23:49

Λήξη αγώνα, νίκη με 3-1 για την Ουαλία.

23:46

23:46

90': Κόλινς αντί Ράμσεϊ για την Ουαλία.

23:42

Ο Γκάντερ βγάζει τη σέντρα από δεξιά, ο Βόουκς παίρνει την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι και στέλνει την μπάλα στην απέναντι γωνία.

23:41

86': ΓΚΟΛ για την ΟΥΑΛΙΑ!

23:41

85': Κίτρινη στον Αλντερβάιρελντ.

23:39

83': Μπατσουαγί αντί Ρ. για το Βέλγιο.

23:39

83': Ο Άσλεϊ Γουίλιαμς πατά τον Ναϊνγκολάν, δεν δίνει κάτι ο Σκόμινα. Ήταν πέναλτι.

23:36

80': Στη θέση του Ρόμπσον-Κανού ο Βόουκς για την Ουαλία.

23:33

78': Στη θέση του Λέντλεϊ ο Κινγκ για την Ουαλία.

23:31

76': Μέρτενς αντί Ζ. Λουκάκου.

23:31

75': Κίτρινη στον Ράμσεϊ, χάνει τον ημιτελικό, αν περάσει η Ουαλία

23:30

74': Ευκαιρία για το Βέλγιο! Ο Αλντερβάιρελντ βγάζει τη σέντρα από δεξιά, ο Φελαϊνί παίρνει την κεφαλιά και από κοντά στέλνει την μπάλα άουτ.

23:27

71': Επικίνδυνη παράλληλη πάσα από τον Ντε Μπρούιν, κόβεται την τελευταία στιγμή.

23:25

Έχουν αρχίσει να να αγχώνονται οι Βέλγοι.

23:22

66': Σουτ στην κίνηση από τον Άσλεϊ Γουίλιαμς, άουτ η μπάλα.

23:20

64': Πάνω στον Χένεσεϊ το απευθείας φάουλ του Ντε Μπρούιν.

23:17

61': Κόρνερ από τον Ράμσεϊ, χάνει αρχικά τη φάση ο Κουρτουά, ο οποίος στη συνέχεια μπλοκάρει.

23:15

59': Κίτρινη στον Φελαϊνι.

23:12

Ο Μπέιλ κάνει την μπαλιά, ο Ράμσεϊ βρίσκει τον Ρόμπσον-Κανού κι εκείνος χορεύει τους αντιπάλους του, ξεμαρκάρεται και εκτελεί τον Κουρτουά.

23:11

55': ΓΚΟΛ για την ΟΥΑΛΙΑ!

23:09

Με προσωπικές ενέργειες προσπαθούν οι Βέλγοι.

23:06

50': Μπαίνει από αριστερά στην περιοχή ο Αζάρ, κάνει διαγώνιο σουτ και στέλνει την μπάλα άουτ.

23:06

50': Καλό σουτ εκτός περιοχής από τον Ντε Μπρούιν, έξω φεύγει η μπάλα.

23:04

48': Ευκαιρία για το Βέλγιο! Ο Μενιέ βγάζει τη σέντρα, ο Λουκάκου παίρνει την κεφαλιά αμαρκάριστος και στέλνει την μπάλα άουτ.

23:01

46': Στη θέση του Καράσκο ο Φελαϊνί για το Βέλγιο.

23:01

23:01

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

22:47

22:46

45': Βγάζει τη σέντρα ο Ράμσεϊ, παίρνει την κεφαλιά ο Ρόμπσον-Κανού και ο Κουρτουά μπλοκάρει.

22:43

43': Εκτελείται το κόρνερ από τον Ράμσεϊ, άστοχη η κεφαλιά του Άσλεϊ Γουίλιαμς.

22:43

42': Σουτάρει εκτός περιοχής ο Ράμσεϊ, προλαβαίνει ο Ντινάιερ και κοντράρει παραχωρώντας κόρνερ.

22:39

39': Ο Ράμσεϊ εκτελεί κόρνερ στο δεύτερο δοκάρι, ο Τσέστερ παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

22:38

Εντυπωσιακός ο ρυθμός, ο οποίος έπεσε στα τελευταία δύο λεπτά.

22:34

34': Ο Μπέιλ βρίσκει χώρο, τον εκμεταλλεύεται, σουτάρει με το δεξί και ο Κουρτουά μπλοκάρει.

22:34

33': Κάνει το γύρισμα από δεξιά ο Καράσκο και προ του Ρομέλου Λουκάκου παρεμβαίνει ο Χένεσεϊ.

