Τέλος της αναμέτρησης

16:50

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις

16:48

90': Ο Μπεργκ βγαίνει στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας, πασάρει στον Καρέλη και αυτός σε κενή εστία στέλνει την μπάλα στα δίχτυα

16:48

ΓΚΟΛ ο Παναθηναϊκός

16:44

86': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του και ο ΠΑΣ. Στη θέση του Ντάσιου ο Κρητικός

16:41

83': Ο Πράνιτς πάσαρε στον Καρέλη, αυτός πιάνει ένα εξαιρετικό σουτ ανάμεσα από τρεις αμυντικούς του ΠΑΣ και γράφει το 2-1

16:41

ΓΚΟΛ ο Παναθηναϊκός!

16:39

82': Κάρτα στον Ζέκα για διαμαρτυρία

16:39

Πιέζουν οι ''πράσινοι'' που πάντως δεν εκμεταλλεύονται τις στημένες φάσεις

16:38

81': Νέα ευκαιρία για τον ΠΑΟ! Σουτ του Ατζαγκούν, η μπάλα κοντράρει στον Λίλα και φεύγει κόρνερ

16:37

80': Ο Ατζαγκούν μπαίνει στην περιοχή, πλασάρει ωστόσο το κάνει αδύναμα και η μπάλα φτάνει στην αγκαλιά του Βελλίδη

16:37

79': Καλό σουτ του Κεϊτά, η μπάλα φεύγει έξω

16:34

75': Ο Ατζαγκούν σκάβει την μπάλα για τον Μπεργκ, ο Σουηδός παίρνει την κεφαλιά αλλά αυτή είναι αδύναμη και ο Βελλίδης μπλοκάρει

16:33

Μπήκαμε στο τελευταίο τέταρτο, ο Παναθηναϊκός πιέζει, αλλά αφήνει αρκετά κενά στα μετόπισθεν, τα οποία θέλει να εκμεταλλευτεί ο ΠΑΣ με τις αντεπιθέσεις

16:33

Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο για τους Γιαννιώτες

16:32

74': Ο Ίλιτς βγήκε ταχύτατα στην αντεπίθεση, έπιασε ένα σουτ, ωστόσο η μπάλα κόντραρε στον Κουτρουμπή και έφυγε κόρνερ

16:28

70': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο Παναθηναϊκός. Στη θέση του Λαγού πέρασε ο Ατζαγκούν.

16:26

69': Κάρτα στον Μέντες για μαρκάρισμα στον Ίλιτς

16:26

68': Σουτ του Καρέλη, η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ, το οποίο ωστόσο περνά ανεκμετάλλευτο

16:24

Έχει πέσει ο ρυθμός του παιχνιδιού στα τελευταία λεπτά. Έχουμε μπει στο τελευταίο 25λεπτο...

16:22

64': Ο Νάνο το εκτελεί, η μπάλα στο τείχος

16:22

Φάουλ σε καλό σημείο κερδίζει ο Παναθηναϊκός

16:20

63': Κι' άλλη αλλαγή για τους ''πράσινους''. Εκτός αγώνα ο Φιγκερόα, στο ματς περνά ο Καρέλης

16:19

61': Αλλαγή και για τον Παναθηναϊκό. Στη θέση του Σίλντενφελντ ο Κουτρουμπής

16:18

60': Στη θέση του Ρουμπουλάκου ο Κεϊτά. Δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΣ

16:18

60': Από μια κάρτα σε Σίλντενφελντ και Ντε Βινσέντι για μια κοκορομαχία που είχαν

16:17

Σηκώνεται σιγά σιγά ο Καπίνο που στην αρχή έδειχνε να έχει χάσει τις αισθήσεις του

16:16

Στο έδαφος βρίσκεται ο Καπίνο με πρόβλημα τραυματισμού

16:10

Ουσιαστικά από το πουθενά ισοφαρίζουν οι Γιαννιώτες που είχαν μπει μουδιασμένα στην επανάληψη

16:08

51': Ο Ίλιτς έκανε υπέροχη προσπάθεια από δεξιά, πέρασε τον Τριανταφυλλόπουλο, πάσαρε προς τα έξω και ο Ντε Βινσέντι με πλασέ γράφει το 1-1

16:08

ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ!

