2
-
0
19:52

Σας ευχαριστούμε που απολαύσατε μαζί μας το ματς της Τούμπας. Καλή ποδοσφαιρική βραδιά!

19:52

Εμφανώς ανώτερος ο ΠΑΟΚ, πήρε πανάξια το εισιτήριο για τα νοκ-άουτ, ύστερα και από το ιστορικό "διπλό" στο "Αρτέμιο Φράνκι" επί της Φιορεντίνα.

19:50

Τέλος αγώνα: ΠΑΟΚ - Σλόβαν Λίμπερετς 2-0. Στους "32" του Γιουρόπα Λιγκ ο "Δικέφαλος"!

19:49

90': Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

19:45

Υβριστικά συνθήματα κατά της Αστυνομίας, ενδεχομένως λόγω της προχθεσινής (σ.σ. 6/12) "μαύρης" επετείου από τη δολοφονία του Αλέξανδρου Γρηγορόπουλου.

19:43

Τελικές: 18-5.

19:43

85': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Ροντρίγκες εκτελεί, ο Κουλούρης παίρνει την κεφαλιά, η μπάλα ελάχιστα πάνω από τα δοκάρια.

19:42

84': Κόρνερ από αριστερά για τον ΠΑΟΚ. Η Σλόβαν έχει ρίξει λευκή πετσέτα.

19:41

83': Οφσάιντ ο Ροντρίγκες. Σωστή η απόφαση.

19:40

82': Τρίτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Μαλεζάς στη θέση του Λέοβατς.

19:39

81': Κόρνερ από δεξιά για τον ΠΑΟΚ. Ο Κάμπος εκτελεί, ο Βαρέλα παίρνει κεφαλιά εκτός ισορροπίας, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

19:38

80': Δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Σάκχοφ στη θέση του Πέλκα.

19:38

80': Τρίτη αλλαγή για τη Σλόβαν Λίμπερετς. Ο Κουμπίσκιν στη θέση του Φόλπρεχτ.

19:34

ΓΚΟΛ η Φιορεντίνα! Ξανά αγκαλιά με την πρόκριση ο ΠΑΟΚ!

19:34

Στο μεταξύ, ο ΠΑΟΚ έχει οπισθοχωρήσει αρκετά και αυτό δεν είναι καλό σημάδι.

19:33

Σε θρίλερ μετατρέπεται το τελευταίο τέταρτο των αγώνων.

19:33

1. Φιορεντίνα 11
2. ΠΑΟΚ 10
3. Καραμπάκ 8

19:32

Η Καραμπάκ ισοφαρίζει τη Φιορεντίνα (1-1) στο 74'.

19:30

Το περιβραχιόνιο από τον Αθανασιάδη στον Κάνιας.

19:29

71': Πρώτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Κουλούρης στη θέση του Αθανασιάδη, ο οποίος καταχειροκροτείται.

19:29

71': Υπέροχο "γλυκό" σουτ του Κάμπος! Η μπάλα εκατοστά πάνω από τα δοκάρια του Ντουμπράβκα.

19:27

69': Μεγάλη ευκαιρία για τη Σλόβαν Λίμπερετς! Σέντρα από δεξιά, ο Κομλιτσένκο παίρνει την κεφαλιά, η μπάλα σκάει, ο Γλύκος αποκρούει και με τη βοήθεια του δεξιού δοκαριού το 2-0 παραμένει.

19:26

Γύρισμα του Λέοβατς από αριστερά, ο Πέλκας προλαβαίνει την έξοδο του Ντουμπρόβκα και κλειδώνει την πρόκριση για τον "Δικέφαλο"!

19:25

67': ΓΚΟΛ! ΠΑΟΚ - ΣΛΟΒΑΝ ΛΙΜΠΕΡΕΤΣ 2-0!

19:23

65': Δεύτερη αλλαγή για τη Σλόβαν Λίμπερετς. Ο Σικορά στη θέση του Μόζες.

19:22

Έντονη πίεση του ΠΑΟΚ για το δεύτερο γκολ που πιθανότατα θα τελειώσει την υπόθεση-πρόκριση.

