17:53

17:53

Λήξη αναμέτρησης, πρόκριση στα προημιτελικά για τη Γαλλία με 2-1.

17:52

90'+3: Στη θέση του Κομάν ο Σισοκό για τη Γαλλία.

17:50

17:47

88': Συγκλίνει ο Παγιέτ, κάνει και το σουτ και ο Ράντολφ μπλοκάρει.

17:45

87': Ο Κομάν γυρνά για τον Ζινιάκ κι εκείνος δεν τελειώνει καλά τη φάση.

17:45

86': Κάνει το σουτ ο Γουόλτερς και αστοχεί.

17:44

86': Ο Ματουιντί βγάζει ωραία σέντρα, ο Ζινιάκ πηγαίνει πρώτος στην μπάλα αλλά για λίγο αστοχεί.

17:41

Ελέγχουν απόλυτα το ματς οι Γάλλοι και πιέζουν για ένα ακόμη γκολ.

17:38

79': Δύο διαδοχικά κόρνερ για τη Γαλλία. Πλασαριστά το δεύτερο, περνά ανεκμετάλλευτο.

17:36

77': Φαλτσαριστό σουτ από μέσα αριστερά από τον Ζινιάκ, στο οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

17:35

77': Από μέσα δεξιά ο Ζινιάκ κάνει το σουτ και ο Ράντολφ αποκρούει.

17:35

76': Κόρνερ για τη Γαλλία. Στο δεύτερο δοκάρι ο Παγιέτ, δεν βρίσκει συμπαίκτη.

17:32

73': Στη θέση του Ζιρού ο Ζινιάκ για τη Γαλλία.

17:30

72': Χούλαχαν αντί ΜακΚάρθι για την Ιρλανδία.

17:27

69': Στη θέση του ΜακΚλιν ο Ο'Σέι για την Ιρλανδία.

17:25

66': Αποβάλλεται ο Ντάφι, με 10 οι Ιρλανδοί. Ξέφυγε ξανά ο Γκριεζμάν και τον ανέτρεψε ακριβώς πριν μπει στην περιοχή. Ήταν ξεκάθαρα σε προφανή θέση για γκολ.

17:24

65': Στη θέση του Μέρφι ο Γουόλτερς για την Ιρλανδία.

17:20

Γίνεται η βαθιά μπαλιά, ο Ζιρού σπάει εξαιρετικά στον Γκριεζμάν και εκείνος τελειώνει ιδανικά τη φάση αμαρκάριστος.

17:20

61': ΓΚΟΛ για τη ΓΑΛΛΙΑ!

17:19

61': Ο Παγιέτ κάνει το σουτ εκτός περιοχής και αστοχεί.

17:18

60': Ο Γουόρντ σουτάρει, η μπάλα βρίσκει ξεκάθαρα στον Ραμί, αλλά δεν δίνεται κόρνερ στην Ιρλανδία.

17:17

Ο Σανιά βγάζει τη σέντρα από δεξιά, ο Γκριεζμάν πιάνει την κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι και εκτελεί τον Ράντολφ.

17:16

58': ΓΚΟΛ για τη ΓΑΛΛΙΑ!

17:14

55': Πολύ δυνατό σουτ από τον Ματουιντί, διώχνει ο Ράντολφ.

17:11

53': Συρτό σουτ από τον Παγιέτ, λίγο έξω η μπάλα.

17:11

52': Ευκαιρία για την Ιρλανδία! Ο Γουόρντ κάνει την μπαλιά και την τελευταία στιγμή ο Γιορίς διώχνει προ του Λονγκ.

17:07

49': Ευκαιρία για τη Γαλλία! Ο Παγιέτ εκτελεί φάουλ, ο Πογκμπά παίρνει την πρώτη κεφαλιά και ο Κοσιελνί με δεύτερη αστοχεί.

17:04

46': Κομάν αντί Καντέ για τη Γαλλία.

17:04

17:03

16:49

16:46

Μπαίνει στην περιοχή ο Παγιέτ, στα σώματα το σουτ του, το ίδιο και ο Γκριεζμάν.

16:46

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

16:43

44': Κίτρινη στον Ραμί, ο οποίος θα χάσει το επόμενο ματς αν προκριθεί η Γαλλία.

