Σας ευχαριστούμε που απολαύσατε μαζί μας αυτήν την τρομερή αναμέτρηση. Καλό σας ξημέρωμα.

23:41

Υπενθυμίζεται ότι η ομάδα του Λοράν Μπλαν θα ταξιδέψει στο Μάντσεστερ χωρίς τους τιμωρημένους Νταβίντ Λουίζ και Μπλεζ Ματουιντί.

23:39

Ολοκληρώθηκε ένας εξαιρετικός αγώνας με τέσσερα γκολ, χαμένο πέναλτι, δοκάρι, ανατροπές και συγκινήσεις. Ο Φερνάντο έκανε την γκάφα της χρονιάς, η Παρί το γύρισε, αλλά η τελευταία λέξη ανήκε στη Σίτι που ισοφάρισε και απέκτησε μικρό προβάδισμα για την πρόκριση.

23:36

Τέλος αγώνα: Παρί Σεν Ζερμέν - Μάντσεστερ Σίτι 2-2.

23:33

90+3': Τρίτη αλλαγή για τη Σίτι. Ο Κολάροφ στη θέση του Αγκουέρο.

23:32

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

23:29

89': Δεύτερη αλλαγή για τη Σίτι. Ο Μπονί στη θέση του Νταβίντ Σίλβα.

23:26

85': Κίτρινη στον Νάβας.

23:25

Η Παρί αδυνατεί να βρει διαδρόμους προς τα καρέ του Χαρτ στο τελευταίο εικοσάλεπτο.

23:24

83': Κίτρινη στον Μανγκαλά για φάουλ από πίσω στον Ματουιντί. Σωστή η απόφαση.

23:24

Οι περισσότεροι από 2.000 φίλοι της Σίτι ακούγονται περισσότερο από τους γηπεδούχους.

23:24

82': Οφσάιντ ο Αγκουέρο. Σωστή και αυτή η απόφαση.

23:23

82': Οφσάιντ ο Καβάνι. Σωστή η απόφαση.

23:22

Τελικές: 14 (10) - 5 (3).

23:21

80': Ο Μάξγουελ κερδίζει κόρνερ από αριστερά. Ο Ντι Μαρία εκτελεί και ο Νταβίντ Λουίζ δεν μπορεί να πιάσει την κεφαλιά.

23:19

78': Δύο αλλαγές για την Παρί. Ο Λούκας στη θέση του Ραμπιό και ο Φαν ντερ Βιλ σ' εκείνη του Οριέ.

23:16

78': Πρώτη αλλαγή για τη Σίτι. Ο Ντελφ θα πάρει τη θέση του Ντε Μπρόινε.

23:14

Γύρισμα του Σανιά από δεξιά, οι Τιάγκο Σίλβα και Οριέ αδυνατούν να απομακρύνουν την μπάλα, με συνέπεια ο Φερναντίνιο να εκμεταλλευθεί τις κόντρες και να ισοφαρίσει.

23:13

72': ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΣΙΤΙ!

23:12

71': Κόρνερ από δεξιά για τη Σίτι. Ο Ντε Μπρόινε εκτελεί και ο Ιμπραΐμοβιτς απομακρύνει με το κεφάλι.

23:10

Οι φιλοξενούμενοι έχουν τρέξει 2,5 χιλιόμετρα παραπάνω από τους γηπεδούχους, αλλά τα μάτριξ του "Παρκ ντε Πρενς" γράφουν 2-1 και αυτό είναι που μετράει.

23:09

67': Ο Νάβας στην κόντρα, κάνει το σουτ και αστοχεί.

23:08

Εκπληκτικός, δαιμονιώδης ρυθμός στο δεύτερο ημίχρονο.

23:04

62': ΔΟΚΑΡΙ για την Παρί! Σέντρα του Ντι Μαρία από δεξιά, ο Ιμπραΐμοβιτς παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα στο οριζόνιο, ενώ στην επαναφορά ο Καβάνι σουτάρει πάνω από τα δοκάρια με προβολή.

23:03

61': Ο Νταβίντ Σίλβα σουτάρει εντός περιοχής, ο Mότα βάζει ασπίδα το σώμα του και τον σταματά.

