3
-
1
21:32

Ο ΠΑΟΚ έπαιξε... με τη φωτιά, αλλά τελικά δεν κάηκε. Το γκολ του Ουντότζι «ξύπνησε» τους παίκτες του Στέφενς, οι Λούκας, Βούκιτς και Στοχ που μπήκαν αλλαγή βοήθησαν και ο «Δικέφαλος του Βορρά» πήρε τη νίκη με 3-1.

21:28

Τέλος του αγώνα.

21:24

Κόρνερ του Λούκας, κεφαλιά του Βούκιτς, στα δίχτυα του Διούδη η μπάλα για το 3-1.

21:23

90': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

21:16

82': Αλλαγή για τον Άρη. Τη θέση του Ουντότζι παίρνει ο Ρένια.

21:14

Μακρινό σουτ του Στοχ, ο Διούδης αποκρούει ασταθώς και ο επερχόμενος Αθανασιάδης κάνει το 2-1!

21:14

80': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

21:12

79': Μεγάλη φάση για τον ΠΑΟΚ, αλλά ο Αθανασιάδης δεν καταφέρνει να νικήσει τον Διούδη σε τετ α τετ.

21:07

73': Ο Διούδης αποκρούει ένα δύσκολο εναέριο πλασέ του Λίνο.

21:06

Ο Λίνο μπαίνει από αριστερά στην περιοχή του Άρη και κάνει συρτή σέντρα, ο Διούδης πέφτει αλλά δεν απομακρύνει τη μπάλα και ο Λούκας από κοντά κάνει το 1-1.

21:05

72': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

21:03

70': Δεύτερη αλλαγή για τον Άρη. Ο Σταυρόπουλος παίρνει τη θέση του Μανιά.

21:02

68': «Κλείνει» τις αλλαγές του ο Στέφενς. Μέσα ο Λούκας, έξω ο Σαλπιγγίδης.

21:01

66': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΟΚ σε γυριστό σουτ του Αθανασιάδη μέσα από την περιοχή.

20:58

64': Δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Στοχ παίρνει τη θέση του Ολίσε.

20:53

Ο Μανιάς βγαίνει τετ α τετ με τον Γλύκο, ο τερματοφύλακας του ΠΑΟΚ αποκρούει το πλασέ του φορ του Άρη, όμως, ο Ουντότζι παίρνει το ριμπάουντ και με διαγώνιο σουτ κάνει το 0-1.

20:52

59': ΓΚΟΛ για τον Άρη!

20:51

58': Ο Διούδης αποκρούει απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ του Τζαβέλλα.

20:51

58': Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Βούκιτς στη θέση του Λόρενς.

20:48

55': Κίτρινη κάρτα και στον Ηρακλή.

20:47

54': Κίτρινη κάρτα στον Τζαβέλλα.

20:42

49': Ευκαιρία για τον Άρη, με τον Αγγελούδη να πιάνει την κεφαλιά και τον Γλύκο να μπλοκάρει.

20:40

Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

20:39

46': Έναρξη β' μέρους.

20:22

Ο ΠΑΟΚ είναι καλύτερος στο πρώτο 45λεπτο, αλλά δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί τα ξεσπάσματα που είχε μέχρι το 30' και στη συνέχεια έχασε την αυτοσυγκέντρωσή του, απέναντι σε έναν Άρη που παίζει με 11 παίκτες πίσω από τη μπάλα.

20:22

Τέλος α' μέρους.

20:18

45'+1': Κίτρινη κάρτα στον Νταμαρλή, που πήγε να σκοράρει με το χέρι έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Τάτου.

20:17

Πέντε λεπτά ο έξτρα χρόνος.

20:13

42': Κίτρινη κάρτα στον Σαλπιγγίδη.

20:12

41': Κίτρινη κάρτα στον Κίτσιου.

20:10

39': Δυνατό διαγώνιο σουτ του Λόρενς, αποκρούει ο Διούδης.

20:01

30': Με νύχια και με δόντια αμύνονται οι φιλοξενούμενοι. Διούδης και Ψυχογιός προλαβαίνουν δύο φορές τον Σαλπιγγίδη πριν σουτάρει μέσα απ' την περιοχή.

20:01

29': Σουτ του Ουντότζι, μπλοκάρει ο Γλύκος. Πρώτη καλή στιγμή για τον Άρη.

19:58

27': Τρομερή απόκρουση του Διούδη σε νέο κοντινό σουτ του Κατσουράνη.

