0
23:41

Σας ευχαριστούμε για την προσοχή σας. Καλό ξημέρωμα.

23:39

Με ένα ωραίο γκολ του Κέβιν ντε Μπρούιν, η Σίτι επικράτησε 1-0 της Παρί Σεν Ζερμέν και πήρε για πρώτη φορά στην ιστορία της το εισιτήριο της ημιτελικής φάσης του Τσάμπιονς Λιγκ. Χαμένο πέναλτι ο Αγκουέρο, δύο ακυρωθέντα γκολ οι φιλοξενούμενοι, οι οποίοι είχαν μεγάλο ποσοστό κατοχής, αλλά ελάχιστες κλασικές ευκαιρίες για γκολ.

23:38

Τέλος αγώνα. Μάντσεστερ Σίτι - Παρί Σεν Ζερμέν 1-0.

23:38

90+3': Τρίτη αλλαγή για τη Σίτι. Ο Ιχεανάτσο στη θέση του Αγκουέρο.

23:37

90+2': Ο Τουρέ χάνει καλή ευκαιρία για το 2-0. Το σουτ του περνά άουτ.

23:35

90': Ξανά οφσάιντ ο Ιμπραΐμοβιτς.

23:31

87': Δεύτερη αλλαγή για τη Μάντσεστερ Σίτι. Ο Ντελφ στη θέση του Σίλβα.

23:29

86': Ο Ιμπραΐμοβιτς στέλνει την μπάλα στα δίχτυα, αλλά ορθώς δεν χρίζεται σκόρερ γιατί υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ. Δεύτερο ακυρωθέν γκολ για την Παρί.

23:28

84': Πρώτη αλλαγή για τη Μάντσεστερ Σίτι. Ο Ντε Μπρούιν δίνει τη θέση του στον Τουρέ και αποθεώνεται.

23:26

Ο Πελεγκρίνι δεν έχει κάνει ακόμα αλλαγή. Ευκαιρία για να ροκανίσει το χρόνο.

23:25

Στην πρώτη τελική προς την εστία, η Σίτι άνοιξε το σκορ, ενώ αξίζει να σημειωθεί ότι το συγκεκριμένο στατιστικό λέει 1-6. Aν μη τι άλλο, αυτό αποδεικνύει ότι ο Χαρτ έχει βάλει το χεράκι του για τη διαφαινόμενη επιτυχία των "πολιτών".

23:24

80': Ο Χαρτ εξουδετερώνει την προσπάθεια του Καβάνι και κρατά το 1-0.

23:23

78': Σουτ του Αγκουέρο, η μπάλα άουτ.

23:20

Έπειτα από πάσα του Φερνάντο, ο Ντε Μπρούιν πιάνει ένα ωραίο φαλτσαριστό σουτ από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής και βάζει για τα καλά σε θέση οδηγού τους "πολίτες", αφού οι φιλοξενούμενοι χρειάζονται πλέον δύο γκολ για να προκριθούν.

23:19

76': ΓΚΟΛ! Μάντσεστερ Σίτι - Παρί Σεν Ζερμέν 1-0.

23:18

75': Δύο σερί κόρνερ για τη Σίτι, με εκτελεστές τους Ντε Μπρούιν και Σίλβα, ο Τραπ δεν ανησυχεί ιδιαίτερα.

23:16

72': Κίτρινη στον Φερναντίνιο για φάουλ στον Παστόρε. Σωστή η απόφαση.

23:15

71': Οφσάιντ ο Ιμπραΐμοβιτς. Σωστή η υπόδειξη του βοηθού, που ορθώς ακύρωσε και το γκολ του Λούκας.

23:15

Το παιχνίδι μεταφέρεται σιγά-σιγά προς το μισό της Σίτι.

23:11

68': Κίτρινη και στον Φαν ντερ Βιλ για φάουλ στον Ντε Μπρούιν. Μετά τα κόρνερ, η σειρά των φάουλ.

23:10

67': Κίτρινη στον νεοεισελθόντα Παστόρε για φάουλ στον Φερναντίνιο. Σωστή η απόφαση.

23:09

66': Ανεκμετάλλευτα δύο κόρνερ που εκτέλεσε ο Λούκας για την Παρί κι ενώ δύο λεπτά νωρίτερα, είχε πράξει αναλόγως ο Ντε Μπρούιν για τη Σίτι.

23:08

Ο επίσημος λογαριασμός της Μάντσεστερ Σίτι στο Twitter ενημέρωσε ότι έγινε ρεκόρ προσέλευσης σε ευρωπαϊκό αγώνα (53.039 οι θεατές) στο "Έτιχαντ".

23:07

Ο Μαρκίνιος οπισθοχωρεί στην τριάδα της άμυνας για να αγωνιστεί μπροστά ο Παστόρε.

23:05

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΟ: Οι Φερναντίνιο και Κλισί είναι οι μοναδικοί παίκτες της Σίτι που έχουν ποσοστό άνω του 80% σε εύστοχες μεταβιβάσεις.

23:04

61': Δεύτερη αλλαγή για την Παρί. Ο Παστόρε στη θέση του Οριέ.

23:03

60': Κόρνερ του Ντε Μπρούιν από δεξιά, ο Φερνάντο παίρνει τη σκαστή κεφαλιά και στέλνει την μπάλα άουτ.

23:01

58': Σημαντική παρέμβαση του Κλισί σε γύρισμα του Ντι Μαρία. Ο τελευταίος εκτελεί κόρνερ από αριστερά που περνά ανεκμετάλλευτο για την Παρί.

22:59

56': Ανεκμετάλλευτο για τη Σίτι το κόρνερ που εκτελεί από δεξιά ο Ντε Μπρούιν.

22:57

54': Οφσάιντ ο Μάξγουελ. Ως εκ τούτου, ο Λούκας δεν χρίζεται σκόρερ, παρά το γεγονός ότι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Σωστή η απόφαση.

22:55

52': Ωραία ανάπτυξη των φιλοξενούμενων, ο Φαν ντερ Βιλ σουτάρει από διαγώνια θέση δεξιά και ο Χαρτ μπλοκάρει.