22:31

Ο Ράμσεϊ εκτελεί κόρνερ, ο Άσλεϊ Γουίλιαμς πιάνει καρφωτή κεφαλιά από κοντά και νικά τον Κουρτουά. Μόνος του πήδηξε ο αρχηγός των Ουαλών.

22:31

30': ΓΚΟΛ για την ΟΥΑΛΙΑ!

22:30

29': Κόρνερ για την Ουαλία. Εκτελείται με πάσα από τον Ράμσεϊ στον Μπέιλ και εκείνος κερδιζει άλλο ένα.

22:27

26': Μεγάλη ευκαιρία για την Ουαλία! Ο Ράμσεϊ μπαίνει στην περιοχή από δεξιά, κάνει το γύρισμα προς το πέναλτι και ο Κουρτουά πραγματοποιεί μεγάλη επέμβαση στο πλασέ του Νιλ Τέιλορ.

22:25

24': Κίτρινη στον Γκάντερ.

22:24

Περιμένει τώρα το Βέλγιο, το οποίο δίνει χώρο για να χτυπήσει στην αντεπίθεση.

22:20

Προσπαθούν να συνέλθουν οι Ουαλοί.

22:17

16': Κίτρινη στον Τσέστερ.

22:14

Ο Αζάρ στρώνει στον Ναϊνγκολάν κι εκείνος εξαπολύει έναν κεραυνό και εκτελεί τον Χένεσεϊ. Τρομερό γκολ!

22:13

13': ΓΚΟΛ για το ΒΕΛΓΙΟ!

22:10

9': Μπαίνει από αριστερά στην περιοχή ο Μπέιλ, κάνει και το σουτ και στέλνει την μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτυών.

22:09

9': Βγαίνει η σέντρα από αριστερά, ο Ρόμπσον-Κανού παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

22:07

7': Απίστευτη ευκαιρία για το Βέλγιο! Ο Λουκάκου βγάζει σέντρα, ο Χένεσεϊ αποκρούει το σουτ του Καράσκο, στη συνέχεια ο Τέιλορ διώχνει στη γραμμή σου του Μενιέ και το νέο σουτ του Αζάρ κοντράρει.

22:06

5': Κίτρινη στον Μπεν Ντέιβις, ο οποίος χάνει το επόμενο ματς, αν προκριθεί η Ουαλία.

22:04

Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά.

22:02

21:57

Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες, έχουμε την ανάκρουση των εθνικών ύμνων.

21:53

Σημαντικές οι απουσίες Βερτόνχεν και Βερμάλεν για τους "κόκκινους διαβόλους".

21:49

Με μεγάλη άνεση πέρασε το Βέλγιο στην επόμενη φάση νικώντας με 4-0 την Ουγγαρία, με 1-0 προκρίθηκαν οι Ουαλοί επί της Β. Ιρλανδίας.

21:45

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι της Ουαλίας με το Βέλγιο ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΟΥΑΛΙΑ
Χένεσεϊ, Νιλ Τέιλορ, Τσέστερ, Άσλεϊ Γουίλιαμς, Μπεν Ντέιβις, Γκάντερ, Λέντλεϊ, Τζο Άλεν, Ράμσεϊ, Μπέιλ, Ρόμπσον-Κάνου.
Αναπ: Κινγκ, Ο. Γουίλιαμς. Γκ. Γουίλιαμς, Έντουαρντς, Ρίτσαρντς, Κότεριλ, Βόουκτς, Κόλινς, Τζ. Γουίλιαμς, Γουόρντ, Βάγκαν, Τσερτς
ΒΕΛΓΙΟ
Κουρτουά, Μενιέ, Αλντερβάιρελντ, Ντινάιερ, Ζορντάν Λουκάκου, Ναϊνγκολάν, Βιτσέλ, Ντε Μπρούιν, Καράσκο, Αζάρ, Ρομελού Λουκάκου.
Αναπ: Μινιολέ, Φελαϊνί, Ζιλέ, Μέρτενς, Οριγκί, Καμπασελέ, Ντεμπελέ, Μπεντέκε, Μπατσουαγί, Σιμάν
Διαιτητής: Νταμίρ Σκόμινα (Σλοβενία) Βοηθοί: Γιούρε Πραπρότνικ (Σλοβενία), Ρόμπερτ Βούκαν (Σλοβενία) 4ος: Νίκολα Ριτσόλι (Ιταλία)