19:57

26': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Έπειτα από κόρνερ του Λίνο και αναμπουμπούλα στην άμυνα του Διούδη οι παίκτες του Άρη διώχνουν πάνω στη γραμμή το σουτ που έκανε ο Κατσουράνης μέσα απ' τη μικρή περιοχή.

19:54

23': Ο Κίτσιου μπαίνει στην περιοχή και κάνει το σουτ με το αριστερό, πέφτει και αποκρούει σωτήρια ο Διούδης.

19:49

18': Κίτρινη κάρτα στον Ουντότζι.

19:48

18': Αλλαγή για τον Άρη. Έξω ο Τριανταφυλλάκος, μέσα ο Νταμαρλής.

19:46

Ο Άρης αναμένεται να προχωρήσει σε αναγκαστική αλλαγή, καθώς αντιμετωπίζει πρόβλημα ο Τριανταφυλλάκος.

19:40

Το εκτελεί και αυτό ο Λίνο, αλλά η μπάλα έχει περάσει άουτ.

19:39

Εκτελεί ο Λίνο, η μπάλα κοντράρει στο τείχος και φεύγει κόρνερ.

19:39

8': Φάουλ σε πολύ καλή θέση κερδίζει ο ΠΑΟΚ λίγα μέτρα έξω απ' το ημικύκλιο της περιοχής του Διούδη.

19:37

6': Ο Λίνο εκτελεί απ' ευθείας φάουλ από πλάγια θέση, ο Διούδης αποκρούει σε κόρνερ.

19:36

5': Ο ΠΑΟΚ έχει μπει δυνατά στο ματς και έχει κλείσει τους «κίτρινους» στο μισό γήπεδο.

19:31

19:29

Οι δύο ομάδες βγήκαν από τα αποδυτήρια και οι εξέδρες έχουν πάρει... φωτιά από τα καπνογόνα.

19:26

Οι οπαδοί του ΠΑΟΚ πέταξαν στον αγωνιστικό χώρο μερικές κότες (!) και τις κυνηγάνε υπάλληλοι του γηπέδου.

19:19

Οι παίκτες των δύο ομάδων τελείωσαν το ζέσταμά τους και έχουν αποσυρθεί στα αποδυτήρια για τις τελευταίες οδηγίες.

19:18

Αυτή τη στιγμή βρίσκονται περισσότεροι από 15.000 φίλαθλοι στις εξέδρες της Τούμπας.

19:16

Οι δύο ομάδες προέρχονται από ήττες, καθώς ο ΠΑΟΚ είχε χάσει στο «Γ. Καραϊσκάκης» από τον Ολυμπιακό και ο Άρη στο «Κλ. Βικελίδης» από τον Παναθηναϊκό.

19:15

Από την άλλη πλευρά ο Μιχάλης Μανιάς θα βρίσκεται στο αρχικό σχήμα του Άρη μετά από πολύ καιρό, καθώς ο Μιλίνκοβιτς έχει αφήσει εκτός αποστολής τον Αγκάνθο.

19:13

Μεγάλη έκπληξη από τον Χουμπ Στέφενς στην 11αδα του ΠΑΟΚ, καθώς βάζει ως στόπερ δίπλα στον Κατσουράνη τον Γιώργο Τζαβέλλα!

19:10

Στην Τούμπα ξεκινάει στις 19.30 το μεγάλο ντέρμπι της 12ης αγωνιστικής ανάμεσα σε ΠΑΟΚ και Άρη.

Γλύκος, Κίτσιου, Κατσουράνης, Τζαβέλλας, Λίνο, Τζιόλης, Λαζάρ, Λόρενς, Ολίσε, Σαλπιγγίδης, Αθανασιάδης
Αναπ: Γιακουμής, Κατσικάς, Λούκας, Σκόνδρας, Στοχ, Βούκιτς, Νέτσιντ
ΑΡΗΣ
Διούδης, Ψυχογιός, Κύργιας, Έλσνερ, Μαργαρίτης, Ηρακλής, Τριανταφυλλάκος, Αγγελούδης, Τάτος, Ουντότζι, Μανιάς
Αναπ: Μπουζάνης, Σουνάς, Γκόλιας, Ρένια, Τσουκάνης, Σταυρόπουλος, Νταμαρλής
Διαιτητής: Σιδηρόπουλος (Δωδεκανήσου) - Βοηθοί: Καρσιώτης (Κορινθίας), Δημητριάδης (Καστοριάς)