1
23:50

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό σας βράδυ.

23:40

Στον τελικό του Τσάμπιονς Λιγκ η Ατλέτικο, άξια και δίκαια. Άντεξε στην πίεση της Μπάγερν, την αιφνιδίασε εν συνεχεία και κράτησε στο φνάλε.

23:38

Λήξη της αναμέτρησης. Μπάγερν Μονάχου - Ατλέτικο Μαδρίτης 2-1.

23:36

Ένα λεπτό ακόμα για να μάθουμε ποιος θα περάσει στον τελικό του Τσάμπιονς Λιγκ.

23:35

90'+3: Αλλαγή για την Ατλέτικο. Ο Σάβιτς αντί του Κόκε.

23:35

90'+3: Κακή σέντρα-σουτ του Κομάν, άουτ.

23:34

90'+2: Κόρνερ για την Μπάγερν με τον Ριμπερί. Διώχνουν οι αμυντικοί της Ατλέτικο.

23:33

Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

23:30

89': Κόρνερ για την Μπάγερν με τον Τσάμπι Αλόνσο. Ο Κομάν πιάνει το σουτ από θέση μέσα δεξιά, πάνω από την εστία του Όμπλακ.

23:30

88': Σουτ του Αλάμπα έξω από την περιοχή, διώχνει ο Όμπλακ.

23:29

87': Προσπαθεί να πλασάρει ο Λεβαντόφσκι, μαζεύει ο Όμπλακ.

23:28

86': Κίτρινη κάρτα στον Χάβι Μαρτίνεθ.

23:26

Εκτελεί ο Τόρες, αποκρούει ο Νόιερ. Δεν καταφερνουν να κλειδώσουν την πρόκριση οι Ισπανοί.

23:25

83': ΠΕΝΑΛΤΙ για την ΑΤΛΕΤΙΚΟ! Ο Χάβι Μαρτίνεθ ανατρέπει τον Τόρες στο ύψος της περιοχής. Η φάση είναι οριακή, με τους γηπεδούχους να διαμαρτύρονται θεωρώντας ότι η παράβαση έγινε εκτός περιοχής.

23:25

83': Σουτ Αλάμπα έξω από την περιοχή, πέφτει και μπλοκάρει ο Όμπλακ.

23:24

82': Αλλαγή για την Ατλέτικο. Ο Πάρτεϊ αντί του Γκριεζμάν.

23:22

80': Κόρνερ για την Μπάγερν, καμία ανησυχία για τον Όμπλακ.

23:19

77': Σέντρα Κόκε, γυριστή κεφαλιά Τόρες, πάνω από την εστία του Νόιερ.

23:19

76': Σε θέση οφσάιντ υποδεικνύεται ο Λεβαντόφσκι.

23:18

75': Κόρνερ για την Ατλέτικο, περνά ανεκμετάλλευτο.

23:17

Ο Αλάμπα κάνει τη σέντρα από τα αριστερά, κεφαλιά-πάσα του Βιντάλ και ο Λεβαντόφσκι σχεδόν εξ επαφής σε κενή εστία με κεφαλιά γράφει το 2-1.

23:16

74': ΓΚΟΛ για την ΜΠΑΓΕΡΝ!

23:15

74': Κόρνερ για την Μπάγερν με τον Τσάμπι Αλόνσο. Περνά ανεκμετάλλευτο.

23:15

73': Αλλαγή για την Μπάγερν. Ο Κομάν αντί του Ντάγκλας Κόστα.

23:12

70': Ο Βιντάλ ανοίγει για τον Λεβαντόφσκι, σκαστό σουτ χωρίς δύναμη από θέση μέσα αριστερά, σε δεύτερο χρόνο μαζεύει ο Όμπλακ.

23:11

69': Αδύναμο σουτ Ριμπερί, μπλοκάρει σταθερά ο Όμπλακ.

23:09

67': Μακρινό διαγώνιο σουτ Τσάμπι Αλόνσο, μπλοκάρει ο Όμπλακ.

23:05

63': Κόρνερ για την Μπάγερν με τον Τσάμπι Αλόνσο, περνά ανεκμετάλλευτο.

23:02

60': Διαγώνιο σουτ Χουανφράν από θέση έξω δεξιά, άουτ.

23:02

Τώρα έβαλε δύσκολα στους Γερμανούς η Ατλέτικο, με τους γηπεδούχους να είναι αιφνιδιασμένοι και να χρειάζονται δύο γκολ σε 30 λεπτά για να πάρουν την πρόκριση.

23:01

59': Μακρινό σουτ Βιντάλ, πολύ άστοχο.

22:56

Ο Τόρες έβγαλε στον Γκριεζμάν από τη μεσαία γραμμή, αυτός έσπασε το τεχνικό οφσάιντ, μπήκε στην περιοχή, βγήκε σε θέση τετ α τετ και με πλασέ από θέση μέσα δεξιά έκανε το 1-1.

22:55

54': ΓΚΟΛ για την ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΑΔΡΙΤΗΣ!

22:54

52': Σέντρα-σουτ του Κόστα, στην αγκαλιά του Όμπλακ.

22:51

49': Κόρνερ για την Μπάγερν με τον Ντάγκλας Κόστα, περνά ανεκμετάλλευτο.

22:50

48': Εκτέλεση φάουλ με τον Κόκε από τα αριστερά, στην αγκαλιά του Νόιερ.

22:48

Έναρξη β' ημιχρόνου.

22:47

46': Αλλαγή για την Ατλέτικο. Ο Καράσκο αντί του Αουγκούστο Φερνάντεζ