Πέφτει σωστά αυτή τη φορά ο Όμπλακ, αλλά δεν βγάζει το σουτ του Μαρσέλο. (2-1)

Στη δεξιά γωνιά ο Γκριεζμάν, από την άλλη ο Νάβας. (1-1)

Στην αριστερή γωνία ο Λούκας, δεν πέφτει καν ο Όμπλακ. (1-0)

Πήραν τις τελευταίες οδηγίες οι παίκτες των δύο ομάδων.

24:23

Στα πέναλτι ο τελικός του Τσάμπιονς Λιγκ.

24:22

122': Κόρνερ για τη Ρεάλ. Ο Μόντριτς το εκτελεί και ο Τόρες απομακρύνει.

24:21

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

24:20

120': Επικίνδυνο το παράλληλο γύρισμα από αριστερά, κοντράρει το σουτ του Λούκας στον έτερο Λούκας.

24:17

116': Στη θέση του Κόκε ο Πάρτι για την Ατλέτικο.

24:14

Προσωρινή διακοπή, στο έδαφος ο Κόκε.

24:11

111': Κίτρινη στον Πέπε.

24:09

109': Στη θέση του Λουίς ο Λούκας για την Ατλέτικο.

24:08

Στο έδαφος ο Λουίς, ακυρώνεται η αλλαγή του Παρτέι με τον Σαούλ.

24:07

107': Άστοχο το μακρινό σουτ του Μόντριτς.

24:06

106': Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο της παράτασης.

24:02

Λήξη πρώτου ημιχρόνου της παράτασης.

24:02

105': Κόρνερ κερδίζει ο Καράδσο. Ο Κόκε το εκτελεί, ψαλίδι από τον Γκριεζμάν και άουτ η μπάλα.

24:01

Φαίνεται να μην πατά καλά ο Μπέιλ και ο Ζιντάν δεν έχει εξαντλήσει τις αλλαγές του.

23:58

102': Κακό το μακρινό σουτ του Ντανίλο.

23:57

101': Ο Ρονάλντο στρώνει στον Ίσκο, τελικά το σουτ γίνεται από τον Μπέιλ και η μπάλα κοντράρει στα σώματα.

23:57

100': Δύο κόρνερ στη σειρά για την Ατλέτικο, αλλά φάση δεν βγάζει.

23:54

98': Κόρνερ για την Ατλέτικο. Ο Κόκε το εκτελεί στο δεύτερο δοκάρι και ο Κασεμίρο διώχνει.

23:51

94': Ευκαιρία για τη Ρεάλ! Ο Ίσκο εκτελεί κόρνερ, ο Ρονάλντο παίρνει την κεφαλιά, αλλά η μπάλα βρίσκει στον Λουίς και καταλήγει στα χέρια του Όμπλακ.

23:49

93': Κίτρινη στον Ντανίλο.

23:48

92': Μακρινό σουτ από τον Κασεμίρο, εύκολα ο Όμπλακ.

23:47

91': Ξεκίνησε η παράταση.

23:45

Όλοι γύρω από τον Ζιντάν, ο οποίος δίνει οδηγίες. Ο Σιμεόνε τα είπε με τους παίκτες του.

23:41

Στην παράταση το ματς.

23:40

90'+2: Κίτρινη σε Ράμος και Γκάμπι. Ο πρώτος για το φάουλ στον Καράσκο και ο δεύτερος για διαμαρτυρία.

23:38

23:34

87': Πολύ επικίνδυνη σέντρα από τον Μαρσέλο, η μπάλα περνά απ' όλους.

23:32

85': Αδειάζει τον Χουανφράν ο Μπέιλ, κάνει και το σουτ από πολύ πλάγια και ο Όμπλακ παραχωρεί κόρνερ. Ο Μόντριτς το εκτελεί και η μπάλα φεύγει άουτ από την πλάτη του Πέπε.

23:30

83': Ο Χουανφράν κάνει μία ακόμη επικίνδυνη σέντρα, ο Τόρες πάει πρώτος στην μπάλα, αλλά αστοχεί.

23:27

Ο Κόκε σπάει δεξιά για τον Χουανφράν, εκείνος κάνει εξαιρετική παράλληλη πάσα και ο Καράσκο από κοντά με πλασέ ισοφαρίζει.

23:26

80': ΓΚΟΛ για την ΑΤΛΕΤΙΚΟ!

23:26

79': Κίτρινη στον Κασεμίρο.

23:25

79': Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τη Ρεάλ! Ο Μπείλ κάνει εξαιρετική ενέργεια, δίνει την πάσα στον Ρονάλντο και ο Όμπλακ παρεμβαίνει. Η μπάλα φτάνει ξανά στον Μπέιλ και στη γραμμή η μπάλα απομακρύνεται από τον Σάβιτς.

