Πλέον απομένει να δούμε αν οι Θεσσαλονικείς θα περάσουν ως πρώτοι ή ως δεύτεροι από τον 12ο όμιλο

Ο ΠΑΟΚ παίρνει το διπλό και... σφραγίζει από απόψε την πρόκριση στην επόμενη φάση του Γιουρόπα Λιγκ

18:51

Τελικό αποτέλεσμα στο ''Αστάνα Αρένα''

18:49

Εξαιρετικό πλασέ από τον Κίτσιου, δεν άφησε κανένα περιθώριο στον αντίπαλο γκολκίπερ στέλνοντας την μπάλα στον ουρανό των διχτύων

18:49

90+3': Στη θέση του Λούκας ο Νέτσιντ. Ολοκληρώνει τις αλλαγές του και ο ΠΑΟΚ

18:48

90+2': Άριστη συνεργασία του Κίτσιου με τον Σαλπιγγίδη και ο νεαρός μπακ με ιδανικό τελείωμα από πλάγια θέση γράφει το 2-0 και τελειώνει τη Σαχτιόρ

18:48

ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ!

18:46

90': Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων

18:45

89': Νέο μακρινό πλάγιο άουτ για τη Σαχτιόρ, ο Κάνιας παίρνει την κεφαλιά αλλά αστοχεί

18:43

Όσες φορές χρειάστηκε να επέμβει ο Γλύκος το έκανε εξαιρετικά. Σταθερότατος...

18:42

86': Ο Φινοτσένκο βγαίνει απέναντι από τον Γλύκο αλλά ο γκολκίπερ του ΠΑΟΚ κάνει γρήγορα την έξοδο, πέφτει στα πόδια του αντίπαλου επιθετικού και κρατά το μηδέν

18:41

Τελευταίο πεντάλεπτο, ο ΠΑΟΚ κρατά το 0-1 που του δίνει φυσικά την πρόκριση από απόψε στην επόμενη φάση

18:39

83': Αλλαγή κάνει και ο ΠΑΟΚ. Έξω Νίνης, μέσα Σαλπιγγίδης

18:38

82': Ολοκληρώνει τις αλλαγές της η Σαχτιόρ. Στη θέση του Ποριβάεφ ο Μπαιζάνοφ

18:35

Πρώτη κίνηση από τον Στέφενς, φτάσαμε στο 80'...

18:34

79': Στη θέση του Στοχ ο Βούκιτς

18:34

78': Ο Λούκας μπαίνει από δεξιά, περνά τον προσωπικό του αντίπαλο ωστόσο προσπαθεί να πλασάρει από πλάγια θέση τον Μόκιν και αστοχεί

18:33

Ο Βούκιτς είναι η πρώτη κίνηση από την πλευρά του ΠΑΟΚ

18:33

Δεύτερη αλλαγή για τη Σαχτιόρ

18:32

76': Στη θέση του Κιζνιτσένκο ο Ζένκοβιτς

18:30

74': Απειλούν και πάλι οι γηπεδούχοι με πλασέ από το μισό μέτρο του Κιζνιτσένκο...

18:29

73': Τεράστια ευκαιρία για τη Σαχτιόρ. Μετά από δυνατή εκτέλεση πλάγιου άουτ, η μπάλα φτάνει στον Κάνιας αλλά αυτός πλασάρει λίγο έξω

18:27

71': Κάρτα βλέπει ο Λάζαρ

18:26

70': Μετά από κόντρα η μπάλα φτάνει στον Φινοτσένκο που έχει βγει στην πλάτη της άμυνας του ΠΑΟΚ αλλά από πλάγια θέση και με την πίεση του Γλύκου αστοχεί

18:25

69': Επικίνδυνη σέντρα του Λούνιν, βγαίνει και μπλοκάρει σταθερά ο Γλύκος πριν μπει στην φάση ο Φινοτσένκο

18:23

Η Σαχτιόρ στα τελευταία λεπτά έχει γίνει πιο επιθετική και προσπαθεί να απειλήσει τον ΠΑΟΚ ο οποίος αν και ελαφρά οπισθοχωρημένος ελέγχει την κατάσταση

18:22

Σαλπιγγίδη και Νέτσιντ έχει σηκώσει ο Χουμπ Στέφενς για ζέσταμα

18:22

64': Πρώτη αλλαγή για τη Σαχτιόρ. Στο ματς περνά ο Λούνιν, εκτός ο Γκαζαριάν

18:16

- Συμπληρώσαμε μια ώρα αγώνα στο ''Αστάνα Αρένα''

18:14

Ο ΠΑΟΚ έχει πετύχει τον στόχο του και πλέον καλείται να διαχειριστεί το υπέρ του σκορ

18:13

57': Επικίνδυνη σέντρα του Σίμσεβιτς η μπάλα φεύγει απευθείας έξω

18:12

Για να δούμε την αντίδραση πλέον της Σαχτιόρ. Να θυμίσουμε πως στον ΠΑΟΚ κάνει και η ισοπαλία

18:11

Ο Ισπανός σούταρε - σέντραρε από αριστερά περίπου από την γωνία της μεγάλης περιοχής και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Μόκιν

18:10

54': Ο Λούκας πετυχαίνει ένα απίστευτο γκολ με σέντρα - σουτ από πλάγια αριστερά

18:10

18:09

53': Μακρινό σουτ του Τζιόλη με καλές προϋποθέσεις, δεν βρίσκει στόχο ο διεθνής μέσος του ΠΑΟΚ

