Η ΑΕΚ πολύ δύσκολα λύγισε τον εξαιρετικό Ηλυσιακό χάρη στο γκολ του Τσεβά

16:52

Τέλος του αγώνα στο ΟΑΚΑ

16:51

90+3': Κάρτα βλέπει ο Κωνσταντίνου για σκληρό μαρκάρισμα στον Πλατέλλα

16:49

90': Ο Ντακόλ βρέθηκε σε εξαιρετική θέση μέσα στην περιοχή, αλλά δεν μπορεί να τελειώσει την φάση σωστά

16:47

88': Κάρτα στον Σταθάκη για σκληρό μαρκάρισμα

16:45

87': Τρίτη αλλαγή και για την ΑΕΚ. Στη θέση του Ανάκογλου ο Ρόβας

16:43

Ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο Ηλυσιακός

16:42

84': Στη θέση του Φλέγκα ο Μασούρας

16:41

83': Ευκαιρία για την ΑΕΚ, ο Ντακόλ μετά από κάθετη πάσα του Πλατέλλα δεν μπορεί να σκοράρει από εξαιρετική θέση

16:40

81': Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Γροντή, ο Τσεβάς σηκώνεται πιο ψηλά από όλους και με κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι γράφει το 0-1

16:39

ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ

16:38

80': Ο Κωνσταντίνου περνά στο ματς για τον Ηλυσιακό

16:37

79': Στη θέση του Αργυρίου ο Τσεβάς. Δεύτερη αλλαγή για την ΑΕΚ

16:35

Με πάσα εκτελέστηκε, κανένα πρόβλημα για την άμυνα του Ηλυσιακού που κλείνει τους χώρους και δεν επιτρέπει στην Ένωση να απειλείσει

16:35

77': Φάουλ σε καλή θέση για ένα γέμισμα κερδίζει η ΑΕΚ...

16:29

Μπήκαμε στο τελευταίο 20λεπτο, πάντα στο 0-0 ο Ηλυσιακός με την ΑΕΚ η οποία πιέζει

16:27

Από διαγώνια θέση αριστερά προσπάθησε να νικήσει τον αντίπαλο γκολκίπερ ο Γροντής χωρίς αποτέλεσμα

16:25

67': Γροντής και Ντακόλ αλλάζουν όμορφα την μπάλα, ο πρώτος σουτάρει από καλή θέση μέσα από την περιοχή, ωστόσο ο Νικολάου απομακρύνει

16:24

66': Κάρτα στον Κορδέρο για σκληρό μαρκάρισμα

16:24

Και αυτό περνά ανεκμετάλλευτο

16:23

65': Κεραυνός του Αργυρίου, η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ

16:23

Κακή εκτέλεση του Ντακόλ, η μπάλα στο τείχος

16:22

Φάουλ σε καλή θέση κερδίζει η ΑΕΚ. Φτάσαμε στο 64'...

16:18

60': Ο Πλατέλλας πασάρει κάθετα στον Ανάκογλου, αυτός όμως δεν μπορεί να περάσει τον Νικολάου, με τον αντίπαλο γκολκίπερ να βγαίνει και να απομακρύνει

16:16

58': Αλλαγή και για τον Ηλυσιακό. Εκτός αγώνα ο Κολοβός, μέσα ο Φίπε

16:12

Πρώτη αλλαγή για την Ένωση

16:12

54': Στη θέση του Πόποβιτς ο Γροντής.

16:11

53': Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Πόποβιτς ο Σταθάκης παίρνει την κεφαλιά η μπάλα άουτ

16:10

Τον Γροντή θα ρίξει στο ματς ο Δέλλας

16:09

- Πρώτο πεντάλεπτο στην επανάληψη και η ΑΕΚ έχει μπει μουδιασμένα. Αντίθετα ο Ηλυσιακός είναι εξαιρετικός!

16:06

Τεράστια ευκαιρία για τον Ηλυσιακό

16:05

Στη συνέχεια της φάσης ο Βούρας είπε όχι στον Φλέγκα...

