Η Άλκμααρ παίρνει το 2-2 και τερματίζει στην πρώτη θέση του ομίλου

23:58

Τελικό στην Τούμπα

23:57

90'+4: Μετά από σέντρα του Λούκας ο Πόζογλου με ωραία κεφαλιά γράφει το 2-2

23:57

Ισοφαρίζει ο ΠΑΟΚ!

23:56

90'+3: Μετά από γέμισμα ο Νέτσιντ παίρνει την κεφαλιά χωρίς αποτέλεσμα

23:55

Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ

23:54

90'+1: Κεφαλιά του Νέτσιντ από κοντά, ο Ντε Βίντερ μπλοκάρει!

23:54

90'+1: Κάρτα στον Γιόχανσον

23:53

90': Τέσσερα τα λεπτά του έξτρα χρόνου

23:53

89': Στη θέση του Χαπς έχει περάσει ο Φαν Όφεριμ για τους Ολλανδούς

23:52

Αυτό πέρασε ανεκμετάλλευτο ωστόσο...

23:52

89': Ο Λούκας το εκτελεί, η μπάλα βρίσκει σε κεφάλι αμυντικού και ο Ντε Βίντερ διώχνει σε κόρνερ

23:51

Φάουλ σε καλό σημείο κερδίζει ο ΠΑΟΚ

23:49

86': Σέντρα του Λίνο από αριστερά, ο Νέτσιντ βάζει την προβολή αλλά δεν μπορεί να σκοράρει

23:45

82': Μετά από εκτέλεση κόρνερ ο Πόζογλου παίρνει την κεφαλιά αλλά η μπάλα καταλήγει στην αγκαλιά του Ντε Βίντερ

23:43

Έχουμε μπει στο τελευταίο δεκάλεπτο, ο ΠΑΟΚ δεν έχει ρυθμό και ηρεμία στο παιχνίδι του μετά το γκολ που δέχτηκε

23:38

74': Ο Στοχ έξω, ο Πόζογλου

23:37

Ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο ΠΑΟΚ

23:37

73': Αλλαγή για την Άλκμααρ. Ο Γιόχανσον στη θέση του Όβερτουμ

23:36

73': Όμορφο πλασέ του Λούκας, άουτ η μπάλα

23:35

Πλέον ο ΠΑΟΚ πρέπει να κάνει την ανατροπή, να πάρει τη νίκη για να τερματίσει πρώτος

23:34

72': Ο Γκόρτερ νικά από τα 11 βήματα τον Γλύκο, 1-2 οι Ολλανδοί

23:34

ΓΚΟΛ η Άλκμααρ

23:33

70': Για χέρι του Λάζαρ

23:33

Πέναλτι κερδίζει η Άλκμααρ

23:29

66': Σουτ του Λούκας ο Ντε Βίντερ μπλοκάρει σταθερά

23:27

64': Στη θέση του Αθανασιάδη ο Νέτσιντ

23:24

Στο παραθυράκι εκτινάχτηκε ο γκολκίπερ του ΠΑΟΚ και έβγαλε την μπάλα. Η επέμβαση της βραδιάς!

23:24

60': Τρομερή επέμβαση του Γλύκου σε κεραυνό του Γκούντμουνσον!

23:21

58': Ο Λίνο εκτελεί ένα κόρνερ, το πάει για απευθείας, ο Ντε Βίντερ μπλοκάρει σταθερά πάνω στην γραμμή!

23:20

Ευκαιρία για την Άλκμααρ

23:20

57': Σουτ του Μπέρχουις ο οποίος έπαιξε το ένα δύο με τον Άβντιτς, ο Γλύκος λέει όχι!

23:19

56': Αλλαγή κάνει και ο ΠΑΟΚ. Εκτός αγώνα ο Κωνσταντινίδης ο Σκόνδρας

23:16

54': Στη θέση του Λιούις ο Γκούντμουντσον. Πρώτη αλλαγή στο ματς, είναι για την Άλκμααρ

23:15

53': Μακρινό σουτ του Χαπς, ο Γλύκος πέφτει στη γωνιά του και μπλοκάρει

23:13

50': Ο Αθανασιάδης βρέθηκε απέναντι από τον Ντε Βίντερ ωστόσο καθυστέρησε, δεν εκτέλεσε αμέσως και έχασε την ευκαιρία να απειλήσει

23:11

Πρώτη καλή στιγμή στο δεύτερο μέρος

23:11

47' Γυριστό σουτ του Βίτορ, η μπάλα φεύγει άουτ

23:08

Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες

23:08

46': Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος

22:53

Ημίχρονο στην Τούμπα

22:50

45': Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος του πρώτου ημιχρόνου

22:49

Ήταν αδύναμο το σουτ του ''Κλάους''

22:48

44': Ο Αθανασιάδης βρέθηκε μέσα στην αντίπαλη περιοχή, ωστόσο δεν μπόρεσε να εκτελέσει όπως θα ήθελε

22:46

Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ

22:45

40': Κεφαλιά του Λάζαρ η μπάλα φεύγει άουτ

22:42

Σχετικά γρήγορα ''απαντά'' ο ΠΑΟΚ που έδειξε σωστή αντίδραση μετά το γκολ που δέχτηκε

22:42

37': Ο Λούκας από τα 11 βήματα στέλνει την μπάλα στα δίχτυα και ισοφαρίζει

22:42

ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ!

