2
-
0
17:49

Σπουδαία νίκη για την Επισκοπή, 2-0 τον Παναιγιάλειο, με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Γκονζάλες

17:49

Τελικό στο Ρέθυμνο

17:48

Κόρνερ ήταν το οποίο πέρασε ανεκμετάλλευτο για τον Παναιγιάλειο

17:48

90'+4: Παραλίγο αυτογκόλ για την Επισκοπή, η μπάλα ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Καλογεράκη

17:44

90': Τέσσερα τα λεπτά του έξτρα χρόνου

17:43

89': Μακρινό σουτ του Ακπαρίδη, έξω η μπάλα

17:41

87': Τρίτη αλλαγή και για την Επισκοπή. Εκτός αγώνα ο Βελονάκης

17:40

86': Μακρινό σουτ του Αργυρόπουλου, δεν ανησυχεί ο Καλογεράκης

17:37

83': Κάρτα στον Λαζανά για διαμαρτυρία

17:34

Καλή στιγμή για τον Παναιγιάλειο

17:33

Επικίνδυνη σέντρα, ο Ιωάννου παίρνει την κεφαλιά, η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Καλογεράκη

17:32

79': Αποθέωση για Γκονζάλες! Εκτός ο Αργεντινός, στη θέση του ο Φραντζεσκάκης

17:30

76': Ολοκληρώνουν τις κινήσεις τους από τον πάγκο οι φιλοξενούμενοι. Εκτός αγώνα ο Σανδραβέλης, μέσα ο Διαμαντόπουλος

17:24

- Έχουμε μπει στο τελευταίο 20λεπτο στο Ρέθυμνο, πάντα στο 2-0 η Επισκοπή

17:21

67': Αλλαγή έχουμε και για την Επισκοπή. Εκτός αγώνα ο Ανωγειανάκης, μέσα ο Τάντιτς

17:20

65': Μακρινό σουτ του Αλεξάντροβιτς, έξω η μπάλα

17:19

Προσπαθεί να ανακατέψει την τράπουλα ο Νίκος Κουρμπανάς, με την ομάδα του πάντως να πιέζει για την ισοφάριση

17:19

Δεύτερη αλλαγή για τον Παναιγιάλειο

17:19

64': Στη θέση του Παπαδόπουλου ο Αργυρόπουλος

17:18

63': Μετά από ωραία σέντρα από δεξιά, ο Φλίγκος πηδά πιο ψηλά απ' όλους, πιάνει την κεφαλιά αλλά ο Καλογεράκης είναι και πάλι εκεί!

17:16

Σέντρα του Λαζανά από δεξιά, ο Φλίγκος δεν έχει καλή ισορροπία, πιάνει την κεφαλιά και η μπάλα καταλήγει στην αγκαλιά του Καλογεράκη

17:13

Μετά από πολλά ριπλέι φαίνεται πως η μπάλα χτυπά στο κεφάλι του Σανδραβέλη και όχι αυτό του Βουρβαχάκη πριν καταλήγει στα δίχτυα. Άρα έχουμε είτε αυτογκόλ, είτε το τέρμα είναι του Γκονζάλες...

17:12

Όλα τα λεφτά για τους Κρητικούς ο Γκονζάλες αφού και τα δύο γκολ φέρουν την υπογραφή του

17:10

56': Ο Γκονζάλες εκτελεί εξαιρετικά ένα φάουλ με δύναμη και φάλτσο, ο Βουρβαχάκης πετάγεται, βάζει το κεφάλι του, αλλάζει ελάχιστα πορεία στην μπάλα και αυτή καταλήγει στην εστία του Παναιγιάλειου

17:10

ΓΚΟΛ η Επισκοπή!

17:09

55': Κάρτα βλέπει ο Παπαδόπουλος για κράτημα σε αντίπαλο του

17:07

53': Ωραία ανάπτυξη από την Επισκοπή από πλάγια δεξιά, ο Ιωάννου τελευταία στιγμή κόβει για τον Παναιγιάλειο πριν γίνουν επικίνδυνοι οι γηπεδούχοι

17:04

- Πρώτο πεντάλεπτο στην επανάληψη, ορεξάτος έχει μπει ο Παναιγιάλειος που ψάχνει την ισοφάριση

16:59

46': Τώρα ξεκίνησε το δεύτερο μέρος στο Ρέθυμνο

16:59

46': Στη θέση του Σκαρτσίλα ο Αλεξάντροβιτς, Πρώτη αλλαγή για τον Παναιγιάλειο

16:38

40': Λάθος στην άμυνα της Επισκοπής, ο Λαζανάς πατά την μπάλα στον Φλίγκο, αυτός σουτάρει αλλά ο Καλογεράκης του λέει όχι!