16:08

Συμπληρώσαμε το πρώτο πεντάλεπτο

16:07

Αρκετά πιεστικός στο ξεκίνημα της επανάληψης ο Παναθηναϊκός, ψάχνει το δεύτερο γκολ

16:04

46': Παραλίγο αυτογκόλ για τον ΠΑΣ. Ο Ντάσιος άθελα του πήγε να στείλει τη μπάλα στην εστία της ομάδας του

16:03

46': Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου στη Λεωφόρο

15:47

Τέλος πρώτου ημιχρόνου

15:47

45': Ένα το λεπτό των καθυστερήσεων

15:43

43': Ο Μπεργκ προσπάθησε με το αριστερό να σκοράρει μέσα από την περιοχή, ωστόσο το πλασέ του ήταν κακό και η μπάλα έφυγε άουτ

15:43

Ευκαιρία για τον ΠΑΟ!

15:43

Έχει ανεβάσει κάπως την απόδοση τους οι φιλοξενούμενοι, χωρίς ωστόσο να απειλούν

15:38

Για να δούμε πλέον την αντίδραση του ΠΑΣ Γιάννινα, βρισκόμαστε στο τελευταίο δεκέλεπτο του πρώτου μέρους

15:33

32': Ο Πράνιτς σουτάρει από μακριά, ο Βελλίδης του λέει όχι, ωστόσο ο Μπεργκ παίρνει το ριμπάουντ και με τακουνάκι γράφει το 1-0

15:32

15:31

- Παρά την βροχή που πέφτει, ο αγωνιστικός χώρος δείχνει σε καλή κατάσταση. Συμπληρώσαμε το πρώτο μισάωρο στην αναμέτρηση...

15:25

Αλλαγή τακτικής μοιάζει αυτή για τον ΠΑΣ, καθώς ο Τσάβες δεν δείχνει να αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού

15:24

24': Αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Στη θέση του Τσάβες ο Ρουμπουλάκου

15:22

22': Ο Κοροβέσης προσπαθεί με διπλή προσπάθεια να σκοράρει, ωστόσο αρχικά η μπάλα κόντραρε σε σώματα και στη συνέχεια ο Καπίνο απέκρουσε κρατώντας το μηδέν

15:19

19': Ο Μαρινάκης σεντράρει, ο Μπεργκ παίρνει την κεφαλιά ωστόσο στέλνει την μπάλα άουτ

15:15

- Συμπληρώσαμε το πρώτο τέταρτο και οι ουρανοί έχουν... ανοίξει για τα καλά

15:14

13': Νέα ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό με κεφαλιά του Μπεργκ, ο Βελλίδης του λέει όχι

15:08

8': Ο Φιγκερόα μπήκε επικίνδυνα στην περιοχή του ΠΑΣ, προσπάθησε να σουτάρει ωστόσο η μπάλα βρήκε στον Κολοβέτσιο και απομακρύνθηκε

15:06

6': Μακρινό σουτ του Κοροβέση η μπάλα φεύγει άουτ

15:05

Πρώτο πεντάλεπτο στην άδεια λόγω τιμωρίας Λεωφόρο, αναγνωριστικό παιχνίδι χωρίς κάποια καλή στιγμή

15:01

1': Ξεκίνησε το παιχνίδι

14:57

Οι δύο ομάδες κάνουν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο, σε λίγα λεπτά η σέντρα

Καπίνο, Τριανταφυλλόπουλος, Μέντες, Λαγός, Μπεργκ, Ζέκα, Μαρινάκης, Νάνο, Σίλντενφελντ, Πράνιτς, Φιγκερόα.
Αναπ: Κοτσόλης, Χουχούμης, Κουτρουμπής, Ατζαγκούν, Καρέλης, Αμπέιντ, Ντίνας.
Βελλίδης, Ντάσιος, Λίλα, Τζημόπουλος, Ίλιτς, Τσάβες, Βίλα, Ντε Βινσέντι, Τσουκαλάς, Κολοβέτσιος, Κοροβέσης.
Αναπ: Αμπάρης, Μπέριος, Κεϊτά, Μιχαήλ, Ρουμπουλάκου, Κρητικός, Σκόνδρας.
Διαιτητής: Λιαχούδης (Μακεδονίας). Βοηθοί: Δημητριάδης (Μακεδονίας), Μερκενίδης (Μακεδονίας). 4ος: Ιωαννίδης (Αργολίδας)