18:06

50': Νέα καλή φάση για τους γηπεδούχους με τον Ποριβάεφ έξω η μπάλα

18:05

Δύο μεγάλες ευκαιρίες για τον ΠΑΟΚ και μια για την Σαχτιόρ με το... καλημέρα

18:05

49': Ο Φινοτσένκο βγαίνει ταχύτατα από δεξιά αλλά αντί να πλασάρει πάει να πασάρει παράλληλα και χάνει την ευκαιρία για την Σαχτιόρ

18:04

48': Ο Αθανασιάδης βρίσκει αυτή την φορά τον Στοχ που φεύγει απέναντι από τον Μόκιν, ωστόσο από πλάγια θέση δεν μπορεί να νικήσει τον αντίπαλο γκολκίπερ

18:02

46': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Αθανασιάδης πατάει υπέροχα στον Λούκας, αυτός πιάνει δυνατό σουτ ωστόσο βλέπει την μπάλα να φεύγει ελάχιστα άουτ

18:02

Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες

18:01

46': Σέντρα στην επανάληψη

18:01

Οι δύο ομάδες επιστρέφουν σιγά σιγά στον αγωνιστικό χώρο για το δεύτερο ημίχρονο

17:46

Τέλος του πρώτου ημιχρόνου

17:45

Ένα το λεπτό του έξτρα χρόνου

17:41

41': Κάρτα βλέπει ο Ποριβάεφ για επικίνδυνη προβολή στον Κίτσιου

17:40

40': Ο Λούκας το εκτελεί, η μπάλα περνά παράλληλα με την εστία

17:40

8ο κόρνερ κερδίζει ο ΠΑΟΚ

17:39

Ο γκολκίπερ της Σαχτιόρ κρατάει το μηδέν με εντυπωσιακή επέμβαση

17:38

37': Ο Στοχ παίζει υπέροχα το ένα δύο με το Λούκας, αλλά δεν μπορεί να νικήσει στο τετ α τετ τον Μόκιν

17:37

36': Μετά από γέμισμα ο Κατσουράνης βάζει την προβολή, ο Μόκιν απομακρύνει σε κόρνερ το οποίο περνά ανεκμετάλλευτο και αυτό για τον ΠΑΟΚ

17:35

Διανύουμε το τελευταίο δεκάλεπτο του πρώτου μέρους

17:35

Ο Ποριβάεφ το εκτέλεσε, η μπάλα βρίσκει σε παίκτη της Σαχτιόρ και φεύγει άουτ

17:34

34': Πρώτο κόρνερ για την Σαχτιόρ...

17:32

Αυτή είναι η μεγαλύτερη ευκαιρία του ΠΑΟΚ

17:31

31': Ο Νίνης βρίσκει στα δεξιά του τον Λάζαρ, αυτός σουτάρει διαγώνια δυνατά όμως η μπάλα φεύγει ελάχιστα άουτ

17:29

29': Ο Γκαζαριάν αλλάζει όμορφα την μπάλα με τον Φινοτσένκο, σουτάρει δυνατά μέσα από την περιοχή, αλλά στέλνει την μπάλα ψηλά

17:27

Η Σαχτιόρ Καραγκάντι είναι καλά οργανωμένη στην άμυνα της και προσπαθεί να βγει στην επίθεση με βαθιές μπαλιές

17:26

Πιέζει ο ΠΑΟΚ, συμπληρώσαμε το πρώτο 25λεπτο...

17:25

24': Κάρτα βλέπει ο Κάνιας για σκληρό μαρκάρισμα

17:23

23': Επικίνδυνη σέντρα του Στοχ ο Μόκιν απομακρύνει δύσκολα με γροθιές

17:22

22': Καλό σουτ του Σίμσεβιτς και πάλι ο Γλύκος είναι εκεί και μπλοκάρει σταθερά!

17:22

Φτάσαμε στο 22', κακή εκτέλεση, απομακρύνουν οι αμυντικοί

17:21

Πάνω κάτω η μπάλα, κόρνερ κερδίζει τώρα ο ΠΑΟΚ

17:21

21': Σέντρα σουτ του Γκαζαριάν, ο Γλύκος απομακρύνει με τα πόδια

17:19

19': Στην αμέσως επόμενη φάση ο ΠΑΟΚ απειλεί με έξυπνο πλασεδάκι του Αθανασιάδη μετά από σέντρα του Λίνο, άουτ η μπάλα

17:18

18': Ο Σίμσεβιτς βγαίνει απέναντι από τον Γλύκο, σουτάρει δυνατά αλλά ο γκολκίπερ του ΠΑΟΚ λέει όχι και στη συνέχεια της φάσης ο Φινοτσένκο δεν μπορεί να σκοράρει με το κεφάλι

17:13

13': Μετά από ένα δυνατό πλάγιο άουτ των γηπεδούχων, ο Γλύκος μπλοκάρει σταθερά

17:12

- Συμπληρώσαμε το πρώτο δεκάλεπτο, ελέγχει απόλυτα το παιχνίδι η ομάδα του Χουμπ Στέφενς

17:08

Ο ΠΑΟΚ είναι αυτός που κυκλοφορεί την μπάλα πιο σωστά και δείχνει πιο απειλητικός

17:08

Ο Λούκας το εκτελεί, ο Μόκιν απομακρύνει με γροθιές

17:07

7': Νέο κόρνερ κερδίζει ο ΠΑΟΚ

17:05

- Πρώτο πεντάλεπτο, το παιχνίδι έχει αρκετά γρήγορο ρυθμό

17:04

Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο ωστόσο για τον ΠΑΟΚ

17:03

3': Καλό σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή, η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ...

17:02

Να θυμίσουμε φυσικά πως και ένας πόντος είναι αρκετός στον ΠΑΟΚ να πάρει την πρόκριση στην επόμενη φάση

17:01

1': Σέντρα στην αναμέτρηση