23:02

Κόρνερ από αριστερά ο Ντι Μαρία, ο Καβάνι παίρνει την κεφαλιά ο Χαρτ αποκρούει, αλλά ο επερχόμενος Ραμπιό καραδοκεί στο δεύτερο δοκάρι και δεν δυσκολεύεται να σκοράρει προ κενής εστίας.

23:01

60': ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΙ!

23:01

59': Σέντρα του Μάξουελ στο πρώτο δοκάρι, ο Mανγκαλά βρίσκει την μπάλα και παραλίγο να βάλει αυτογκόλ. Κόρνερ για την Παρί.

22:58

57': Σύντομη διακοπή λόγω τραυματισμού του Ιμπραΐμοβιτς.

22:57

56': Ο Νταβίντ Σίλβα συγκλίνει στην περιοχή από αριστερά προς τα δεξιά, κάνει και το σουτ, ο Τραπ είναι σε ετοιμότητα και μπλοκάρει.

22:56

55': Kόρνερ από αριστερά για τους γηπεδούχους. Ο Ντι Μαρία το εκτελεί, ο Νταβίντ Λουίζ δεν μπορεί να πιάσει την κεφαλιά.

22:56

Εμφανώς ανώτερη η Παρί μετά την ανάπαυλα, η Σίτι αδυνατεί να κρατήσει μπάλα.

22:55

Κατοχή: 66%-34%
Tελικές: 8-5

22:53

Ιδιαίτερα δραστήριος ο Ντι Μαρία στο δεύτερο ημίχρονο.

22:52

50': Σέντρα του Μάξγουελ από αριστερά, ο Καβάνι πιάνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα άουτ.

22:51

49': Ο Οταμέντι κάνει δυνατό φάουλ στον Ιμπραΐμοβιτς, αλλά ο διαιτητής προτιμά να μην δώσει κάρτα.

22:49

48': Κίτρινη στον Μστουιντί για αχρείαστο φάουλ στον Οταμέντι. Όπως ο Νταβίντ Λουίζ, έτσι και ο Γάλλος θα χάσει τον επαναληπτικό λόγω καρτών.

22:48

47': Οφσάιντ ο Ιμπραΐμοβιτς. Σωστή η απόφαση.

22:47

22:35

Η Παρί είχε την κατοχή, ένα χαμένο πέναλτι και ελάχιστες καλές ευκαιρίες, ωστόσο χρειάστηκε ένα ολέθριο λάθος του Φερνάντο για να ισοφαρίσει. Η Σίτι, από την πλευρά της, έβγαλε επικίνδυνες αντεπιθέσεις και σε μία εξ αυτών βρήκε δίχτυα. Πολύ καλός ρυθμός στο μεγαλύτερο διάστημα, ενώ τα εκατέρωθεν λάθη δεν λείπουν.

22:31

Τέλος πρώτου ημιχρόνου: Παρί Σεν Ζερμέν - Μάντσεστερ Σίτι 1-1.

22:31

45+1': Κακή ενέργεια του Ματουιντί, ο οποίος αντί να γυρίσει χαμηλά προς τον ολομόναχο Καβάνι, σηκώνει ανεξήγητα την μπάλα πολύ ψηλά και η ευκαιρία για την Παρί χάνεται.

22:30

45': Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις.

22:27

Τραγικό, παιδαριώδες, απίστευτο λάθος από πλευράς Σίτι. Ο Χαρτ εκτελεί το ελεύθερο με πάσα προς τον Φερνάντο, ο οποίος κάνει κάκιστο κοντρόλ, ο Ιμπραΐμοβιτς του βάζει κόντρα και η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα της ανυπεράσπιστης εστίας.

22:26

41': ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΙ!

22:24

Έπειτα από λάθος συνεννόηση των Ματουιντί και Ραμπιό, ο Φερνάντο κλέβει και προωθεί, ο Φερναντίνιο επελαύνει όσο χρειάζεται, την κατάλληλη στιγμή δίνει δεξιά στον Ντε Μπρόινε κι εκείνος από διαγώνια θέση νικά τον Χαρτ.

22:24

38': ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΙΤΙ!

22:21

37': Ο Ντι Μαρία εκτελεί πάνω στο τείχος, ο Οταμέντι απομακρύνει την μπάλα.

22:20

35': Κίτρινη στον Φερνάντο για τάκλιν στον Νταβίντ Λουίζ και φάουλ στα 28 μέτρα υπέρ της Παρί.