23:25

78': Βρίσκει χώρο ο Ρονάλντο, κάνει το σουτ εκτός περιοχής και ο Όμπλακ μπλοκάρει.

23:23

77': Βάθκεθ αντί Μπενζεμά για τη Ρεάλ.

23:21

74': Ο Φελίπε Λουίς βγάζει τη σέντρα, ο Τόρες παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

23:20

Δεν υπάρχουν αυτά που κάνει ο Πέπε, έχει πέσει στο έδαφος και χτυπιέται μόνος του. Δέχεται την παρατήρηση από τον Κλάτενμπεργκ.

23:19

72': Ίσκο αντί Κρόος για τη Ρεάλ.

23:17

70': Μεγάλη ευκαιρία για τη Ρεάλ! Ο Μόντριτς με εξαιρετική πάσα βρίσκει τον Μπενζεμά, εκείνος μπαίνει μόνος του από μέσα δεξιά, αλλά ο Όμπλακ αποκρούει το πλασέ του.

23:14

67': Φάουλ εκτελεί ο Μπέιλ, η μπάλα βρίσκει στο τείχος και πάει κόρνερ. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

23:10

63': Κακό σουτ από τον Σαούλ, αρκετά άουτ η μπάλα.

23:08

61': Κίτρινη στον Τόρες.

23:06

60': Γίνεται η σέντρα από αριστερά, ο Καράσκο πιάνει το γυριστό και αστοχεί.

23:05

58': Σουτ εκτός περιοχής από τον Κόκε, λίγο πάνω από τα δοκάρια η μπάλα.

23:03

57': Κόρνερ για τη Ρεάλ. Ο Κρόος το εκτελεί και η φάση σταματά για επιθετικό φάουλ στον Χουανφράν.

23:02

55': Μακρινό σουτ από τον Μπέιλ, άουτ φεύγει η μπάλα.

23:01

54': Μεγάλη ευκαιρία για την Ατλέτικο! Ο Κόκε εκτελεί κόρνερ, η μπάλα δεν απομακρύνεται και από κοντά ο Σάβιτς αστοχεί.

22:59

52': Ντανίλο αντί Καρβαχάλ για τη Ρεάλ.

22:58

Στο έδαφος ο Καρβαχάλ, προσωρινή διακοπή.

22:55

48': Στο οριζόντιο δοκάρι στέλνει την μπάλα ο Γκριεζμάν!

22:54

47': Κίτρινη στον Νάβας για καθυστέρηση.

22:53

46': ΠΕΝΑΛΤΙ για την Ατλέτικο! Ο Γκριεζμάν κάνει την πάσα για τον Τόρες, εκείνος βάζει έξυπνα το σώμα του μπροστά και ο Πέπε τον γκρεμίζει.

22:53

46': Στη θέση του Φερνάντες ο Καράσκο για την Ατλέτικο.

22:52

22:51

22:35

22:35

22:33

Στο 68% η κατοχή μπάλας για την Ατλέτικο.

22:32

43': Καλό σουτ εκτός περιοχής από τον Γκριεζμάν, λίγο άουτ φεύγει η μπάλα.

22:28

40': Ένα ακόμη αδύναμο μακρινό σου του Γκριεζμάν, εύκολα ξανά ο Νάβας.

22:27

Έχει ανεβεί η Ατλέτικο, κυκλοφορεί την μπάλα και ψάχνει διαδρόμους.

22:24

35': Σε θέση οφσάιντ συλλαμβάνεται ο Γκριεζμάν, σωστή η απόφαση.

22:23

34': Αδύναμο σουτ από τον Γκριεζμάν, εύκολα ο Νάβας.

22:21

32': Επικίνδυνη σέντρα του Μπενζεμά από δεξιά, παρεμβαίνει ο Όμπλακ με το ένα χέρι.

22:19

30': Κόρνερ για την Ατλέτικο. Στο πρώτο δοκάρι η εκτέλεση του Κόκε, απομακρύνεται η μπάλα.

22:17

Περιμένει πλέον η Ρεάλ, όταν έχει την μπάλα η Ατλέτικο.

22:14

25': Σουτ στην κίνηση από τον Χουανφράν εκτός περιοχής, πολλά μέτρα έξω η μπάλα.

22:11

Προσπαθεί να αφυπνίσει τους παίκτες του ο Σιμεόνε. Δεν έχουν μπει καλά και χάνουν τις προσωπικές μονομαχίες.

22:07

Ο Ράμος ήταν ο παίκτης που είχε σκοράρει και στον προ διετίας τελικό κόντρα στην Ατλέτικο και τον έστειλε στην παράταση.

