3
20:51

Σας ευχαριστούμε. Καλό βράδυ.

20:50

Ολοκληρώθηκε το ωραιότερο ματς της διοργάνωσης. Στην 3η θέση η Πορτογαλία, αφού η Ισλανδία μόλις έβαλε γκολ στην Αυστρία, αλλά η πρόκριση επετεύχθη.

20:49

Τέλος αγώνα: Ουγγαρία - Πορτογαλία 3-3.

20:46

90': Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

20:46

90': Μακρινό φάουλ του Ρονάλντο, πολύ άστοχο.

20:41

86': Εκτός περιοχής σουτ του Ρονάλντο, η μπάλα άουτ.

20:38

83': Τρίτη αλλαγή για την Ουγγαρία. Ο Στίμπερ στη θέση του Λόβρεντσιτς.

20:37

81': Τρίτη αλλαγή για την Πορτογαλία. Ο Ντανίλο στη θέση του Νάνι.

20:36

80': Οφσάιντ ξανά ο Ρονάλντο. Σωστή η απόφαση.

20:36

Κατοχή: 40%-60%. Πιέζει για το γκολ η Πορτογαλία με τον Κουαρέσμα.

20:33

77': Σουτ του Κουαρέσμα, η μπάλα πολύ άουτ.

20:32

76': Σκαστό σουτ του Ρονάλντο, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

20:32

76': Οφσάιντ ο Μπέσε. Σωστή η απόφαση.

20:28

73': Σέντρα του Νάνι, ο Ρονάλντο πιάνει την κεφαλιά, η μπάλα άουτ.

20:27

Συνεχίζει με δύο επιθετικούς η Πορτογαλία, ενώ στον αντίποδα, ο Νέμεθ αναμένεται να προσφέρει ταχύτητα στη γραμμή κρούσης της Ουγγαρίας.

20:27

Ο Σάντος δίνει χαρτάκι με οδηγίες στον Ελιζέου, ο οποίος με τη σειρά του το προωθεί στον Ρονάλντο.

20:26

70': Δεύτερη αλλαγή για την Ουγγαρία. Ο Νέμεθ στη θέση του Σαλάι.

20:25

69': Ο Γκούζμιτς σταματά με καίρια παρέμβαση τον Ρονάλντο και παραχωρεί πλάγιο.

20:23

Πολύ ορεξάτος ο Κουαρέσμα, έχει τονώσει την πορτογαλική γραμμή κρούσης, ενώ έγινε δημιουργός μόλις ένα λεπτό μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο.

20:23

67': Νέο οφσάιντ ο Ρονάλντο. Πράγματι, είναι εκτεθειμένος.

20:22

Τι ματς είναι αυτό... Έχει ήδη γραφτεί στην ιστορία.

20:20

64': Οφσάιντ ο Ρονάλντο. Σωστή η απόφαση.

20:20

64': ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΥΓΓΑΡΙΑ! Γύρισμα του Λόβρεντσιτς, ο Έλεκ κάνει το πλασέ, η μπάλα σταματά στο δεξί δοκάρι του Πατρίσιο!

20:19

Ο Κουαρέσμα εκτελεί με κοντινή πάσα, ο Μάριο του ξαναδίνει, εκείνος σεντράρει, ο Ρονάλντο παίρνει την κεφαλιά και ισοφαρίζει ξανά!

20:18

62'! ΓΚΟΛ: Ουγγαρία - Πορτογαλία 3-3.

20:18

62': Κόρνερ για την Πορτογαλία από αριστερά. Το παραχωρεί ο Μπέσε.

20:17

61': Δεύτερη αλλαγή για την Πορτογαλία. Ο Κουαρέσμα στη θέση του Γκόμες.

20:16

Λογικά, ο Σάντος δεν θα αργήσει να προβεί σε αλλαγή.

20:14

Έξαλλος ο Ρονάλντο στη φάση του τρίτου ουγγρικού γκολ, ενώ σίγουρα δεν του άρεσε το γεγονός ότι ο Μάριο του... έκλεψε την μπάλα στην προηγούμενη φάση.

