0
16:49

Τέλος του αγώνα, μεγάλη νίκη για τον Αιγινιακό

16:47

90': Τρία τα λεπτά του έξτρα χρόνου

16:44

88': Κάρτα στον Κιβρακίδη

16:37

82': Αποθέωση για τον Πέντα που αποχωρεί και δίνει την θέση του στον Ζούρκο

16:32

77': Κάρτα στον Δήμου

16:31

76': Μοναδική ευκαιρία για τον Μιλόσκοβιτς ο οποίος αφού πέρασε τον προσωπικό του αντίπαλο και ήταν φάτσα με τον Όντο καθυστέρησε να πλασάρει

16:26

71': Στο ματς περνά ο Πετκάκης στη θέση του Μιτρόφ ο οποίος αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού

16:24

68': Κάρτα στον Μιλόσκοβιτς

16:23

67': Ο Αιγινιακός βγαίνει ταχύτατα στην αντεπίθεση ο Καρακατσάνης δεν μπορεί να πλασάρει αφού πιέστηκε, η μπάλα έφτασε στον Φαμπίνιο αλλά αυτός αστόχησε από εξαιρετικό σημείο

16:21

65': Στη θέση του Σκαθαρούδη ο Κούνσολο

16:20

64': Μετά από εκτέλεση φάουλ του Πέντα ο Καρακατσάνης στέλνει την μπάλα στα δίχτυα με όμορφη γυριστή κεφαλιά

16:20

ΓΚΟΛ ο Αιγινιακός

16:17

62': Έχει εμπιστοσύνη στα πόδια του ο Καρακατσάνης! Αυτή την φορά πήγε να κρεμάσει τον Όντο από τα 50 μέτρα...

16:16

60': Ο Μιτρόφ είναι φάτσα με τον Όντο ωστόσο δεν πλασάρει αμέσως, καθυστερεί και χάνει τεράστια ευκαιρία

16:15

60': Αλλαγή για τον Αιγινιακό. Εκτός ο Γεωργίου μέσα ο Γιατζιτζόγλου

16:13

57': Σουτ του Μιτρόφ, άουτ η μπάλα. Καλή ευκαιρία για τον Αιγινιακό...

16:11

Πολλές οι δυνατές μονομαχίες στο πρώτο δεκάλεπτο της επανάληψης, δεν υπάρχει ρυθμός μέχρι τώρα

16:11

55': Κίτρινη στον Πέττα

16:11

Αλλαγή για την Ζάκυνθο

16:10

54': Στη θέση του Βούκοβιτς ο Γονιάδης

16:10

53': Κάρτα και στον Γεωργίου

16:09

Στο... μπλοκάκι του διαιτητή και ο Χατζής

16:08

52': Κίτρινες βλέπουν Μπίρης και Τόλιος για μια... κοκορομαχία που είχαν

16:07

50': Κάρτα στον Καρακατσάνη

16:02

Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες

16:01

45': Σέντρα στο δεύτερο μέρος

15:47

Ημίχρονο στο Αιγίνιο

15:45

45': Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος του πρώτου μέρους

15:44

44': Μετά την εκτέλεση κόρνερ του Πέντα ο Σαμαράς με το κεφάλι γράφει το 2-0

15:44

15:43

43': Ο Μιτρόφ μπαίνει επικίνδυνα από δεξιά, καθυστερεί ωστόσο να πλασάρει και κερδίζει το κόρνερ

15:40

- Πέντε λεπτά ακόμα για το φινάλε του πρώτου μέρους

15:38

39': Κάρτα βλέπει ο Σκαθαρούδης

15:37

38': Απειλεί ο Αιγινιακός με διαγώνιο σουτ του Χατζή

15:36

36': Δοκιμάζει τα πόδια του ο Τορεζάνι από μακριά, άουτ η μπάλα

15:36

36': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τορεζάνι, η μπάλα στην αγκαλιά του Τόλιου

15:33

34': Εξαιρετική ανάπτυξη από αριστερά, ο Καρακατσάνης σπάει σωστά την μπάλα προς το πέναλτι, αλλά ο Πέντα πλασάρει άουτ

15:33

Ευκαιρία για τον Αιγινιακό

15:28

29': Συρτό σουτ του Μιτρόφ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, δεν ανησυχεί ο Όντο

15:27

28': Ο Καρακατσάνης πάει να αιφνιδιάσει για δεύτερη φορά τον Όντο αλλά η μπάλα φεύγει άουτ

