23:49

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για την Πορτογαλία με 2-0. Στον τελικό οι Ίβηρες.

23:46

23:43

88': Κίτρινη στον Μπέιλ.

23:41

86': Στη θέση του Νάνι ο Κουαρέσμα για την Πορτογαλία.

23:41

86': Μπαίνει στην περιοχή ο Ρονάλντο, περνά τον Χένεσεϊ αλλά από πολύ πλάγια αστοχεί.

23:39

83': Κερδίζει φάουλ ο Μπέιλ, αλλά το εκτελεί πάνω στο τείχος.

23:36

80': Μακρινό σουτ από τον Μπέιλ, αποκρούει ο Πατρίσιο.

23:34

79': Στη θέση του Άντριεν Σίλβα ο Μουτίνιο για την Πορτογαλία.

23:33

78': Κλέβει ο Ντανίλο, βρίσκει χώρο, κάνει και το δυνατό σουτ και ο Χένεσεϊ με δυσκολία μπλοκάρει.

23:32

77': Μακρινό σουτ από τον Μπέιλ, εύκολα ο Πατρίσιο.

23:29

74': Στη θέση του Ρενάτο Σάντσες ο Αντρέ Γκόμες για την Πορτογαλία.

23:29

73': Προσωπική ενέργεια από τον Ρενάτο Σάντσες, άστοχο το σουτ του.

23:28

73': Κίτρινη στον Ρονάλντο.

23:27

71': Κίτρινη στον Μπρούνο Άλβες.

23:25

70': Κόρνερ για την Πορτογαλία. Στο δεύτερο δοκάρι η εκτέλεση του Ζοάο Μάριο, ο Φόντε παίρνει την κεφαλιά και ο Χένεσεϊ μπλοκάρει.

23:21

66': Στη θέση του Κόλινς ο Τζόναθαν Γουίλιαμς.

23:21

65': Ευκαιρία για την Πορτογαλία! Ο Νάνι κάνει σουτ από μακριά, ασταθής η επέμβαση του Χένεσεϊ, αστοχεί από κοντά ο Ζοάο Μάριο.

23:18

63': Στη θέση του Ρόμπσον-Κανού ο Τσερτς για την Ουαλία.

23:18

63': Απευθείας φάουλ από τον Ρονάλντο, λίγο πάνω από τα δοκάρια η μπάλα.

23:17

62': Κίτρινη στον Τσέστερ.

23:13

58': Στη θέση του Λέντλεϊ ο Βόουκς για την Ουαλία.

23:10

Ο Ρονάλντο κάνει το σουτ, ο Νάνι βάζει την προβολή, αλλάζει πορεία στην μπάλα και νικά τον Χένεσεϊ.

23:09

53': ΓΚΟΛ για την ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ!

23:07

Γράφει ιστορία ο αρχηγός της Πορτογαλίας, πιάνει τον Μισέλ Πλατινί στα εννιά γκολ. Αμφότεροι είναι οι πρώτοι σκόρερ σε Euro.

23:06

Ο Γκερέρο βγάζει τη σέντρα από αριστερά, ο Ρονάλντο πηδά πολύ ψηλά, παίρνει την κεφαλιά και εκτελεί τον Χένεσεϊ.

23:05

50': ΓΚΟΛ για την ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ!

23:01

23:01

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

22:45

22:44

44': Ευκαιρία για την Πορτογαλία! Ο Αντριέν Σίλβα βγάζει τη σέντρα από αριστερά, ο Ρονάλντο παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

22:40

41': Κόρνερ για την Πορτογαλία. Στο δεύτερο δοκάρι η εκτέλεση του Ζοάο Μάριο, περνά ανεκμετάλλευτο.

22:36

Προσπαθούν οι Ουαλοί να κυκλοφορήσουν την μπάλα αλλά παίζουν κυρίως παράλληλα.

22:32

32': Κακό σουτ από τον Άντριεν Σίλβα, κανένας λόγος ανησυχίας για τον Χένεσεϊ.

22:29

29': Ο Σέντρικ κάνει ένα σουτ από πολύ μακριά και αστοχεί. Κακή επιλογή.

22:27

Κυκλοφορεί την μπάλα η Πορτογαλία.

22:24

25': Κόρνερ για την Ουαλία. Το εκτελεί ο Λέντλεϊ, αλλά δεν βρίσκει συμπαίκτ.η

22:22

23': Περνά όποιον βρίσκει με την ταχύτητά του ο Μπέιλ, κάνει και το σουτ εκτός περιοχής και ο Πατρίσιο μπλοκάρει.

22:21

22': Βγάζει παράλληλη μπαλιά ο Μπέιλ, δεν καταφέρνει να μπει στην πορεία της μπάλας ο Ρόμπσον-Κανού.

22:18

19': Κόρνερ για την Ουαλία. Το εκτελεί ο Λέντλεϊ συρτά προς το πέναλτι, ο Μπέιλ σουτάρει και στέλνει την μπάλα άουτ.

22:16

16': Βρίσκει χώρο, μπαίνει στην περιοχή ο Ζοάο Μάριο, κάνει διαγώνιο σουτ και αστοχεί.

22:11

Με μακρινές μπαλιές παίζουν οι Ουαλοί προς το παρόν.

22:07

8': Κίτρινη στον Άλεν.

22:04

Καλύτερα μπήκαν οι Πορτογάλοι.

22:01

21:57

Κριστιάνο Ρονάλντο και Άσλεϊ Γουίλιαμς κάνουν την καθιερωμένη χειραψία.

21:54

Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες, έχουμε την ανάκρουση των εθνικών ύμνων.

21:52

Την έκπληξη έκαναν οι "δράκοι", οι οποίο άφησαν εκτός το Βέλγιο.

21:48

Στα πέναλτι απέκλεισαν τους Πολωνούς οι Ίβηρες, οι οποίοι έχουν μόνο ισοπαλίες έως τώρα στο τουρνουά.

21:45

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι της Πορτογαλίας με την Ουαλία ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ
Ρουί Πατρίσιο, Σέντρικ, Μπρούνο Άλβες, Φόντε, Ραφαέλ Γκερέιρο, Ντανίλο Περέιρα, Ζοάο Μάριο, Άντριεν Σίλβα, Ρενάτο Σάντσες, Νάνι, Κριστιάνο Ρονάλντο.
Αναπ: Άντονι Λόπες, Καρβάλιο, Μουτίνιο, Έντερ, Βιεϊρίνια, Αντρέ Γκόμες, Ράφα Σίλβα, Ελισέου, Κουαρέσμα, Εντουάρντο.
ΟΥΑΛΙΑ
Χένεσεϊ, Γκάντερ, Τσέστερ, Κόλινς, Άσλεϊ Γουίλιαμς, Νιλ Τέιλορ, Λέντλεϊ, Τζο Άλεν, Άντι Κινγκ, Μπέιλ, Ρόμπσον-Κανού.
Αναπ: Γουόρντ, Γκ. Γουίλιαμς, Έντουαρντς, Ρίτσαρντς, Κότεριλ, Βόουκτς, Τζ. Γουίλιαμς, Βάγκαν, Τσερτς, Ο. Γουίλιαμς.
Διαιτητής: Γιόνας Έρικσον (Σουηδία) Βοηθοί: Ματίας Κλασένιους (Σουηδία), Ντάνιελ Βάρνμαρκ (Σουηδία) 4ος: Σιμόν Μαρτσίνιακ (Πολωνία)