4
-
3
19:05

Μεγάλη νίκη για τη Βέροια σε ένα συγκλονιστικό παιχνίδι. Όπως και στο πρώτο μέρος, έτσι και στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι των Βοιωτών και από τη στιγμή που κατάφεραν να κάνουν γκολ τις ευκαιρίες που δημιούργησαν, πήραν το σημαντικό «τρίποντο» και ξέφυγαν από την τελευταία θέση της βαθμολογίας.

19:05

Τέλος του αγώνα.

19:05

94': Κίτρινη κάρτα στον Γεωργιάδη.

19:02

Σέντρα του Ορτέγκα, ο Καπό με κοντινή κεφαλιά μειώνει σε 4-3.

19:02

92': ΓΚΟΛ για τον Λεβαδειακό!

18:59

88': Κίτρινη κάρτα στον Μάρτινς.

18:58

87': Κίτρινη κάρτα στον Τραπ.

18:56

85': Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Βασιλείου παίρνει τη θέση του Κάντζι.

18:54

83': Κίτρινη κάρτα στον Παυλίδη.

18:49

Ο Μρντάκοβιτς έκανε την κούρσα από δεξιά, την κατάλληλη στιγμή γυρίζει για τον Μπεν, ο οποίος κάνει το 4-2.

18:49

79': ΓΚΟΛ για τη Βέροια.

18:45

75': Αλλαγή και για τη Βέροια. Έξω ο Όστοϊτς, μέσα ο Παυλίδης.

18:44

74': Ο Καπό στη θέση του Κονέ για τον Λεβαδειακό.

18:40

Σε σέντρα του Αμαραντίδη, ο Πετράτσι με κεφαλιά στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.

18:40

70': ΓΚΟΛ για τη Βέροια!

18:40

69': Ωραίο γυριστό του Μρντάκοβιτς, αποκρούει με τα πόδια ο Πρζιρόβσκι.

18:36

65': Κίτρινη κάρτα στον Πετράτσι.

18:34

Άμεση «απάντηση» από τους γηπεδούχους με τον Καλτσά, ο οποίος από κοντινή απόσταση με κεφαλιά, έπειτα από σέντρα του Μπεν, νικάει τον Πρζιρόβσκι για το 2-2.

18:34

63': ΓΚΟΛ για τη Βέροια!

18:32

Δικαιώνεται για την αλλαγή που έκανε ο Καραγεωργίου.

18:30

Ο Ορτέγκα παίζει το ένα-δύο με τον Σκέμπη, κάνει ένα ωραίο σουτ από θέση μέσα δεξιά και στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα του Αναστασόπουλου για το 1-2.

18:30

60': ΓΚΟΛ για τον Λεβαδειακό!

18:28

58': Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Ορτέγκα μπαίνει στη θέση του Γιάντση.

18:25

55': Δεύτερη αλλαγή για τη Βέροια. Βγαίνει ο Μπαργκάν και μπαίνει ο Ζεζίνιο.

18:23

Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Μπεν η μπάλα έφτασε στον Μρντάκοβιτς στο δεύτερο δοκάρι και ο Σέρβος με σουτ έκανε το 1-1.

18:22

51': ΓΚΟΛ για τη Βέροια!

18:21

50': Τετ α τετ του Καλτσά με τον Πρζιρόβσκι, αποκρούει και πάλι ο γκολκίπερ του Λεβαδειακού.

18:17

46': Με μία αλλαγή ξεκίνησαν οι γηπεδούχοι στην επανάληψη καθώς ο Καλτσάς πήρε τη θέση του Σιόντη.

18:17

46': Έναρξη β' μέρους.

18:07

Ο Λεβαδειακός αιφνιδίασε τη Βέροια στο ξεκίνημα του αγώνα, με τους γηπεδούχους να αναλαμβάνουν πρωτοβουλίες στη συνέχεια, να ασκούν πίεση, αλλά να μην έχουν καταφέρει να νικήσουν τον Πρζιρόβσκι.

18:01

Τέλος α' μέρους.

17:59

Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις.

17:52

37': Ο Μπεν εκτελεί φάουλ, ο Πρζιρόβσκι αποκρούει ξανά.

17:45

30': Η Βέροια έχει πάρει τον έλεγχο του ματς μετά το γκολ και προσπαθεί να φτάσει στην ισοφάριση.

17:35

20': Νέα απόκρουση του Πρζιρόβσκι σε σουτ του Τραπ αυτή τη φορά.

17:27

12': Κεφαλιά του Σιόντη, μπλοκάρει εύκολα ο Πρζιρόβσκι.

17:23

9': Ο Πρζιρόβσκι αποκρούει επικίνδυνη κεφαλιά που έπιασε ο Τραπ έπειτα από σέντρα του Αμαραντίδη.

17:16

Ο Κονέ εκτελει φάουλ και ο Σανγκινέτι με κεφαλιά ανοίγει το σκορ για τους Βοιωτούς.

17:16

2': ΓΚΟΛ για τον Λεβαδειακό!

17:15

ΒΕΡΟΙΑ
Αναστασόπουλος, Σισοκό, Γεωργιάδης, Σιόντης, Μρντάκοβιτς, Μπεν, Αμαραντίδης, Ορέστες, Μπαργκάν, Όστοϊτς, Τραπ
Αναπ: Καντιμοίρης, Μπάρμπας, Μάνος, Ζεζίνιο, Καλτσάς, Παυλίδης, Αποστολόπουλος
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
Πρζιρόβσκι, Σανγκινέτι, Μουλόπουλος, Σκέμπης, Λαμπρόπουλος, Κονέ, Πετράτσι, Μάρτινς, Μάντζιος, Γιάντσης, Κάντζι
Αναπ: Στρατηλάτης, Μάγκας, Νικολακάκης, Ιωαννίδης, Καπό, Βασιλείου, Ορτέγκα
Διαιτητής: Ιωαννίδης (Αργολίδας) - Βοηθοί: Σωτηρόπουλος (Αχαΐας), Ελευθερίου (Αθηνών)