20:13

57': Ο Σάντσες δίνει δεξιά στον Ρονάλντο, ο Μάριο μπαίνει στη φάση, σουτάρει συρτά και στέλνει την μπάλα άουτ.

20:12

56': Κίτρινη στον Τζούτζακ.

20:12

Αναμφίβολα, το ωραιότερο ματς της διοργάνωσης μέχρι στιγμής.

20:11

Ο Τζούτζακ εκτελεί ένα φάουλ, η μπάλα στο τείχος και ξανά στα πόδια του, νέο σουτ, κόντρα στον Νάνι, ο Πατρίσιο δεν μπορεί να αποκρούσει και... ουγγρικό προβάδισμα για τρίτη φορά!

20:11

55': ΓΚΟΛ! Ουγγαρία - Πορτογαλία 3-2.

20:09

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΟ: O Κριστιάνο Ρονάλντο έγινε ο 1ος παίκτης που σκοράρει σε τέσσερις τελικές φάσεις Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος.

20:08

52': Νέο γύρισμα του Ζοάο Μάριο, ο Νάνι κάνει την προβολή, αλλά δεν προλαβαίνει την μπάλα.

20:06

Σέντρα του Ζοάο Μάριο από δεξιά, ο Ρονάλντο βρίσκει την μπάλα με το τακουνάκι και σημειώνει ένα τρομερό γκολ!

20:06

50': ΓΚΟΛ! Ουγγαρία - Πορτογαλία 2-2.

20:05

49': Ο Σαλάι προωθεί στον Λόβρεντσιτς, εκείνος σουτάρει και στέλνει την μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων του Πατρίσιο. Σημαντική φάση για το 3-1!

20:04

Ο Τζούτζακ εκτελεί φάουλ από τα 26 μέτρα, η μπάλα κοντράρει στο σώμα του Γκόμεζ, αλλάζει πορεία, ο Πατρίσιο ξεγελιέται και... το 2-1 είναι γεγονός.

20:03

47': ΓΚΟΛ! Ουγγαρία - Πορτογαλία 2-1.

20:02

20:01

46': Πρώτη αλλαγή και για την Ουγγαρία. Ο Μπέσε στη θέση του Γκέρα.

20:01

46': Πρώτη αλλαγή για την Πορτογαλία. Ο Σάντσες στη θέση του Μουτίνιο.

19:46

Σπουδαίο το θέαμα μέχρι στιγμής, ο ρυθμός ήταν εξαιρετικός και οι φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες ουκ ολίγες. Υπέροχο το γκολ του Γκέρα, ο Νάνι επανέφερε τις καρδιές των Πορτογάλων στις θέσεις τους, ωστόσο το ματς έχει πολύ... ψωμί ακόμα.

19:46

Τέλος α' ημιχρόνου: Ουγγαρία - Πορτογαλία 1-1.

19:45

45': Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις.

19:44

45': Εκτός περιοχής σουτ του Γκόμες, ο Κίραλι σε ετοιμότητα.

19:44

44': Μακρινή λόμπα του Σαλάι, ο Πατρίσιο δεν αιφνιδιάζεται.

19:43

Με αυτό το αποτέλεσμα, η ομάδα του Φερνάντο Σάντος προκρίνεται στην επόμενη φάση.

19:43

44': Κεφαλιά του Νάνι, δεν ανησυχεί ο Κίραλι.

19:42

Ο Ρονάλντο προωθεί με κάθετη στον Νάνι, εκείνος σουτάρει με τη μία στην κλειστή γωνία του Κίραλι και ισοφαρίζει στο κατάλληλο χρονικό σημείο για την Πορτογαλία.

19:41

42': ΓΚΟΛ! Ουγγαρία - Πορτογαλία 1-1.

19:40

41': Κόρνερ από δεξιά ο Τζούτζακ, η φάση τελειώνει με άστοχο σουτ του Γκέρα.

19:39

40': Κόρνερ παραχωρεί ο Γιούχας, ο Ρονάλντο εκτελεί συρτά και γρήγορα, εν συνεχεία σεντράρει, ο Πέπε υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ και ορθώς ο Μάριο δεν χρίζεται σκόρερ.