1
-
1
22:55

Ο Κώστας Μήτρογλου πέτυχε το γκολ της Εθνικής μας που θα βρίσκεται στα γήπεδα της Βραζιλίας το καλοκαίρι

22:53

Η Ελλάδα φεύγει με το 1-1 από το Βουκουρέστι που την στέλνει σε συνδυασμό με το 3-1 του πρώτου αγώνα στο Παγκόσμιο Κύπελλο

22:53

Τέλος!!!

22:52

Όλα έχουν τελειώσει, φτάσαμε στο 90+3' οι Ρουμάνοι έχουν πετάξει λευκή πετσέτα

22:49

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις, τέσσερα λεπτά μακριά από το Μουντιάλ...

22:48

89': Κάρτα στον Τζιόλη για καθυστέρηση

22:47

Ρήξη έσω πλαγίου συνδέσμου, η πρώτη εκτίμηση για τον τραυματισμό του Σιόβα

22:45

Ολοκληρώνουν και οι Ρουμάνοι τις αλλαγές τους

22:45

86': Στη θέση του Στάνκου ο Γκροζάβ

22:44

Πέντε λεπτά ακόμη χωρίς τις καθυστερήσεις, η Εθνική κρατά την πρόκριση

22:43

84': Αδύναμο σουτ του Στάνκου, η μπάλα στην αγκαλιά του Καρνέζη

22:41

Ο Μαξίμ το εκτελεί, ο Καρνέζης απομακρύνει παίρνει και το φάουλ

22:41

82': Ο Σάμαρης πάει να απομακρύνει την μπάλα, παίρνει περίεργη τροχιά και καταλήγει κόρνερ

22:39

Άλλα δέκα λεπτά απομένουν

22:39

Ολοκληρώνει τις αλλαγές της η Εθνική ομάδα

22:38

80': Θα μπει ο Μανωλάς, δεν μπορεί να συνεχίσει ο Σιόβας

22:37

Δείχνει να αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού ο Σιόβας, σήκωσε τον Μανωλά ο Σάντος

22:37

Το κόρνερ πέρασε ανεκμετάλλευτο

22:36

Ο άσος του Αστέρα Τρίπολης ήταν έτοιμος να καρφώσει την μπάλα

22:36

77': Επικίνδυνη εκτέλεση φάουλ του Μαξίμ, ευτυχώς ο Σαμαράς βάζει το κεφάλι προ του Γκοϊάν και διώχνει σε κόρνερ

22:34

Ένα τέταρτο ακόμα χωρίς τις καθυστερήσεις, η Εθνική μετά το πρώτο διάστημα αναταραχής κρατάει άνετα το 1-1 που την στέλνει στην Βραζιλία

22:32

Μεγάλο ματς από τον ''τυπάρα'' που έκανε την μπαλιά στον Μήτρογλου

22:32

73': Θα μπει και ο Σάμαρης. Εκτός αγώνα ο Καραγκούνης

22:31

Αναγκαστική αλλαγή για την Ελλάδα

22:30

72': Στη θέση του Τοροσίδη που πονάει ο Βύντρα

22:29

Μπήκαμε στο τελευταίο 20λεπτο

22:29

Δεν θα μπει τελικά ο Σάμαρης. Ο Βύντρα θα περάσει στο ματς αναγκαστικά, αντιμετωπίζει πρόβλημα ο Τοροσίδης

22:24

65': Ο Λατοβλέβιτσι το εκτέλεσε αλλά έστειλε την μπάλα έξω

22:24

Άουτ η μπάλα!

