Τελικό στον Ταύρο, πρώτη εντός έδρας νίκη για τον Φωστήρα

17:47

Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος

17:44

87': Στη θέση του Μαρτίνου ο Μιλίεβιτς

17:42

85': Μετά από παράλληλη πάσα από τα δεξιά, ο Παναγιωτόπουλος με πλασέ στην κίνηση από το ύψος του πέναλτι νικά τον Πίτκα για το 2-1

17:41

ΓΚΟΛ ο Φωστήρας, χαμός στον Ταύρο!

17:37

Από μια καλή στιγμή για τις δύο ομάδες στα τελευταία λεπτά

17:36

79': Σουτ του Κωνσταντινίδη, ο Μοσχονάς δεν ανησυχεί

17:33

76': Διαγώνιο σουτ του Σεχολάρι, λίγο άουτ η μπάλα

17:32

- Μπήκαμε στο τελευταίο τέταρτο

17:29

73': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο Φωστήρας. Στη θέση του Τασουλή ο Λεοντίου

17:27

71': Εκτέλεση φάουλ του Νάστου, ο Κοτσώνης παίρνει την κεφαλιά αλλά η μπάλα φτάνει στην αγκαλιά του Μοσχονά

17:25

69': Δοκιμάζει τα πόδια του ο Μπιτάνγκ αλλά δεν βρίσκει στόχο

17:24

Κάρτα έχει δει ο Τασουλής

17:24

67': Μετά από την εκτέλεση φάουλ του Κόντη, ο Κακαράς παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα

17:23

ΓΚΟΛ ο Φωστήρας

17:22

66': Κάρτα στον Μπιτάνγκ, φάουλ σε καλό σημείο κερδίζει ο Φωστήρας

17:22

65': Αλλαγή κάνει και ο Φωστήρας... Ο Κουσουρής αντί του Τεγούση

17:20

63': Δεύτερη αλλαγή για τον Πανηλειακό. Εκτός ο Πίγκλα, μέσα ο Σουλελές

17:18

61': Μακρινό σουτ του Νάστου, δεν ανησυχεί ο Μοσχονάς

17:17

- Συμπληρώσαμε μια ώρα αγώνα στον Ταύρο ο Πανηλειακός έχει πετύχει το γκολ και γενικά δείχνει να πατά καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο

17:15

Δεν φαίνεται να υπάρχει πέναλτι, αλλά δεν είναι και επιθετικό φάουλ...

17:15

59': Φωνάζουν για πέναλτι οι του Φωστήρα για μαρκάρισμα στον Τασουλή, επιθετικό φάουλ δίνει ο διαιτητής Ανούσος

17:11

55': Πρώτη αλλαγή για τον Φωστήρα. Στη θέση του Μακρίδη ο Κόντης

17:10

54': Ο Σταματής μετά από ασίστ του Μπιτάνγκ αποφεύγει υπέροχα τον Εμέκα, πλασάρει με το αριστερό τον Μοσχονά και γράφει το 0-1

17:10

ΓΚΟΛ ο Πανηλειακός

17:08

Πιο κινητικός ο Πανηλειακός στο ξεκίνημα της επανάληψης

17:07

51': Μετά από εκτέλεση κόρνερ και φάση διαρκείας στα καρέ του Φωστήρα, ο Μπιτάνγκ δεν μπορεί να μπει στην φάση και να πλασάρει...

17:05

Καλή στιγμή για τους Πυργιώτες

17:04

47': Ο Σταματής κοντρόλαρε ωραία μέσα στην περιοχή, πλάσαρε με το αριστερό, αλλά ο Μοσχονάς μπλόκαρε

17:03

Με αλλαγή ξεκίνησε την επανάληψη ο Πανηλειακός

17:02

Στη θέση του Γανωτή ο Σταματής

17:02

46': Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος

16:48

Τέλος ημιχρόνου

16:46

45': Κάρτα στον Εμέκα για σκληρό μαρκάρισμα στον Μπιτάνγκ

16:39

- Έχουμε μπει στο τελευταίο δεκάλεπτο του πρώτου μέρους, ισορροπημένο το παιχνίδι

16:36

Πάντα στο 0-0 στον Ταύρο...

16:35

Δοκιμάζουν τα πόδια τους οι παίκτες των δύο ομάδων, αλλά μέχρι στιγμής δεν βρίσκουν στόχο

16:35

33': Ο Πίγκλα σουτάρει αυτή την φορά, ούτε αυτός δεν βρίσκει στόχο!

16:34

33': Ο Μπιτάνγκ πιάνει ένα γυριστό σουτ με το αριστερό από το ύψος της μεγάλης περιοχής, αλλά στέλνει την μπάλα άουτ

16:32

30': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μακρίδη, ο Πίτκας μπλοκάρει σταθερά χωρίς προβλήματα

16:30

Ανεβάζει ρυθμούς σιγά σιγά ο Πανηλειακός

16:29

28': Ο Πίγκλα μπαίνει στην περιοχή του Φωστήρα, προσπαθεί να περάσει τον Μοσχονά αλλά δεν τα καταφέρνει και στην συνέχεια η μπάλα απομακρύνεται

16:28

27': Αυτή την φορά ο Νάστος δοκιμάζει τα πόδια του, ελάχιστα άουτ η μπάλα

16:28

26': Δυνατό διαγώνιο σουτ του Μπιτάνγκ, δεν ανησυχεί ο Μοσχονάς

16:21

20': Μακρινό σουτ του Λιόση, ο Μοσχονάς με διπλή προσπάθεια μπλοκάρει την μπάλα

16:16

Πιο ορεξάτος ο Φωστήρας στα πρώτα λεπτά, αυτός είναι άλλωστε που έχει και δύο καλές στιγμές μέχρι τώρα

16:15

15': Εκτέλεση φάουλ του Αχείμαστου, η μπάλα περνά από όλους και φτάνει στην αγκαλιά του Πίτκα

16:12

Πρώτη αξιόλογη φάση, είναι για τον Φωστήρα

16:11

10': Μετά από εκτέλεση φάουλ ο Παναγιωτόπουλος πιάνει την κεφαλιά αλλά στέλνει την μπάλα άουτ

16:06

Χωρίς κάτι ιδιαίτερο στο πρώτο πεντάλεπτο, αναγνωριστικό παιχνίδι για τις δύο ομάδες με αρκετά λάθη στην μεσαία γραμμή

16:02

1': Σέντρα στο ματς

16:01

Εξαιρετικές οι καιρικές συνθήκες στον ηλιόλουστο Ταύρο

16:01

Οι δύο ομάδες έχουν κάνει την εμφάνιση τους στον αγωνιστικό χώρο, όλα έτοιμα για την σέντρα στο ματς

ΦΩΣΤΗΡΑΣ
Μοσχονάς, Αχείμαστος, Ανδρίκος, Εμέκα, Κακαράς, Κουλιμπαλί, Τασούλης, Τεγούσης, Μακρίδης, Σεχολάρι, Παναγιωτόπουλος.
ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ
Πίτκας, Λίτσος, Κοτσώνης, Χαλούλος, Γανωτής, Νάστος, Μαρτίνος, Λιόσης, Κωνσταντινίδης, Μπιτάνγκ, Πίγκλα.
Διαιτητής: Ανούσος (Λακωνίας). Βοηθοί: Παλαμίδας (Λακωνίας), Σεφέρης (Κορινθίας). 4ος: Νεοφυτίδης (Κορινθίας)