16:04

46': Ο Ιωαννίδης σεντράρει από αριστερά, ο Καμπάς πλασάρει από την μικρή περιοχή αλλά βλέπει την μπάλα να σταματά στο οριζόντιο δοκάρι

16:04

Δοκάρι για τον Ηλυσιακό

16:04

46': Σέντρα στην επανάληψη

15:46

45': Σουτ της... απελπισίας από τον Κορδέρο, η μπάλα στην αγκαλιά του Νικολάου

15:43

42': Ο Πλατέλλας αποφεύγει όμορφα δύο αντιπάλους του, γυρίζει παράλληλα την μπάλα αλλά δεν βρίσκει συμπαίκτη και η ευκαιρία χάνεται για την ΑΕΚ

15:42

41': Ο Κάμπας προσπαθεί να νικήσει από πλάγια θέση δεξιά τον Βούρα αλλά αστοχεί

15:41

Τελευταίο πεντάλεπτο για το πρώτο μέρος, η ΑΕΚ δεν βρίσκει λύσεις στην επίθεση και δεν έχει το καθαρό μυαλό στην τελική πάσα

15:37

Με πάσα εκτελέστηκε, ο Πόποβιτς δεν σεντράρει σωστά

15:36

36': Ακόμα ένα κόρνερ κερδίζει η ΑΕΚ

15:33

- Έχουμε συμπληρώσει το πρώτο μισάωρο, ο Ηλυσιακός έχει ισορροπήσει κάπως την κατάσταση, με την ΑΕΚ πάντως να έχει πάντα τον έλεγχο και την κατοχή της μπάλας

15:28

28': Ο Τζώρτζης το εκτελεί, μπλοκάρει ο Βούρας

15:28

Φάουλ σε καλό σημείο κερδίζει ο Ηλυσιακός...

15:26

26': Ακόμα ένα κόρνερ περνά ανεκμετάλλευτο για την ΑΕΚ. Κόρνερ του Πόποβιτς, κεφαλιά του Σταθάκη, η μπάλα έξω...

15:22

- Πάντα ίδιο σκηνικό στο ΟΑΚΑ με την ΑΕΚ να βρίσκεται στην επίθεση και τον Ηλυσιακό να αμύνεται μαζικά

15:21

20': Ο Πόποβιτς εκτελεί ένα φάουλ, ο Ντακόλ παίρνει την κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι αλλά η μπάλα φεύγει άουτ

15:19

Και αυτό περνά ανεκμετάλλευτο!

15:19

Εκτελέστηκε, νέο κόρνερ κερδίζει η Ένωση

15:19

18': Κόρνερ για την ΑΕΚ...

15:18

17': Υπέροχη προσπάθεια του Κορδέρο από αριστερά που περνά τον προσωπικό του αντίπαλο, πασάρει παράλληλα αλλά οι αμυντικοί του Ηλυσιακού απομακρύνουν σωτήρια

15:14

14': Σέντρα -σουτ του Πόποβιτς, η μπάλα περνά επικίνδυνα παράλληλα με την εστία του Νικολάου ο οποίος έκανε κακό υπολογισμό

15:13

12': Ο Αργυρίου δοκιμάζει τα πόδια του από μακριά, έξω η μπάλα. Πιέζει η Ένωση...

15:10

9': Αγγίζει το γκολ η ΑΕΚ. Ο Κορδέρο πασάρει αριστερά τον Πλατέλλα, αυτός από εξαιρετική θέση δεν μπορεί να νικήσει τον Νικολάου

15:09

8': Ο Αργυρίου πασάρει παράλληλα στον Ντακόλ, αυτός υπό πίεση ωστόσο δεν μπορεί να πλασάρει και η μπάλα καταλήγει στα χέρια του Νικολάου

15:06

- Συμπληρώσαμε το πρώτο πεντάλεπτο στο ΟΑΚΑ, η ΑΕΚ ελέγχει απόλυτα το παιχνίδι πιέζοντας ψηλά τον Ηλυσιακό που κάνει άμυνα στο μισό γήπεδο

15:04

3': Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Πόποβιτς εκτέλεσε το κόρνερ, ο Τσιρίλο πήρε την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι, ωστόσο έστειλε την μπάλα άουτ

15:01

1': Ξεκίνησε η αναμέτρηση