22:23

Ασφυκτική η πίεση πλέον για την Ελλάδα που κρατά με νύχια και με δόντια αυτό το 1-1

22:23

Φάουλ σε καλό σημείο κερδίζουν οι Ρουμάνοι

22:21

62': Δυνατό σουτ του Χόμπας, ο Καρνέζης διώχνει δύσκολα στην γωνιά του σε κόρνερ το οποίο περνά ανεκμετάλλευτο

22:19

Συμπληρώσαμε μια ώρα αγώνα. Να θυμίσουμε πως για να αποκλειστούμε πρέπει να δεχτούμε τέσσερα γκολ, ή να δεχτούμε τρία και να πάμε παράταση

22:18

Μετά την εκτέλεση η μπάλα φτάνει στον Μαξίμ που σουτάρει άουτ

22:18

59': Νέο κόρνερ για τους γηπεδούχους που πιέζουν

22:17

58': Ο Μαξίμ το εκτελεί, οι Έλληνας αμυντικοί απομακρύνουν

22:17

Κόρνερ κερδίζει η Ρουμανία...

22:16

"Ζωντανεύει" και η εξέδρα πλέον

22:16

58': Κάρτα στον Χολέμπας

22:15

56': Αλλαγή για τη Ρουμανία. Ο Τόριε έξω, ο Νικουλάε μέσα.

22:14

Τοροσίδης - Χολέμπας μπερδεύονται, πάνε να διώξουν και οι δύο μαζί με αποτέλεσμα η μπάλα από τα πόδια του πρώτου να καταλήγει στο δεξί παραθυράκι της εστίας του Καρνέζη

22:14

55': Είναι απίστευτο το αυτογκόλ που βάζουμε

22:14

ΓΚΟΛ η Ρουμανία

22:10

Ο Χολέμπας ξεκίνησε με προβλήματα το παιχνίδι αλλά από εκεί και πέρα βρήκε τα πατήματα του και έχει εξαφανίσει τον Τόριε

22:08

- Πρώτο πεντάλεπτο στην επανάληψη, η Ρουμανία έχει την γνωστή ανούσια υπεροχή και η Ελλάδα αμύνεται αποτελεσματικά στο μισό γήπεδο

22:06

Σάμαρης, Γκέκας και Χριστοδουλόπουλος οι τρεις παίκτες που κάνουν ζέσταμα για λογαριασμό της Ελλάδας

22:05

Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες

22:04

46': Σέντρα στην επανάληψη

22:03

Οι Ρουμάνοι έχουν κάνει την εμφάνιση τους στον αγωνιστικό χώρο, επιστρέφουν σιγά σιγά και οι Έλληνες

21:50

45' λεπτά μακριά από την Βραζιλία η Ελλάδα που έχει αυτό το 0-1 με το γκολ του Μήτρογλου

21:49

Όλα πάνε ιδανικά για την Εθνική στο Βουκουρέστι. Αντίθετα το βράδυ για τους Ρουμάνους είναι εφιαλτικό μέχρι τώρα

21:49

Ο Παπασταθόπουλος αφού δέχτηκε τις πρώτες βοήθεια σηκώνεται σιγά σιγά

21:49

Τέλος του πρώτου μέρους

21:48

Και ενώ έχει σκάσει μια κροτίδα στον αγωνιστικό χώρο. Ο Παπασταθόπουλος έχει πέσει στο έδαφος

21:48

45+1': Αυτή είναι η πρώτη καλή στιγμή για την Ρουμανία. Ο Μάρικα σουτάρει αλλά αστοχεί από πλάγια θέση

21:47

45': Ένα το λεπτό του έξτρα χρόνου

21:44

Ο Καραγκούνης το εκτέλεσε, ο Σαμαράς σκοράρει αλλά είναι οφ σάιντ

21:43

Για να δούμε μήπως τελειώσει από τα πρώτα 45' το ματς και η υπόθεση πρόκριση

21:43

42': Φάουλ σε καλή θέση κερδίζει η Ελλάδα...

