-
3
21:55

21:55

Μετά το Λονδίνο και το διπλό επί της Τότεναμ, μετά το Ντόρτμουντ και το διπλό επί των Βεστφαλών, ο ΠΑΟΚ κάνει άλλη μία μεγάλη νίκη μακριά από την Τούμπα στο Γιουρόπα Λιγκ.

21:54

Οι Θεσσαλονικείς που έχασαν δύο φορές από την Καραμπάκ πήραν τέσσερις βαθμούς με τους Ιταλούς. Εντυπωσιακό αν μη τι άλλο. Παρεμπιπτόντως, με τη νίκη της Λίμπερετς επί της Καραμπάκ κρατούν πλέον την τύχη στα χέρια τους.

21:53

Λήξη αναμέτρησης, πολύ μεγάλη νίκη για τον ΠΑΟΚ με 2-3 κόντρα στην αήττητη στο Γιουρόπα Λιγκ Φιορεντίνα.

21:52

Τρομερή ενέργεια από τον Ροντρίγκες, κάνει ό,τι θέλει τον Τόμοβιτς και με εξαιρετικό διαγώνιο σουτ από μέσα αριστερά κάνει το 2-3. Απίστευτη εξέλιξη. Το έψαχνε πολύ ο εξτρέμ του ΠΑΟΚ, ο καλύτερος παίκτης του.

21:51

90'+3: ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

21:50

Στο 74% η κατοχή μπάλας για τη Φιορεντίνα.

21:49

21:48

90': Μακρινό σουτ του Σάντσες, μπλοκάρει ο Μπρκιτς.

21:47

88': Απευθείας φάουλ από τον Ίλισιτς, έξω η μπάλα.

21:46

87': Αχρείαστο φάουλ του Πέλκα σε καλό σημείο για τη Φιορεντίνα.

21:43

85': Κίτρινη στον Πέλκα.

21:41

83': Ίλισιτς αντί Τέγιο για τη Φιορεντίνα.

21:41

83': Μυστακίδης αντί Σακχόφ για τον ΠΑΟΚ.

21:38

80': Φαλτσαριστό σουτ από τον Πέλκα, εύκολα ο Λετσερίνι.

21:37

78': Κοντρολάρει ο Μπαμπακάρ, κάνει και το σουτ και αστοχεί.

21:36

77': Εντελώς άστοχο το σουτ του Σάντσες από μακριά.

21:35

76': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Ροντρίγκες βγάζει τη σέντρα από δεξιά, ο Τιάμ πλασάρει προ του Τόμοβιτς αλλά αστοχεί.

21:34

75': Εκτελείται κόρνερ για τη Φιορεντίνα, ο Σάντσες παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

21:30

71': Στη θέση του Κάμπος ο Πέλκας για τον ΠΑΟΚ.

21:28

Και τρίτο γκολ η Λίμπερετς στην Καραμπάκ.

21:25

66': Σάντσες αντί Κριστόφορο για τη Φιορεντίνα.

21:22

63': Κίτρινη στον Λέοβατς.

21:19

61': Τιάμ στη θέση του Κουλούρη για τον ΠΑΟΚ.

21:19

60': Ωραία ενέργεια από τον Κιέζα, κάνει και το σουτ από μέσα δεξιά και στέλνει την μπάλα εκτός εστίας.

21:18

Παίρνει σταδιακά μέτρα στο γήπεδο ο ΠΑΟΚ.

21:14

Η Σλόβαν Λίμπερετς νικά με 2-0 την Καραμπάκ και με νίκη ο ΠΑΟΚ θα έχει πολλές πιθανότητες πρόκρισης.

21:11

52': Απίστευτη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Κάμπος προλαβαίνει την μπάλα, κάνει το γύρισμα και προ κενής εστίας ο Ροντρίγκες σημαδεύει τον Τόμοβιτς! Είχε χάσει εντελώς τη φάση ο Λετσερίνι.

21:09

51': Κιέζα αντί Μίλιτς για τη Φιορεντίνα.

21:09

Μπαλιά στην πλάτη του Κρέσπο, ο Μπαμπακάρ κατεβάζει ανενόχλητος και με διαγώνιο πλασέ ισοφαρίζει σε 2-2.

21:08

50': ΓΚΟΛ για τη ΦΙΟΡΕΝΤΙΝΑ!

21:04

21:03

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

20:47

20:46

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

20:45

45': Κίτρινη στον Κρέσπο.

20:41

41': Ο Τόμοβιτς βγάζει τη σέντρα, αδύναμη η κεφαλιά του Κριστόφορο, εύκολα μπλοκάρει ο Μπρκιτς.

20:38

Στο έδαφος ο Κάμπος, μικρή διακοπή.

20:36

36': Μακρινό σουτ από τον Βετσίνο, λίγο έξω φεύγει η μπάλα.

20:35

35': Στην πλάτη της άμυνας φεύγει ο Μπαμπακάρ, κάνει το σουτ από πλάγια και αστοχεί.

