Βάζει πολλή δύναμη ο Τζάκα, άουτ η μπάλα! (1-1)

Τρομερή εκτέλεση ο Λεβαντόφσκι κι ας διάλεξε σωστά ο Ζόμερ. (1-1)

Στο κέντρο ο Λιχστάινερ, σκοράρει. (1-0)

Στα πέναλτι θα κριθεί η πρόκριση.

18:29

Προσπαθεί να κερδίσει τις κόντρες ο Πίστσεκ και να βρεθεί μόνος του προ κενής εστίας, αλλά η μπάλα δεν του έκανε το χατίρι.

18:27

118': Δεν καταφέρνει να πλασάρει από τη μικρή περιοχή ο Ντερντιγιόκ, του έβαλε την κόντρα ο Πάζνταν και ο Φαμπιάνσκι μπλοκάρει.

18:26

117': Κίτρινη στον Τζουρού.

18:22

113': Μεγάλη ευκαιρία για την Ελβετία! Γίνεται η σέντρα στην πλάτη της άμυνας, ο Ντερντιγιόκ παίρνει την κεφαλιά και ο Φαμπιάνσκι αποκρούει εντυπωσιακά.

18:21

112': Κίτρινη στον Πάζνταν.

18:19

110': Νέο κόρνερ για την Ελβετία. Ο Σακίρι ξανά στη γωνία, η κεφαλιά του Σεφέροβιτς είναι προς τα πίσω, αλλά δεν βρίσκει συμπαίκτη.

18:18

109': Κόρνερ για την Ελβετία. Ο Σακίρι το εκτελεί και η μπάλα απομακρύνεται.

18:17

108': Σουτ από πολύ μακριά ο Σερ, ψηλά η μπάλα.

18:15

106': Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.

18:13

Λήξη πρώτου ημιχρόνου παράτασης.

18:10

104': Στη θέση του Γκροσίτσκι ο Πέσκο για την Πολωνία.

18:08

102': Στη θέση του Ματσίντσκι ο Γιοντλόβιετς για την Πολωνία.

18:06

Εντελώς ακίνδυνη η Πολωνία.

18:02

96': Μπαίνει στην περιοχή ο Σακίρι, αλλά στη συνέχεια πάει να σκάψει την μπάλα και χάνεται η ευκαιρία.

17:57

91': Ξεκίνησε η παράταση.

17:52

Πάμε παράταση.

17:50

90'+3: Απευθείας φάουλ από τον Μίλικ, δεν βρίσκει στόχο.

17:48

17:46

87': Κόρνερ για την Πολωνία, περνά ανεκμετάλλευτο.

17:43

Δείχνουν να μην μπορούν να συνέλθουν οι Πολωνοί.

17:40

Γίνεται το γέμισμα από τον Λιχτάινερ, η μπάλα φτάνει στον Σακίρι κι εκείνος βάζει ένα απίστευτο βολ πλανέ! Τρομερό γκολ από τον παίκτη της Στόουκ.

17:39

82': ΓΚΟΛ για την ΕΛΒΕΤΙΑ!

17:38

80': Δύο διαδοχικά κόρνερ για την Ελβετία. Ο Σακίρι εκτελεί και ο Φαμπιάνσκι διώχνει.

17:36

79': ΔΟΚΑΡΙ για την Ελβετία! Το σουτ του Φερναντές σταματά στον Γκλικ, η μπάλα φτάνει στον Σεφέροβιτς και το σουτ του τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι.

17:34

77': Στη θέση του Μπεχράμι ο Φερναντές για την Ελβετία.

17:33

76': Κακό και εντελώς άστοχο το μακρινό σουτ του Λεβαντόφσκι.

17:31

74': Ο Σακίρι εκτελεί το κόρνερ και η κεφαλιά του Σερ φεύγει έξω.

17:30

73': Ο Ροντρίγκες εκτελεί απευθείας φάουλ και ο Φαμπιάνσκι πραγματοποιεί τρομερή επέμβαση και παραχωρεί κόρνερ!

17:29

71': Σουτάρει με τη μία με το αριστερό ο Πίστσεκ και στέλνει την μπάλα ψηλά.

17:27

70': Ντερντιγιόκ αντί Μεχμέντι για την Ελβετία.

17:25

Νέα διακοπή, στο έδαφος ο Μίλικ.

17:23

Στο έδαφος ο Φαμπιάνσκι ύστερα από σύγκρουση με τον Εμπολό. Προσωρινή διακοπή.

17:19

Αναγκασμένη πλέον η Ελβετία να βγει μπροστά.

17:15

58': Εμπολό αντί Τζεμαϊλί για την Ελβετία.

17:15

58': Κίτρινη στον Γεντζέιτσικ για σκληρό μαρκάρισμα στον Λιχτάινερ.

17:13

Ακόμα στο έδαφος ο Λεβαντόφσκι, δείχνει να πονά πολύ.

17:13

56': Κίτρινη στον Σερ για σκληρό μαρκάρισμα στον Λεβαντόφσκι.

17:10

53': Ευκαιρία για την Πολωνία! Ο Μπλαστσικόφσκι κάνει δυνατό σουτ από το ημικύκλιο και ο Ζόμερ αποκρούει.

17:10

53': Βγάζει αντεπίθεση η Πολωνία, κακή η σέντρα του Λεβαντόφσκι.

17:08

51': Δυνατό σουτ από τον Σακίρι, με μπουνιές διώχνει ο Φαμπιάνσκι.

17:07

50': Ο Λεβαντόφσκι κάνει αδύναμο σουτ εντός περιοχής και ο Ζόμπερ μπλοκάρει.

17:04

46': Ευκαιρία για την Ελβετία! Ο Σακίρι εκτελεί κόρνερ, ο Πάζνταν δεν μπορεί να διώξει στη μικρή περιοχή αλλά το κάνει ο Ματσίνσκι.

