Με δύο νίκες η Μπαρτσελόνα προκρίνεται στα προημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ.

23:35

Λήξη της αναμέτρησης. Μπαρτσελόνα - Άρσεναλ 3-1.

23:34

90'+2: Ο Σάντσεζ κάνει το πλασέ, η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ, το οποίο περνά ανεκμετάλλευτο.

23:33

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

23:31

Δεν απομακρύνουν οι αμυντικοί της Άρσεναλ, στο όριο της περιοχής, ο Μέσι γίνεται αποδέκτης της μπάλας και με σκαφτό σουτ κρεμά τον Οσπίνα και γράφει το 3-1.

23:30

88': ΓΚΟΛ για την ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ!

23:29

87': Ο Γουόλκοτ δεν μπορεί να νικήσει τον Τερ Στέγκεν, ο οποίος διώχνει την μπάλα.

23:27

85': Κίτρινη κάρτα στον Ζιρού.

23:24

82': Κόρνερ για την Μπαρτσελόνα με τον Νεϊμάρ. Ο Μπουσκέτς πιάνει την κεφαλιά, άουτ.

23:22

80': Μεγάλη ευκαιρία για την Άρσεναλ. Καλοτραβηγμένο φάουλ του Σάντσεζ απομακρύνει εντυπωσιακά ο Τερ Στέγκεν, στην επαναφορά ο Ζιρού σουτάρει μέσα από την περιοχή, για να διώξει ξανά ο γκολκίπερ της Μπαρτσελόνα.

23:21

79': Κίτρινη κάρτα στον Τουράν.

23:19

77': Αλλαγή για την Μπαρτσελόνα. Ο Τουράν αντί του Ράκιτιτς.

23:17

75': Σουτ Ράκιτιτς, ψηλά άουτ.

23:15

73': Διπλή αλλαγή για την Άρσεναλ. Ο Ζιρού αντί του Ιγουόμπι και ο Γουόλκοτ αντί του Γουέλμπεκ.

23:15

Εν μέσω αποθέωσης βγαίνει ο αρχηγός.

23:14

72': Αλλαγή για την Μπαρτσελόνα. Ο Σέρχι Ρομπέρτο αντί του Ινιέστα.

23:09

67': ΔΟΚΑΡΙ για την Άρσεναλ. Δυνατό διαγώνιο σουτ Γουέλμπεκ από τα αριστερά, στο οριζόντιο δοκάρι και άουτ.

23:07

Σέντρα του Άλβες από τα δεξιά, βολ πλανέ του Σουάρεζ από το ύψος του πέναλτι, δοκάρι και μέσα στο απέναντι παραθυράκι. Ξανά μπροστά με 2-1 οι «μπλαουγκράνα».

23:07

65': ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΓΚΟΛ για την ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ!

23:04

62': Κόρνερ για την Άρσεναλ. Σε θέση οφσάιντ ο Σάντσεζ, τελειώνει η φάση.

23:03

61': Ο Νεϊμάρ στρώνει με το κεφάλι για τον Μέσι, σουτ στην κίνηση, η μπάλα φεύγει έξω από την εστία του Οσπίνα.

23:01

59': Κόρνερ για την Μπαρτσελόνα με τον Νεϊμάρ. Εκτελείται με πάσα στον Μέσι, αλλά περνά ανεκμετάλλευτο.

22:58

56': Ο Μέσι παίζει το 1-2 με τον Νεϊμάρ, που με τακουνάκι από το ύψος της περιοχής δίνει στον Αργεντινό, διαγώνιο σουτ από θέση μέσα αριστερά, διώχνει σωτήρια ο Οσπίνα.

22:53

Ο Σάντσεζ βγάζει τη σέντρα από τα δεξιά, ο Ελνενί από το ύψος της περιοχής κάνει το ψηλοκρεμαστό πλασέ για να φέρει το ματς στα ίσα.

22:53

51': ΓΚΟΛ για την ΑΡΣΕΝΑΛ!

22:52

50': Κίτρινη κάρτα στον Σάντσεζ.

22:51

49': Ο Σάντσεζ βγάζει στον Ιγουόμπι, ο οποίος σουτάρει με το αριστερό, η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ, το οποίο περνά ανεκμετάλλευτο.

22:48

Έναρξη β' ημιχρόνου.

22:32

Λήξη α' ημιχρόνου.

22:30

45': Αναγκαστική αλλαγή για την Άρσεναλ. Ο Κοκλέν αντί του Φλαμινί.

22:27

42': Κόρνερ για την Μπαρτσελόνα, περνά ανεκμετάλλευτο

22:25

39': Σέντρα από τα δεξιά, κεφαλιά Σάντσεζ από την καρδιά της περιοχής, η μπάλα θα φύγει δύο μέτρα από το δεξί δοκάρι.

22:24

39': Χλιαρό πλασέ Νεϊμάρ από θέση μέσα αριστερά, εύκολα ο Οσπίνα.

22:23

38': Ο Ελνενί δεν καταφέρνει να εκμεταλλευτεί την ευκαιρία, ύστερα από την προσπάθεια του Οζίλ από τα αριστερά.

22:20

35': Κίτρινη κάρτα στον Γκάμπριελ.

22:17

32': Κίτρινη κάρτα στον Φλαμινί.

22:15

30': Αδύναμο σουτ Νεϊμάρ, εύκολα ο Οσπίνα.

22:14

29': Νέο κόρνερ για την Μπαρτσελόνα με τον Νεϊμάρ, περνά ανεκμετάλλευτο.

22:13

28': Κόρνερ για την Μπαρτσελόνα, καμία ανησυχία για τους φιλοξενούμενους.