1
-
0
19:54

Ο Ηρακλής πανηγύρισε σπουδαία νίκη (1-0) απέναντι στην Κέρκυρα η οποία πήγε να κάνει στο τέλος την ζημιά με το δοκάρι του Γυφτοκώστα

19:54

Τέλος του αγώνα!

19:54

90+3': Δοκάρι για την Κέρκυρα! Ο Γυφτοκώστας σουτάρει δυνατά μέσα από την περιοχή, αλλά βλέπει την μπάλα να σταματά στο δεξί δοκάρι

19:53

90+2': Κάρτα βλέπει ο Μπάμπα

19:51

90': Οι παίκτες του Ηρακλή άλλαξαν όμορφα την μπάλα, ο Πουρτουλίδης σούταρε από εξαιρετική θέση, αλλά ο Βρονταράς μπλόκαρε σταθερά

19:50

90': Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων

19:49

89': Κίτρινη βλέπει ο Γυφτοκώστας για θέατρο

19:48

88': Κάρτα στον Κοντοδήμο για σκληρό μαρκάρισμα

19:47

87': Τρίτη (και τελευταία) αλλαγή και για τον Ηρακλή. Εκτός ο Ζάχορα, μέσα ο Ιντζόγλου

19:46

- Μπήκαμε στο τελευταίο πεντάλεπτο

19:46

85': Σουτ του Ζορμπά, άουτ η μπάλα...

19:43

Βγάζει στόπερ, βάζει φορ ο Γρηγορίου που θα παίζει όλα για όλα

19:42

82': Ολοκληρώνει τις αλλαγές της η Κέρκυρα. Στη θέση του Βενέτη ο Γεωργακόπουλος

19:40

- Μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο, καλά οργανωμένος ο Ηρακλής κρατά το 1-0 χωρίς να δέχεται ιδιαίτερη πίεση

19:37

Καλή ευκαιρία για τον Ηρακλή

19:36

76': Κεραυνός του Λίμα από μακρινή απόσταση, λίγο έξω η μπάλα!

19:33

74': Διπλή αλλαγή για τον Ηρακλή. Εκτός αγώνα οι Γιάρολιμ - Τσιλιανίδης, στη θέση τους οι Μπάμπα και Πουρτουλίδης

19:32

Δεύτερη αλλαγή για την Κέρκυρα

19:31

71': Στη θέση του Σίμιτς ο Κουλούρης

19:30

- Μπήκαμε στο τελευταίο 20λεπτο ο Ηρακλής κρατά το μηδέν και το προβάδισμα

19:29

Μπάμπα και Πουρτουλίδη θα ρίξει στο ματς ο Όγιος για τον Ηρακλή

19:26

66': Τώρα γίνεται η αναγκαστική αλλαγή για την Κέρκυρα. Εκτός ο Γκόμεζ, μέσα ο Γυφτοκώστας

19:26

66': Σέντρα του Ζάχορα, κεφαλιά του Τσιλιανίδη άουτ η μπάλα

19:24

Πρόβλημα τραυματισμού αντιμετωπίζει ο Γκόμεζ, δεν μπορεί να συνεχίσει στο ματς

19:23

63': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τάι, ο Βρονταράς σταθερά

19:21

Σχετικά άνετα κρατά αυτό το 1-0 ο Ηρακλής που δείχνει διάθεση να χτυπήσει την Κέρκυρα στην αντεπίεσθη

19:20

61': Να μια καλή ευκαιρία για τον Ηρακλή. Ο Τσιλιανίδης βγάζει ταχύτατα την ομάδα του στην κόντρα, πασάρει δεξιά στον Σιατραβάνη αλλά αυτός δεν πλασάρει σωστά

19:20

- Συμπληρώσαμε μια ώρα αγώνα το παιχνίδι έχει γίνει αρκετά δυνατό, με μονομαχίες στην μεσαία γραμμή

19:16

Ο σέντερ φορ του Ηρακλή συνέχισε την φάση ενώ είχε υποδειχθεί σε θέση οφ σάιντ

19:15

55': Πρώτη κάρτα στο ματς την βλέπει ο Ζάχορα

19:12

52': Ο Ζάχορα πλασάρει από μακρινή απόσταση προσπαθώντας να αιφνιδιάσει, αλλά η μπάλα φεύγει άουτ

19:11

Πρώτο πεντάλεπτο στην επανάληψη με την Κέρκυρα να προσπαθεί να πιέσει τον Ηρακλή

19:10

49': Επικίνδυνη σέντρα του Κοντοδήμου, ο Βρονταράς μπλοκάρει σταθερά

19:06

Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες

19:06

46': Σέντρα στην επανάληψη

19:04

Οι δύο ομάδες έχουν επιστρέψει στον αγωνιστικό χώρο, όλα έτοιμα για να ξεκινήσει το δεύτερο μέρος

18:48

Τέλος του πρώτου ημιχρόνου

18:47

45': Ένα το λεπτό του έξτρα χρόνου

18:46

Με πάσα εκτελέστηκε, μετά από φάση διαρκείας οι αμυντικοί του Ηρακλή απομακρύνουν την μπάλα και τον κίνδυνο

18:46

44': Κόρνερ για την Κέρκυρα

18:42

Μπήκαμε στο τελευταίο πεντάλεπτο του πρώτου μέρους...