21:41

Η Εθνική πλέον κρατάει μπάλα, βγαίνει καλά στην επίθεση και γενικά διαχειρίζεται άψογα το παιχνίδι

21:41

40': Μετά από σέντρα του Καραγκούνη ο Μανιάτης πιάνει το σουτ, η μπάλα στην αγκαλιά του Ταταρουσάνου

21:38

Έχουμε μπει στο τελευταίο δεκάλεπτο, η Εθνική ελέγχει απόλυτα το παιχνίδι

21:36

35': Παράλληλη σέντρα του Τοροσίδη, ο Ταταρουσάνου μπλοκάρει

21:35

Οι Ρουμάνοι έχουν την κατοχή της μπάλας, μας πιέζουν στο μισό γήπεδο αλλά δεν βρίσκουν διαδρόμους

21:33

32': Σουτ της απελπισίας από τον Λατοβλέβιτσι, η μπάλα στις... εξέδρες

21:31

30': Ακόμα ένα κόρνερ για τους Ρουμάνους και αυτό ανεκμετάλλευτο

21:30

Πλέον οι Ρουμάνοι χρειάζονται τρία γκολ για να στείλουν το ματς στην παράταση

21:30

Μικρή σημασία έχει βέβαια αυτό μπροστά στο γκολ που πέτυχε. Φτάσαμε στο 28'...

21:29

Μετά το γκολ ο Μήτρογλου πήρε και κίτρινη κάρτα για τον πανηγυρισμό του με το σημαιάκι του κόρνερ

21:28

Αναγκαστική αλλαγή για τους Ρουμάνους

21:28

26': Στη θέση του Ρατ ο Λατοβλέβιτσι

21:27

Τίποτα, απομακρύνουν οι διεθνείς...

21:26

24': Κόρνερ κερδίζει η Ρουμανία

21:25

Γκολ ''χρυσάφι'' για την Εθνική μας

21:24

23': Ο Καραγκούνης περνάει εξαιρετική κάθετη μπαλιά στον Μήτρογλου αυτός πλασάρει ιδανικά τον Ταταρουσάνου και κάνει το 0-1

21:24

ΓΚΟΛ η Ελλάδα!

21:24

22': Ο Καραγκούνης το εκτελεί, ο Σαμαράς παίρνει την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι αλλά

21:23

22': Φάουλ σε καλό σημείο για ένα γέμισμα, κερδίζει η Ελλάδα

21:20

19': Μακρινό σουτ του Στάνκου, δεν ανησυχεί ο Καρνέζης

21:19

18': Ο Καραγκούνης το εκτέλεσε, ο Ταταρουσάνου απομακρύνει με γροθιές

21:19

Είναι κόρνερ για την Εθνική...

21:18

17': Προσωπική ενέργεια του Χολέμπας που σουτάρει δυνατά με το αριστερό, ο Ταταρουσάνου πέφτει στην αριστερή γωνιά του και λέει όχι

21:18

Ευκαιρία για την Ελλάδα!

21:17

Έφυγε το πρώτο τέταρτο πίεσης, η Εθνική δείχνει σιγά σιγά να παίρνει μέτρα στον αγωνιστικό χώρο

21:13

12': Επικίνδυνη εκτέλεση φάουλ του Μαξίμ, η μπάλα στην αγκαλιά του Καρνέζη

21:12

Συμπληρώσαμε το πρώτο δεκάλεπτο, ίδιο σκηνικό στο ματς με την Ρουμανία να πιέζει και την Ελλάδα να αμύνεται

21:10

Δείχνει να αντιμετωπίζει προβλήματα ο Χολέμπας με τον ταχύτατο Τόριε που αγωνίζεται στο δεξί άκρο της επίθεσης

21:10

9': Ο Τόριε ''χόρεψε'' τον Χολέμπας, σέντραρε επικίνδυνα από δεξιά αλλά ο Παπασταθόπουλος απομάκρυνε

21:08

Ο άσος των Ρουμάνων προσπάθησε να απειλήσει με μακρινό σουτ αλλά δεν βρήκε στόχο

21:07

6': Σουτ του Τόριε, η μπάλα άουτ

21:05

Πρώτα λεπτά, αναγνωριστικό παιχνίδι, με την Ρουμανία να πιέζει ψηλά και την Ελλάδα να κάνει άμυνα στο μισό γήπεδο

21:04

Ο Μαξίμ το εκτελεί, οι Έλληνες αμυντικοί απομακρύνουν και διώχνουν τον κίνδυνο

21:04

3': Κόρνερ κερδίζει η Ρουμανία

21:02

1': Ξεκίνησε το παιχνίδι