19:21

63': Φάουλ του Μόζες, ο διαιτητής δεν βγάζει δεύτερη κίτρινη και ορθώς πράττει.

19:21

63': Κίτρινη στον Ποκόρνι γιατί χρησιμοποιεί το χέρι του.

19:19

Η Φιορεντίνα ανοίγει το σκορ επί της Καραμπάκ! Αγκαλιάζει την πρόκριση ο ΠΑΟΚ!

19:18

Τελικές: 12-4.

19:17

59': Εκτέλεση φάουλ του Πέλκα από καλή θέση, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

19:16

58': Kίτρινη στον Μόζες γιατί παρεμποδίζει την εκτέλεση ενός πλαγίου.

19:12

54': Παλικαρίσια προσπάθεια του Πέλκα από δεξιά, η φάση εξελίσσεται, ο Κάμπος σουτάρει, ο Ντουμπράβκα μπλοκάρει.

19:10

52': Κίτρινη στον Μάτος. Πολλές οι κάρτες για τους γηπεδούχους, χρειάζεται προσοχή.

19:08

50': Οφσάιντ ο Αθανασιάδης. Σωστή η απόφαση.

19:07

49': Οφσάιντ ο Ροντρίγκες. Σωστή η απόφαση.

19:04

46': Ο Πέλκας απειλεί σε δύο περιπτώσεις, ο Μόζες απομακρύνει.

19:04

46': Σέντρα στο β' ημίχρονο.

19:03

46': Πρώτη αλλαγή για τη Σλόβαν Λίμπερετς. Ο Μπαρτλ στη θέση του Καραφιάτ.

18:49

Καλύτερος και πολύ πιο απειλητικός ο "Δικέφαλος", δικαιούται ακόμα ένα γκολ.

18:49

Τέλος α' ημιχρόνου: ΠΑΟΚ - Σλόβαν Λίμπερετς 1-0.

18:48

45+2': Επικίνδυνη επίσκεψη της Λίμπερετς, ευτυχώς ο Μπρέιντε δεν πιάνει καλά το σουτ.

18:46

45': Τρομερή προσπάθεια του Μάτος! Σπουδαία κατά μέτωπο επίθεση, σουτάρει από το πλάι και δεξιά, ο Ντουμπράβκα τον σταματά με το δεξί πόδι.

18:46

45': Δύο λεπτά ο επιπλέον χρόνος.

18:45

44': Ενοχλήσεις στη μέση αισθάνεται ο Βουχ.

18:43

42': Mεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Γύρισμα του Ροντρίγκες από αριστερά, ο Πέλκας δεν πιάνει καλά το σουτ, ο Αθανασιάδης κάνει τακουνάκι και, σωτήρια για τη Σλόβαν, ο Ντουμπράβκα παραχωρεί κόρνερ, το οποίο περνά ανεκμετάλλευτο.

18:38

Το 0-0 παραμένει στο Αζερμπαϊτζάν, δεδομένου ότι η Φιορεντίνα είχε δοκάρι στο 36' με τον Μπερναντέσκι.

18:37

2. ΠΑΟΚ 10

18:34

33': Κίτρινη στον Κρέσπο για φάουλ από πίσω στον Κομλιτσένκο.

18:33

32': Επικίνδυνη σέντρα στα καρέ του ΠΑΟΚ, ο Μπρέιντε ευτυχώς δεν κοντρολάρει και η μπάλα απομακρύνεται.

18:32

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΟ: Αυτό ήταν το 3ο ευρωπαϊκό γκολ του Ροντρίγκες.

18:32

30': Κίτρινη στον Ροντρίγκες για τον τρόπο που πανηγυρίζει.

18:31

Γύρισμα του Μάτος από δεξιά, άψογη προσποίηση του Αθανασιάδη, ο Ροντρίγκες πλασάρει στην κίνηση και ανοίγει το σκορ στην Τούμπα.

18:31

29': ΓΚΟΛ! ΠΑΟΚ - ΣΛΟΒΑΝ ΛΙΜΠΕΡΕΤΣ 1-0!