22:41

37': Ο Κίτσιου τσίμπησε την μπάλα και ανατράπηκε από τον Λιούις

22:41

Πέναλτι κερδίζει ο ΠΑΟΚ!

22:40

36': Πρώτη κάρτα στο ματς, την βλέπει ο Γκουντέλι για μαρκάρισμα στον Λάζαρ

22:39

- Για να δούμε την αντίδραση του ΠΑΟΚ, δέκα λεπτά για το φινάλε του πρώτου μέρους

22:35

31': Μετά από προσπάθεια του Όβερτουμ η μπάλα φτάνει στον Λαμ ο οποίος με πλάτη στο τέρμα και από δύσκολη θέση (πλάγια δεξιά περίπου στη γωνία της μικρής περιοχής) νικά τον Γλύκο με γυριστό σουτ και γράφει το 0-1

22:35

22:34

30': Ο Μπέρχουις εκτελεί, πάνω στο τείχος η μπάλα

22:33

Φάουλ σε καλό σημείο έχει κερδίσει η Άλκμααρ

22:30

26': Βαθιά μπαλιά προς τον Αθανασιάδη, ο Ντε Βίντερ διαβάζει την φάση, βγαίνει γρήγορα και μπλοκάρει πριν ο ''Κλάους'' γίνει επικίνδυνος

22:26

Απόλυτα ισορροπημένο το παιχνίδι μέχρι τώρα

22:26

21': Ο Αθανασιάδης πιάνει ένα σουτ ξαφνικό από το ύψος της μεγάλης περιοχής αλλά είναι αδύναμο

22:24

Ο Γλύκος απομακρύνει με γροθιές μετά την εκτέλεση του κόρνερ...

22:23

19': Καλό σουτ του Μπέρχουις με το μυτάκι, η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ

22:21

Όλα καλά με τον Κίτσιου, έχει επιστρέψει κανονικά στο παιχνίδι χωρίς να αντιμετωπίζει πρόβλημα

22:16

Ο Λαμ φαίνεται να κρατά τον ''Κλάους'' πριν αυτός εκτελέσει. Στο 11' αυτή η φάση...

22:15

Με πάσα εκτελέστηκε, η μπάλα έφτασε μέσα στην περιοχή της Άλκμααρ, ο ΠΑΟΚ ''φώναξε'' δικαιολογημένα για πέναλτι πάνω στον Αθανασιάδη

22:14

10': Καλή σέντρα του Λίνο, κόρνερ κερδίζει ο ΠΑΟΚ

22:11

7': Επικίνδυνη σέντρα σουτ του Χαπς, η μπάλα άουτ

22:11

- Έχουμε συμπληρώσει το πρώτο πεντάλεπτο στην Τούμπα, αναγνωριστικό παιχνίδι με μόλις μια καλή στιγμή μέχρι τώρα, αυτή του Στοχ

22:09

4': Δυνατό σουτ του Στοχ ο Ντε Βίντερ απομακρύνει με δυσκολία

22:05

1': Ξεκίνησε η αναμέτρηση

22:01

Οι δύο ομάδες μόλις τώρα κάνουν την εμφάνιση τους στον αγωνιστικό χώρο

21:51

Σε ένα τέταρτο η σέντρα στην Τούμπα, στην οποία δίνουν το ''παρών'' και περίπου 100 Ολλανδοί φίλοι της Άλκμααρ που έχουν πάρει θέση στη Θύρα 8, ενώ κάποιοι βρίσκονται στη Θύρα 1

21:51

Ολοκλήρωσαν το ζέσταμα τους οι δύο ομάδες και έχουν αποσυρθεί στα αποδυτήρια

21:42

Στην Τούμπα το θερμόμετρο δείχνει 8 βαθμούς κελσίου, αρκετό το κρύο στην Θεσσαλονίκη, όπως φυσικά και σε όλη την χώρα

21:30

Να θυμίσουμε πως οι δύο ομάδες παίζουν απλά την πρωτιά στο όμιλο (12ος) καθώς έχουν εξασφαλίσει την πρόκριση τους στον επόμενο γύρο του Γιουρόπα Λιγκ