Τεράστια νίκη για τον Ολυμπιακό Βόλου μέσα στην έδρα του Παναιγιάλειου

19:54

Τέλος του αγώνα

19:53

90+5': Κάρτα στον Γκίτκο για καθυστέρηση

19:48

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων

19:47

89': Νέα καλή φάση για τον Παναιγιάλειο με σουτ του Φλίγκου, η μπάλα φεύγει παράλληλα με την εστία του Γκίτκου

19:46

89': Μετά από γέμισμα ο Ιωάννου παίρνει την κεφαλιά, ωστόσο ο Γκίτκος μπλοκάρει

19:43

Μπήκαμε στο τελευταίο πεντάλεπτο, αμύνεται μαζικά πλέον ο Ολυμπιακός Βόλου για να κρατήσει το 0-1

19:40

83': Τρίτη αλλαγή και για τον Ολυμπιακό Βόλου. Στη θέση του Δεινόπαπα περνά ο Παπανικόλας

19:39

81': Στο ματς μπαίνει ο Αργυρόπουλος για τον Παναιγιάλειο που ολοκληρώνει τις αλλαγές του. Εκτός ο Γκουτσούλιας

19:38

- Βρισκόμαστε στο τελευταίο δεκάλεπτο της αναμέτρησης, ο Παναιγιάλειος πιέζει και τα παίζει όλα για όλα για το γκολ της ισοφάρισης

19:32

75': Αλλαγή κάνει και ο Ολυμπιακός Βόλου. Εκτός αγώνα ο Κατσίκης, μέσα ο Γκέσιος

19:32

74': Κάρτα βλέπει ο Ρεκλείτης για σκληρό μαρκάρισμα

19:32

Δεύτερη αλλαγή για τον Παναιγιάλειο

19:31

73': Στη θέση του Αλεξάντροβιτς ο Διαμαντόπουλος

19:30

72': Κάρτα στον Πόνσε

19:29

Κρατά το 0-1 ο Ολυμπιακός Βόλου που δέχεται πάντως μεγάλη πίεση

19:29

71': Μετά από νέα εκτέλεση κόρνερ η μπάλα περνά από πολλά σώματα και καταλήγει στην αγκαλιά του Γκίτκου

19:28

Όλα ωστόσο πέρασαν ανεκμετάλλευτα...

19:27

Πιέζει ο Παναιγιάλειος, έχει κερδίσει τέσσερα συνεχόμενα κόρνερ

19:27

69': Νέα επικίνδυνη κατάσταση στα καρέ του Ολυμπιακό Βόλου. Ο Φλίγκος δεν μπορεί να εκτελέσει και ενώ βρισκόταν σε εξαιρετικό σημείο. Η μπάλα έφυγε κόρνερ...

19:26

68': Ο Σκαρτσίλας βρέθηκε μέσα στην περιοχή, έπιασε ένα σουτ από το ύψος του πέναλτι, αλλά η μπάλα κατέληξε στην αγκαλιά του Γκίτκου

19:22

65': Αλλαγή για τον Ολυμπιακό Βόλου. Εκτός αγώνα ο Καπετάνος, στη θέση του περνά ο Κωστούλας

19:19

Προσπαθεί ο Παναιγάλειος που έχει την κατοχή της μπάλας, αλλά δεν απειλεί ουσιαστικά τον Ολυμπιακό Βόλου

19:19

61': Κεφαλιά του Ιωάννου, η μπάλα φεύγει άουτ

19:15

56': Αλλαγή για τον Παναιγιάλειο. Στη θέση του Μαυρόπουλου ο Ρεκλείτης

19:08

- Πρώτο πεντάλεπτο στην επανάληψη, ο Παναιγιάλειος πιέζει ψηλά τον Ολυμπιακό Βόλου και ψάχνει την ισοφάριση

19:03

Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες

19:03

46': Σέντρα στο β' μέρος

19:03

Οι δύο ομάδες επιστρέφουν σιγά σιγά στον αγωνιστικό χώρο για την έναρξη της επανάληψης

18:45

42': Ο Μπούνας σεντράρει, ο Φλίγκος προσπαθεί να πιάσει ένα γυριστό σουτ αλλά η μπάλα βρίσκει σε αμυντικούς και φεύγει κόρνερ

18:40

Προσπαθεί να πιέσει στα τελευταία λεπτά ο Παναιγιάλειος αλλά δεν έχει τρόπο να πατήσει την αντίπαλη περιοχή

18:38

37': Ο Παπαχρήστος το εκτελεί, ο Γκίτκος διώχνει με γροθιές

18:37

36': Φάουλ σε καλό σημείο για ένα γέμισμα κερδίζει ο Παναιγιάλειος

18:36

- Έχουμε μπει στο τελευταίο δεκάλεπτο του πρώτου μέρους, ο Ολυμπιακός Βόλου δείχνει να κρατά άνετα το προβάδισμα, καθώς δεν δέχεται πίεση

18:30

Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό Βόλου

18:29

28': Ο Δεινόπαπας σπάει την μπάλα προς τα έξω, ο Καπετάνος πλασάρει από το ύψος της περιοχής, αλλά ο Ανδρούτσος μπλοκάρει σταθερά

18:27

27': Κάρτα στον Σκαρτσίλα για θέατρο

18:24

24': Ο Μαυρόπουλος εκτελεί το φάουλ, η μπάλα ψηλά

18:23

22': Κάρτα στον Καπετάνο και φάουλ σε καλό σημείο για τον Παναιγιάλειο

18:20

17': Κάρτα στον Παπαχρήστου

18:19

Έχουμε συμπληρώσει το πρώτο τέταρτο, κακό παιχνίδι μέχρι στιγμής, ο Παναιγιάλειος προσπαθεί να αντιδράσει

18:17

Ο Ανδρούτσος έχει δει και την κίτρινη για το πέναλτι που έκανε

18:13

12': Ο Καπετάνος αστοχεί στην εκτέλεση πέναλτι (το έπιασε ο Ανδρούτσος) ωστόσο στην επαναφορά ο Κατσίκης πασάρει στον Γκούρμα και αυτός με πλασέ γράφει το 0-1

18:12

ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός Βόλου

18:12

11': Ο Ανδρούτσος ανατρέπει τον Δεινόπαπα και σωστά δίνεται πέναλτι από τον διαιτητή Σελίμο

18:11

Πέναλτι κερδίζει ο Ολυμπιακός Βόλου

18:07

Πρώτο πεντάλεπτο χωρίς κάτι το ιδιαίτερο, αναγνωριστικό παιχνίδι μέχρι τώρα

18:01

1': Ξεκίνησε το παιχνίδι

Ανδρούτσος, Σανδραβέλης, Παπαχρήστος, Ιωάννου, Ακπαρίδης, Μαυρόπουλος, Αλεξάντροβιτς, Γκοτσούλιας, Φλίγκος, Μπούνας, Σκαρτσίλας.
Γκίτκος, Γιαλούσης, Καρράς, Μελίσσης, Αρβανίτης, Πινδώνης, Καπετάνος, Πόνσε, Δεινόπαπας, Κατσίκης, Γκούρμα.
Διαιτητής: Σελίμος (Λακωνίας). Βοηθοί: Αργυρός, Κοσμάς (Αθηνών). 4ος: Ζαραβίνος (Αθηνών)