17:03

46': Μπαίνει στην περιοχή από δεξιά επικίνδυνα ο Σακίρι, αλλά κάνει κακή τελική επιλογή.

17:03

17:01

16:46

16:45

16:44

45': Κακό σουτ του Ματσίνσκι εκτός περιοχής, άουτ η μπάλα.

16:43

Ελέγχουν πλήρως το ματς οι Πολωνοί.

16:39

Ο Γκροσίτσκι κάνει εντυπωσιακή ατομική προσπάθεια, δίνει την μπάλα την κατάλληλη στιγμή και ο αμαρκάριστος στο δεύτερο δοκάρι Μπλαστσικόφσκι σκοράρει. Υποδειγματική η αντεπίθεση.

16:38

39': ΓΚΟΛ για την ΠΟΛΩΝΙΑ!

16:37

38': Ο Τζεμαϊλί κάνει σουτ εκτός περιοχής, η μπάλα κοντράρει και ο Φαμπιάνσκι διώχνει.

16:34

35': Κόρνερ για την Ελβετία. Ο Ροντρίγκες εκτελεί το κόρνερ, ο Σερ παίρνει την κεφαλιά και ο Φαμπιάνσκι μπλοκάρει.

16:32

33': Σέντρα στο δεύτερο δοκάρι από τον Μπλαστσικόφσκι, ο Μίλικ κοντρολάρει και αστοχεί από μέσα αριστερά.

16:30

31': Ευκαιρία για την Πολωνία! Ο Λεβαντόφσκι με εξαιρετική κάθετη βρίσκει τον Γκροσίτσκι, εκείνος κάνει με τη μία το πλασέ εκτός περιοχής και στέλνει την μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

16:28

29': Κόρνερ παραχωρεί ο Μπεχράμι. Ο Μίλικ το εκτελεί, παίρνει ο Κρικόβιακ την κεφαλιά και αστοχεί.

16:25

25': Σουτάρει με το δεξί ο Ροντρίγκες και αστοχεί.

16:23

Στο έδαφος ο Μπλαστσικόφσκι, προσωρινή διακοπή.

16:22

23': Ο Ροντρίγκες εκτελεί κόρνερ, ο Γκλικ παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα ψηλά.

16:19

20': Ο Μπλαστσικόφσκι το εκτελεί, η μπάλα φτάνει στον Ματσίνσκι και το σουτ του τελευταίου φεύγει άουτ.

16:17

18': Κόρνερ για την Πολωνία. Το εκτελεί ο Μίλικ συρτά, το Μπλαστσικόφσκι του έστρωσε την μπάλα και κέρδισε ένα ακόμη κόρνερ.

16:13

14': Κακό σουτ του Λεβαντόφσκι εκτός περιοχής, άουτ η μπάλα.

16:09

10': Ευκαιρία για την Ελβετία! Ο Σακίρι κάνει τη σέντρα από αριστερά και από πλάγια ο Τζεμαϊλί με σουτ στην κίνηση δεν βρίσκει την μπάλα καλά και αστοχεί.

16:05

6': Στο δεύτερο δοκάρι η σέντρα του Γκροσίτσκι, ο Μίλικ παίρνει την κεφαλιά και ο Ζόμερ μπλοκάρει.

16:04

Έχουν μπει πολύ δυνατά οι Πολωνοί.

16:01

1': Μεγάλη ευκαιρία για την Πολωνία! Ο Τζουρού κάνει κακό γύρισμα, ο Ζόμερ προλαβαίνει τον Λεβαντόφσκι και ο Μίλικ προ κενής εστίας αστοχεί.

16:01

15:58

Δεν υπάρχουν εκπλήξεις από Πέτκοβιτς και Ναβάλκα στις δύο ενδεκάδες.

15:55

Στον αγωνιστικό χώρο οι παίκτες των δύο ομάδων, έχουμε την ανάκρουση των εθνικών ύμνων.

15:52

Πολύ καλή η παράδοση για τους Πολωνούς.

15:49

Και οι δύο ομάδες πέρασαν ως δεύτερες από τους ομίλους τους έχοντας σε αυτούς Γαλλία και Γερμανία αντίστοιχα.

15:45

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι της Ελβετίας με την Πολωνία ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΕΛΒΕΤΙΑ
Ζόμερ, Λίχτσταϊνερ, Σερ, Τζουρού, Ρικάρντο Ροντρίγκες, Μπεχράμι, Γκρανίτ Τζάκα, Τζεμαϊλί, Σακίρι, Μεχμέντι, Σεφέροβιτς.
Αναπ: Μπούρκι, Μουμπάνζ, Ελβεντί, Φαν Μπέργκερ, Λανγκ, Εμπολό, Φράι, Χιτς, Τσακάρια, Φερναντές, Ταρασάι, Ντερντιγιόκ
ΠΟΛΩΝΙΑ
Φαμπιάνσκι, Πίστσεκ, Γκλικ, Πάζνταν, Γεντζέιτσικ, Κριχόβιακ, Ματσίνσκι, Μπλαστσικόφσκι, Γκροσίτσκι, Μίλικ, Λεβαντόφσκι.
Αναπ: Σέζνι, Γιοντλόβιετς, Λίτενι, Στεπίνσκι, Βαβζίνιακ, Πέσκο, Σάλαμον, Ζιελίνσκι, Σταρίνσκι, Κιόνεκ, Μπόρουτς
Διαιτητής: Μαρκ Κλάτενμπεργκ (Αγγλία) Βοηθοί: Σάιμον Μπεκ (Αγγλία), Τζέικ Κόλιν (Αγγλία) 4ος: Τάσος Σιδηρόπουλος (Ελλάδα)