοί, πιέζοντας ψηλά δημιούργησαν πολλά προβλήματα στους φιλοξενούμενους, «έφτιαξαν» πολλές φάσεις και η Καλλονή μάλλον θα πρέπει να είναι ευχαριστημένη που δεν έχει δεχτεί περισσότερα από ένα γκολ.

20:19

Τέλος α' μέρους.

20:16

Μπήκαμε στις καθυστερήσεις. Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος.

20:11

40': Κίτρινη στον Μαρσέλο.

20:08

Οι γηπεδούχοι εξακολουθούν να ελέγχουν το ματς, αλλά τα τελευταία λεπτά δεν μπορούν να διασπάσουν την άμυνα της Καλλονής.

19:59

29': Ο Ολυμπιακός έχει κερδίσει φάουλ περίπου 7-8 μέτρα έξω απ' την περιοχή, ο Ντομίνγκεζ εκτελεί δυνατά και η μπάλα φεύγει λίγα μέτρα πάνω απ' την εστία.

19:57

Με την εικόνα του ματς είναι θέμα χρόνου να δεχτεί και δεύτερο γκολ πριν το τέλος του πρώτου μέρους η Καλλονή.

19:55

24': Κι άλλη ευκαιρία για τους γηπεδούχους. Ο Σαβιόλα βγάζει στον άξονα για τον Ντομίνγκεζ, ο οποίος πλασάρει από το ύψος της μεγάλης περιοχής, για να αποκρούσει με τα πόδια ο Σιδεράκης.

19:53

22': Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Κάμπελ συγκλίνει και πάλι από δεξιά προς τον άξονα, βγάζει διαγώνια για τον Φουστέρ, ο Ισπανός αμαρκάριστος μέσα στην περιοχή κάνει το σουτ στην κίνηση, αλλά ο Σιδεράκης αποκρούει εντυπωσιακά.

19:50

19': Αλλαγή για την Καλλονή. Ο Καζάκης δεν μπορεί τελικά να συνεχίσει και τη θέση του παίρνει ο Γκναμπούγιου.

19:50

19': Σουτ του Κάμπελ από τη γωνία της μεγάλης περιοχής, μπλοκάρει εύκολα ο Σιδεράκης.

19:49

Πιέζουν πολύ ψηλά οι παίκτες του Μίτσελ και δεν επιτρέπουν στους φιλοξενούμενους να κυκλοφορήσουν την μπάλα με ευκολία.

19:46

16': Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Οι «ερυθρόλευκοι» κλέβουν την μπάλα λίγο έξω απ' την περιοχή της Καλλονής, ο Σαβιόλα βγάζει τον Κάμπελ «φάτσα» με τον Σιδεράκη, ο Κοσταρικανός από το ύψος της περιοχής σκάβει την μπάλα, αλλά αυτή περνάει δίπλα απ' το αριστερό δοκάρι.

19:44

Ο Κάμπελ κινείται ωραία από δεξιά, συγκλίνει προς τον άξονα και βγάζει κάθετη για τον Ντομίνγκεζ, αυτός μέσα απ' την περιοχή γυρίζει για τον Σαβιόλα, ο οποίος νικάει εύκολα τον Σιδεράκη κάνοντας το 1-0.

19:44

13': ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό!

19:42

Μπήκε ξανά ο Καζάκης. Και πάλι με 11 οι φιλοξενούμενοι.

19:41

10': Άρχισε και πάλι το παιχνίδι. Ο επιθετικός της Καλλονής έχει βγει εκτός αγωνιστικού χώρου.

19:38

Μικρή διακοπή στο ματς, καθώς ο Καζάκης χτύπησε σε μια διεκδίκηση της μπάλας με τον Μανωλά. Ο στόπερ του Ολυμπιακού τον βρήκε με το γόνατο στην μέση.

19:34

Εκτελεί ο Ντομίνγκεζ για τον Φουστέρ που βρίσκεται έξω απ' την περιοχή και κάνει αμέσως το σουτ, πολλά μέτρα άουτ η μπάλα.

19:34

3': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Το πρώτο στο ματς.

19:31

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Ρομπέρτο, Σαλίνο, Παπαδόπουλος, Μανωλάς, Μπονγκ, Σάμαρης, Μανιάτης, Κάμπελ, Ντομίνγκεζ, Φουστέρ, Σαβιόλα
Αναπ: Μέγιερι, Μασάντο, Παπάζογλου, Εντινγκά, Χολέμπας, Σέποβιτς, Βάις
ΚΑΛΛΟΝΗ
Σιδεράκης, Χωριανόπουλος, Λεάντρο, Αναστασιάδης, Ποντάνι, Μαρσέλο, Γιουκαρής, Λεοζίνιο, Ντος Σάντος, Μανούσος, Καζάκης
Αναπ: Χογκ, Φουρλάνος, Ντάμπος, Κεϊτά, Φαρία, Γκναμπούγιου, Βαλιός
Διαιτητής: Παπαπέτρου (Αθηνών) - Βοηθοί: Θανασακούδης (Μακεδονίας), Μερκενίδης (Μακεδονίας)