20:33

Ο Μπαμπακάρ παίζει με πλάτη ωραία, τη σπάει στον Μπερναρντέσκι, εκείνος κάνει το σουτ εκτός περιοχής και νικά τον Μπρκιτς για το 1-2.

20:33

33': ΓΚΟΛ για τη ΦΙΟΡΕΝΤΙΝΑ!

20:30

Ελέγχει πλέον το ματς ο ΠΑΟΚ.

20:26

Ο Ροντρίγκες μπαίνει στην περιοχή, κάνει το γύρισμα προς το πέναλτι και ο Κάμπος με εξαιρετικό πλασέ στην κίνηση κάνιε το 0-2.

20:26

26': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

20:24

24': Μεγάλη ευκαιρία για τη Φιορεντίνα! Ο Μπαμπακάρ κατεβάζει εξαιρετικά την μπάλα, την σπάει την κατάλληλη στιγμή στον Μπαντέλι, αλλά εκείνος από κοντά αστοχεί.

20:21

21': ΔΟΚΑΡΙ για τη Φιορεντίνα! Ο Μπερναρντέσκι κάνει το γύρισμα από δεξιά, ο Κριστόφορ πιάνει σουτ αμαρκάριστος από το ύψος του πέναλτι και η μπάλα πάει ξανά πρώτα στο οριζόντιο δοκάρι και στη συνέχεια σκάει στο έδαφος. Οριακή η φάση, ίσως έχει περάσει τη γραμμή. Διαμαρτυρίες από τους γηπεδούχους.

20:19

19': ΔΟΚΑΡΙ για τη Φιορεντίνα! Ο Μπερναντέσκι πιάνει τρομερό φαλτσαριστό σουτ εκτός περιοχής και η μπάλα πάει στο οριζόντιο δοκάρι.

20:18

18': Τρομερή προσπάθεια του Ροντρίγκες, περνά όποιον βρίσκει, κάνει και το σουτ και ο Λιτσερίνι αποκρούει.

20:14

14': Την τελευταία στιγμή σταματά την αντεπίθεση του ΠΑΟΚ ο Αστόρι.

20:11

Σαστισμένοι οι γηπεδούχοι με το πολύ καλό ξεκίνημα του ΠΑΟΚ.

20:08

8': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΟΚ! Ο Ροντρίγκες συγκλίνει προς τα μέσα, εξαπολύει έναν διαγώνιο κεραυνό και η μπάλα τραντάζει το αριστερό δοκάρι του Λιτσερίνι.

20:05

Ο Κάμπος κάνει δυνατό σουτ εκτός περιοχής, ο Λετσερίνι αποκρούει, η μπάλα πηγαίνει στον Σακχόφ κι εκείνος με το αριστερό εντός περιοχής τη στέλνει στα δίχτυα για το 0-1.

20:05

5': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

20:03

3': Βγάζει τη σέντρα ο Λέοβατς από πλάγια και εύκολα μπλοκάρει ο Λετσερίνι.

20:01

19:58

Έντονη βροχόπτωση στη Φλωρεντία.

19:56

Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

19:53

Οι δύο ήττες με την Καραμπάκ είναι αυτές που έχουν πληγώσει πολύ τους "ασπρόμαυρους", οι οποίοι βρίσκονται με την πλάτη στον τοίχο. Αντιθέτως, η Φιορεντίνα είναι πρώτη στον όμιλο. Μοναδική της απώλεια βαθμών η ισοπαλία στην Τούμπα.

19:49

Μόνο νίκη θέλουν οι Θεσσαλονικείς, αλλά και αυτό δεν τους φτάνει. Θα πρέπει η Καραμπάκ να μην κερδίσει τη Σλόβαν Λίμπερετς.

19:45

Καλησπέρα σας, το ματς του ΠΑΟΚ εκτός έδρας με τη Φιορεντίνα ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΦΙΟΡΕΝΤΙΝΑ
Λετσερίνι, Τόμοβιτς, Αστόρι, Γκονζάλο, Μίλιτς, Μπαντέλι, Βετσίνο, Κριστόφορο, Μπερναρντέσκι, Τέγιο, Μπαμπακάρ
Αναπ: Ταταρουσάνου, Σάντσες, Ζάρατε, Κάλινιτς, Σαλτσέδο, Κιέζα, Ίλισιτς.
Μπρκιτς, Μάτος, Κρέσπο, Βαρέλα, Λέοβατς, Κάνιας, Σάκχοφ, Τσίμιροτ, Ροντρίγκες, Κάμπος, Κουλούρης.
Αναπ: Γλύκος, Τιάμ, Μαλεζάς, Μπίσεσβαρ, Μυστακίδης, Κίτσιου, Πέλκας.
Διαιτητής: Στεφάν Κλόσνερ (Ελβετία) Βοηθοί: Ρεμί Ζγκάγκεν (Ελβετία), Μάρκο Ζιούρχερ (Ελβετία) 4ος: Γιοχάνες Φόγκελ (Ελβετία)