16:33

- ΧΑΝΙΑ - ΚΑΛΛΙΘΕΑ 2-0 (78')

16:29

31': Κίτρινη στον Γκοτσούλια για τον Παναιγιάλειο

16:28

28': Μακρινό σουτ του Ακπαρίδη, η μπάλα περνάει και πάλι άουτ

16:25

- ΧΑΝΙΑ - ΚΑΛΛΙΘΕΑ 2-0 (ΓΚΟΛ) Στο 71' με πλασέ του Μπουντόπουλου

16:24

- ΧΑΝΙΑ - ΚΑΛΛΙΘΕΑ 1-0 (ΓΚΟΛ) Στο 70' οι Χανιώτες ανοίγουν το σκορ με κεφαλιά του Κονσταντινοφ

16:24

26': Ο Φλίγκος πασάρει με το κεφάλι στον Σκαρτσίλα, αλλά αυτός δεν μπορεί να κατεβάσει την μπάλα, χάνοντας έτσι τεράστια ευκαιρία να απειλήσει την Επισκοπή

16:19

Μπορούσε να τελειώσει καλύτερα την φάση εδώ ο άσος του Παναιγιάλειου

16:19

21': Σουτ του Παπαχρήστου, πολύ άστοχο...

16:15

18': Ανενόχλητος ο Φλίγκος παίρνει την κεφαλιά από εξαιρετική θέση, αλλά δεν μπορεί να της δώσει πορεία προς την εστία

16:14

- ΧΑΝΙΑ - ΚΑΛΛΙΘΕΑ 0-0 (60')

16:10

Πιέζει ο Παναιγιάλειος μετά το γκολ που δέχτηκε

16:10

13': Ο Μπούνας μπήκε επικίνδυνα στην περιοχή της Επισκοπής αλλά το πλασέ του ήταν αδύναμο

16:06

9': Εκτέλεση φάουλ του Παπαχρήστου, κεφαλιά του Φλίγκου, άουτ η μπάλα

16:05

- Απόλυτος αιφνιδιασμός για τον Παναιγιάλειο ο οποίος ουσιαστικά στην πρώτη φάση δέχτηκε γκολ και πλέον προσπαθεί να αντιδράσει για την ισοφάριση

16:03

4': Άστοχη έξοδος του Καλογεράκη, ο Ακπαρίδης παίρνει την κεφαλιά αλλά η μπάλα φεύγει έξω

16:01

- ΧΑΝΙΑ - ΚΑΛΛΙΘΕΑ 0-0 (46') Έναρξη του δευτέρου μέρους

16:01

2': Με το καλημέρα η Επισκοπή ανοίγει το σκορ με σουτ του Γκονζάλες από το ύψος της μεγάλης περιοχής. Ο σκόρερ βλέπει και κάρτα για τον πανηγυρισμό του

16:01

ΓΚΟΛ η Επισκοπή

15:58

1': Ξεκίνησε η αναμέτρηση ανάμεσα στην Επισκοπή και στον Παναιγιάλειο

15:02

- ΧΑΝΙΑ - ΚΑΛΛΙΘΕΑ 0-0 (1', έναρξη της αναμέτρησης)

14:49

ΚΑΛΛΙΘΕΑ (Κριστόφ Βαζέχα):Κατσούλης, Τραγούλιας, Χριστοφιλέας, Πίκολο, Ρουσάκης, Πούλγκα, Σταύρου, Γκαλάν, Καράλης, Φαμπρίς, Παγώνης Κ.

Αναπληρωματικοί: Λυμπερόπουλος, Φάγε, Ατματζίδης, Κατσικογιάννης, Χαϊκάλης, Ποζίδης, Δημητρίου

14:48

ΧΑΝΙΑ (Μουράτ Σεροπιάν):Θεοδωρόπουλος, Χατζηισαΐας, Ζντράβκοβιτς, Πότσι, Παπατζίκος, Βασιλόγιαννης, Καμπλιώνης, Μανωλάς, Λουκίνας, Τσάτσος, Κονσταντίνοβ.

Αναπληρωματικοί: Μαρκαντωνάκης, Μπουντόπουλος, Τσατσαρής, Πυθαρούλης, Βαλλιάνος, Μέλο, Μποτωνάκης.

14:05

ΧΑΝΙΑ - ΚΑΛΛΙΘΕΑ:

Διαιτητής: Σελίμος (Λακωνίας)
Βοηθοί: Παλαμίδας (Λακωνίας), Σεφέρης (Κορινθίας)
4ος: Μουρτζάκης (Ηρακλείου)

14:05

To a-sports.gr θα σας ενημερώνει για την εξέλιξη του σκορ και στην αναμέτρηση ΧΑΝΙΑ - ΚΑΛΛΙΘΕΑ που ξεκινά στις 15.00.

ΕΠΙΣΚΟΠΗ
Καλογεράκης, Μανουσάκης, Σπαθάρας, Βιδάλης, Σεληνιώτακης, Δελήμπασης, Γκονζάλες, Βελονάκης, Βουρβαχάκης, Σουμπασάκης, Ανωγειανάκης.
Aνδρούτσος, Παπαχρήστος, Σανδραβέλης, Τ.Παπαδόπουλος, Ιωάννου, Γκοτσούλιας, Ακπαρίδης, Μπούνας, Σκαρτσίλας, Λαζανάς, Φλίγκος.
Διαιτητής: Παναγιωτόπουλος (Αιτωλ/νίας). Βοηθοί: Καλαμπόκης (Αιτωλ/νίας), Ντάλλας (Αθηνών). 4ος: Ζαχαριουδάκης (Ηρακλείου)