16:41

42': Ευκαιρία για την Ιρλανδία! Ο Μπρέιντι εκτελεί φάουλ, ο Ντάφι παίρνει την κεφαλιά και η μπάλα φεύγει λίγο άουτ.

16:40

41': Κίτρινη στον Χέντρικ.

16:39

39': Κόρνερ για την Ιρλανδία. Ο Μπρέιντι το εκτελεί και ο Γιορίς μπλοκάρει.

16:27

28': Κίτρινη ο Καντέ, χάνει το επόμενο ματς αν προκριθεί η Γαλλία.

16:26

25': Κίτρινη στον Κόουλμαν.

16:23

24': Απευθείας φάουλ από τον Πογκμπά, εύκολα ο Ράντολφ.

16:21

22': Ο Γκριεζμάν κάνει από μακριά το σουτ και ο Ράντολφ μπλοκάρει.

16:19

20': Δοκιμάζει από πλάγια εντός περιοχής ο Μέρφι, αποκρούει ο Γιορίς.

16:18

19': Εκτελεί φάουλ ο Παγιέτ, ο Γκριεζμάν παίρνει την κεφαλιά και ο Ράντολφ μπλοκάρει.

16:16

16': Βγαίνει ο Γιορίς και προλαβαίνει τον Λονγκ.

16:12

12': Νέο κόρνερ για τη Γαλλία, περνά ανεκμετάλλευτο.

16:10

10': Κόρνερ για τη Γαλλία. Το εκτελεί ο Παγιέτ και η μπάλα απομακρύνεται.

16:08

8': Απευθείας φάουλ από πλάγια ο Παγιέτ, μπλοκάρει ο Ράντολφ.

16:05

Προσπαθεί να αντιδράσει η Γαλλία.

16:02

Ο Μπρέιντι αναλαμβάνει την εκτέλεση, στέλνει την μπάλα στο αριστερό δοκάρι και μετά στα δίχτυα. Υποδειγματικό πέναλτι.

16:02

3': ΓΚΟΛ για την ΙΡΛΑΝΔΙΑ!

16:01

2': ΠΕΝΑΛΤΙ για την Ιρλανδία! Ο Λονγκ βάζει μπροστά την μπάλα, ο Πογκμπά πέφτει πολύ άτσαλα πάνω του και τον γκρεμίζει.

16:01

15:59

Όλα έτοιμα για να ξεκινήσει το ματς.

15:56

Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες, έχουμε την ανάκρουση των εθνικών ύμνων των δύο χωρών.

15:53

Στον αγωνιστικό χώρο το καθιερωμένο τελετουργικό έναρξης.

15:49

Ως πρώτη πέρασε η διοργανώτρια από τον όμιλό της, τρίτη η Ιρλανδία με την κεφαλιά του Μπρέιντι λίγο πριν το φινάλε του ματς με την Ιταλία.

15:45

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι της Γαλλίας με την Ιρλανδία ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΓΑΛΛΙΑ
Γιορίς, Σανιά, Ραμί, Κοσιελνί, Εβρά, Καντέ, Ματουιντί, Πογκμπά, Γκριεζμάν, Παγιέτ, Ζιρού.
Αναπ: Ζαλέ, Καμπάιγ, Ζινιάκ, Μαρσιάλ, Σναϊντερλίν, Μανγκαλά, Ντιν, Σισοκό, Κομάν, Ουμτιτί, Κοστίλ
ΙΡΛΑΝΔΙΑ
Ράντολφ, Κόουλμαν, Κέοχ, Ντάφι, Γουόρντ, ΜακΚάρθι, Χέντρικ, Μπρέιντι, ΜακΚλιν, Μέρφι, Λονγκ.
Αναπ: Γουέστγουντ, Κλαρκ, Ο'Σέι, Γουίλαν, ΜακΓκίντι, Κιν, Γουόλτερς, Κρίστι, Μάιλερ, Χούλαχαν, Κουίν, Γκίβεν
Διαιτητής: Νίκολα Ριτσόλι (Ιταλία) Βοηθοί: Μάουρο Τονολίνι (Ιταλία), Ελενίτο Ντι Λιμπερατόρε (Ιταλία) 4ος: Αλιακσέι Κουλμπάκοφ