22:04

Ο Κρόος εκτελεί φάουλ, ο Μπέιλ παίρνει την πρώτη κεφαλιά και από τη μικρή περιοχή πετιέται ο Ράμος και σκοράρει. Φάνηκε ελάχιστα πιο μπροστά ο Ισπανός.

22:04

15': ΓΚΟΛ για τη ΡΕΑΛ!

22:03

Ισορρόπησε το ματς η Ατλέτικο, η οποία πιέστηκε στα πρώτα λεπτά.

21:59

11': Κίτρινη στον Καρβαχάλ.

21:59

10': Κόρνερ για τη Ρεάλ. Με πάσα στον Μαρσέλο το εκτελεί ο Κρόος, απομακρύνεται η μπάλα στη συνέχεια από τη σέντρα του Βραζιλιάνου.

21:57

Έχουμε ήδη τρία δυνατά μαρκαρίσματα και γι' αυτό ο Κλάτενμπεργκ ζητά από τους παίκτες να ηρεμήσουν.

21:55

6': Μεγάλη ευκαιρία για τη Ρεάλ! Ο Μπέιλ εκτελεί φάουλ από πλάγια δεξιά, ο Κασεμίρο βρίσκει ελάχιστα την μπάλα κι εξ επαφής ο Όμπλακ αποκρούει με τα πόδια.

21:53

Έχουν κερδίσει τη μάχη της εξέδρας οι οπαδοί της Ατλέτικο, οι οποίοι ακούγονται συνεχώς.

21:50

21:47

Βγήκαν και οι αναμνηστικές φωτογραφίες για τις δύο ενδεκάδες και τώρα Ράμος και Γκάμπι ανταλλάσσουν χειραψίες και λάβαρα.

21:45

21:44

Ο Αντρέα Μποτσέλι τραγουδά το θέμα από την ταινία "Μονομάχος".

21:43

Χαβιέρ Ζανέτι και Φράνκο Μπαρέζι κρατούν το βαρύτιμο τρόπαιο και το σηκώνουν ψηλά στον αέρα παρουσιάζοντάς το στον κόσμο.

21:42

Και τώρα ακούγεται το πασίγνωστο σε κάθε ποδοσφαιρόφιλο "Seven Nation Army"των White Stripes.

21:39

Εντυπωσιακές οι χορογραφίες που έχουν σχεδιαστεί όσο τραγουδά η Αμερικανίδα.

21:36

Η Αλίσια Κις είναι στο κέντρο του γηπέδου και τραγουδά παίζοντας πιάνο.

21:31

Ρυθμίζονται οι τελευταίες λεπτομέρειες για την τελετή έναρξης.

21:27

Δεν υπάρχουν εκπλήξεις στην ενδεκάδα από τους δύο προπονητές.

21:23

Δεν έχουν κατακτήσει ποτέ την κορυφαία διασυλλογική διοργάνωση οι "ροχιμπλάνκος".

21:19

Οι δύο ομάδες της Μαδρίτης τίθενται αντιμέτωπες για δεύτερη φορά σε τελικό Τσάμπιονς Λιγκ. Η προηγούμενη ήταν προ διετίας, όταν η Ρεάλ ισοφάρισε στις καθυστερήσεις με κεφαλιά του Ράμος και στη συνέχεια πήρε το 10ο στην παράταση κερδίζοντας με 4-1.

21:15

Καλησπέρα σας, ο τελικός του Τσάμπιονς Λιγκ ανάμεσα σε Ρεάλ και Ατλέτικο ξεκινά σε περίπου μισή ώρα.

Κέιλορ Νάβας, Καρβαχάλ, Πέπε, Σέρχιο Ράμος, Μαρσέλο, Καζεμίρο, Κρόος, Μόντριτς, Μπέιλ, Κριστιάνο Ρονάλντο, Μπενζεμά.
Αναπ: Κασίγια, Νάτσο, Ροντρίγκες, Βάθκεθ, Χεσέ, Ίσκο, Ντανίλο
Όμπλακ, Χουανφράν, Γκοντίν, Σάβιτς, Φιλίπε Λουίς, Γκάμπι, Αουγκούστο Φερνάντες, Σαούλ, Κόκε, Γκριεζμάν, Τόρες.
Αναπ: Μόγια, Τιάγκο, Κορέα, Λούκας, Καράσκο, Πάρτι, Χοσέ Μαρία Χιμένες
Διαιτητής: Μαρκ Κλάτενμπεργκ Βοηθοί: Τζέικ Κόλιν, Σίμον Μπεκ 4ος: Βίκτορ Κασάι