15:24

- Πρώτο 25λεπτο δεν αλλάζει το σκηνικό, σε παθητικό ρόλο η Ζάκυνθος, πιέζει ο Αιγινιακός και για ένα δεύτερο γκολ

15:21

Φέρει τεράστια ευθύνη ο Όντο, ήταν εκτός θέσης και είχε βγει αρκετά από την εστία του χωρίς λόγο

15:20

20': Ο Καρακατσάνης κάνει προσπάθεια από αριστερά και ενώ βρίσκεται λίγο κάτω από την σέντρα βλέπει εκτός θέσης τον γκολκίπερ της Ζακύνθου, τον κρεμάει με υπέροχο μακρινό σουτ και γράφει το 1-0

15:19

ΓΚΟΛ ο Αιγινιακός!

15:17

Πιέζουν ασφυκτικά οι γηπεδούχοι

15:16

17': Ο Πέντα προσπαθεί να πλασάρει ωστόσο η μπάλα βρίσκει σε αμυντικούς και απομακρύνεται

15:15

16': Κεφαλιά του Καρακατσάνη μετά από εκτέλεση κόρνερ, η μπάλα στο αριστερό δοκάρι του Όντο

15:15

Δοκάρι για τον Αιγινιακό!

15:14

- Πρώτο τέταρτο στο Αιγίνιο, πιέζει πλέον ο Αιγινιακός έχοντας την αριθμητική υπεροχή

15:14

Όπως και να' χει, οι Νησιώτες έχουν μείνει με δέκα ποδοσφαιριστές και αυτό δεν αλλάζει...

15:13

Από την μεριά της Ζακύνθου υπήρξαν ''φωνές'' όχι για την αποβολή του Ξενοδόχοφ που είναι σωστή, αλλά για το γεγονός πως η φάση φαίνεται να ξεκινά από χέρι του Πέντα

15:12

14': Ο Χατζής εκτελεί το φάουλ, η μπάλα στην αγκαλιά του Όντο

15:11

13': Στη θέση του Κασέτι ο Όντο

15:10

Είναι φάουλ λίγο έξω από την μεγάλη περιοχή για τον Αιγινιακό...

15:09

10': Ο Ξενοδόχοφ ανέτρεψε τον Μιτρόφ εκτός περιοχής και ο διαιτητής δείχνει απευθείας κόκκινη κάρτα στον τερματοφύλακα της Ζακύνθου

15:09

Αποβολή για την Ζάκυνθο!

15:08

Κόρνερ για την Ζάκυνθο, περνά ανεκμετάλλευτο

15:08

8': Ο Πέντα εκτελεί ένα μακρινό φάουλ, ο Ξενοδόχοφ μπλοκάρει σταθερά

15:07

- Πιο ''ζεστά'' φαίνεται να έχουν μπει στον αγωνιστικό χώρο οι γηπεδούχοι

15:07

Πρώτη επικίνδυνη κατάσταση στα καρέ της Ζακύνθου

15:06

6': Ο Γεωργίου σεντράρει παράλληλα από τα αριστερά, ωστόσο ο Καρακατσάνης δεν προλαβαίνει να μπει στην πορεία της μπάλας και να την σπρώξει στα δίχτυα

15:01

2': Ο Πέντα το εκτελεί, οι αμυντικοί της Ζακύνθου απομακρύνουν

15:01

Κόρνερ κερδίζει ο Αιγινιακός...

14:59

1': Σέντρα στην αναμέτρηση

14:56

Αίθριος ο καιρός στο Αιγίνιο, οι δύο ομάδες κάνουν την εμφάνιση τους στον αγωνιστικό χώρο

ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ
Τόλιος, Κιβρακίδης, Δήμου, Σαμαράς, Γεωργίου, Χατζής, Πέντα, Φαμπίνιο, Μιτρόφ, Μιλόσκοβιτς, Καρακατσάνης.
ΖΑΚΥΝΘΟΣ
Ξενοδόχοφ, Αποστόλου, Στασινόπουλος, Μπίρης, Φωτιάς, Πέττας, Κασέτι, Σκαθαρούδης, Τορεσάνι, Βούκοβιτς, Όττα.
Διαιτητής: Αγγελακόπουλος (Καρδίτσας). Βοηθοί: Βαφειάδης, Διπλάρης (Καρδίτσας) . 4ος: Τσαλουχίδης (Κιλκίς)