18:42

Έχει οπισθοχωρήσει ο Ηρακλής, η Κέρκυρα είναι αυτή που έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων

18:41

40': Ο Χουάντερσον μπλοκάρει σταθερά στην μπάλα μετά από μακρινό σουτ του Ανδρεόπουλου

18:37

Ανεβάζει σιγά σιγά ρυθμούς η Κέρκυρα

18:37

Από την εκτέλεση η μπάλα φτάνει στον Σουάνη ο οποίος δεν μπορεί να σκοράρει...

18:36

34': Δυνατό σουτ του Κουτσόπουλου, η μπάλα χτυπά σε σώματα και φεύγει κόρνερ

18:34

Δύο δυνατά μαρκαρίσματα από τους παίκτες του Ηρακλή σε αυτούς της Κέρκυρας ανάβουν τα αίματα στο Καυταντζόγλειο

18:33

Στη συνέχεια της φάσης προσπάθησε να σκοράρει ο Ζάχορα αλλά υποδείχτηκε οφ σάιντ...

18:33

31': Ο Σιατραβάνης σουτάρει από το ύψος της μεγάλης περιοχής, ο Βρονταράς του λέει όχι

18:31

Ο Τάι το εκτελεί, ο Βρονταράς βγαίνει και μπλοκάρει

18:31

29': Κόρνερ κερδίζει ο Ηρακλής

18:27

25': Ο Ζορμπάς πιάνει το σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, άουτ η μπάλα

18:25

Καταιγιστικός ο Ηρακλής, δημιουργεί πάρα πολλά προβλήματα στην άμυνα της Κέρκυρας η οποία προσπαθεί να αντιδράσει χωρίς αποτέλεσμα

18:23

21': Ο Μπουκουβάλας βγαίνει στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας, αλλά ο Βρονταράς βγαίνει ταχύτατα από την εστία του, διαβάζει την φάση και μπλοκάρει την μπάλα

18:22

Καλή ευκαιρία για την Κέρκυρα, συμπληρώσαμε το πρώτο 20λεπτο...

18:21

19': Μετά από εκτέλεση φάουλ ο Ραπτάκης παίρνει την κεφαλιά, ωστόσο στέλνει την μπάλα άουτ

18:20

Η υπεροχή του Ηρακλή λοιπόν αποφέρει καρπούς, για να δούμε πλέον την αντίδραση της Κέρκυρας που δεν έχει μπει ακόμα στο κλίμα του αγώνα

18:19

Τρομερό πλασέ του Γιάρολιμ που έστειλε την μπάλα πρώτα στο δοκάρι και μετά στα δίχτυα της Κέρκυρας

18:18

16': Μετά από λάθος απομάκρυνση του Βενέτη και λάθος εκτίμηση του Βρονταρά (βγήκε μακριά από την εστία του), ο Γιάρολιμ που έγινε κάτοχος της μπάλας πλασάρει εξαιρετικά από μακριά, νικά τον αντίπαλο γκολκίπερ και γράφει το 1-0

18:18

ΓΚΟΛ ο Ηρακλής!

18:13

Να η πρώτη αξιόλογη φάση της Κέρκυρας που έχει μπει μουδιασμένα στο ματς

18:12

10': Επικίνδυνο σουτ του Σίμιτς από το ύψος της μεγάλης περιοχής, η μπάλα άουτ

18:10

Σηκώθηκε τελικά ο άσος της Κέρκυρας

18:09

Μικρή διακοπή, ο Σουάνης βρίσκεται στο έδαφος με πρόβλημα τραυματισμού

18:05

3': Νέα ευκαιρία για τους γηπεδούχους. Ο Ζάχορα πλασάρει από πλάγια θέση και αριστερά, η μπάλα περνά άουτ

18:04

Ο Ηρακλής έχει μπει πιο δυνατά στο ματς, σε παθητικό ρόλο η Κέρκυρα

18:04

3': Ο Σιατραβάνης δοκιμάζει τα πόδια του και αυτός, άουτ η μπάλα

18:04

2': Πρώτο σουτ στο ματς από τον Μπουκουβάλα, ο Βρονταράς μπλοκάρει

18:02

1': Σέντρα στο Καυταντζόγλειο

18:01

Όλα έτοιμα για να ξεκινήσει το παιχνίδι

18:01

Οι δύο ομάδες κάνουν την εμφάνιση τους στον αγωνιστικό χώρο

ΗΡΑΚΛΗΣ
Χουάντερον, Μπουκουβάλας, Κοντοδήμος, Κοντέων, Παπαστεριανός, Λίμα, Τσιλιανίδης, Σιατραβάνης, Τάι, Ζάχορα, Γιάρολιμ.
Αναπ: Κηπουρός, Ματσούκας, Ιντζόγλου, Μπάμπα, Πουρτουλίδης, Παληγεώργος, Ονουάτσι.
ΚΕΡΚΥΡΑ
Βρονταράς, Βλάχος, Βενέτης, Παρασκευαϊδης, Ζορμπάς, Σουάνης, Γκόμεζ, Ραπτάκης, Ανρεόπουλος, Σίμιτς, Κουτσόπουλος.
Αναπ: Κουτζαβασίλης, Καραγιαννίδης, Αρμένης, Κουλούρης, Παππάς, Γυφτοκώστας, Γεωργακόπουλος.
Διαιτητής: Τερετίδης (Καβάλας). Βοηθοί: Δηλγεράκης, Χατζηνάκος (Δράμας). 4ος: Κοτσάνης (Δράμας)