Με γκολ του Σαχινίδη ο Τίρναβος παίρνει τη νίκη 1-0 απέναντι στον Ηρακλή

19:54

Τέλος του αγώνα

19:53

90+1': Κάρτα στον Ντάλλα για καθυστέρηση

19:51

Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος

19:50

88': Επικίνδυνη σέντρα από δεξιά, ο Ζαχόρα δεν προλαβαίνει να μπει στην φάση και να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα

19:47

- Έχουμε μπει στο τελευταίο πεντάλεπτο, νευρικό παιχνίδι στα τελευταία λεπτά με πολλές δυνατές μονομαχίες

19:46

Για σκληρό μαρκάρισμα στον Γεωργίου

19:45

85': Κίτρινη και στον Μπριλάκη

19:44

84': Κάρτα στον Γιάρολιμ για φάουλ στον Ντατίδη

19:43

83': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του και ο Τίρναβος. Εκτός αγώνα ο Κάρλος Αντρέ, μέσα ο Πούτας

19:41

- Μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο, ο Τίρναβος ελέγχει απόλυτα το ματς και κρατάει σχετικά εύκολα το 1-0

19:35

Όλα για όλα πλέον από τον Όγιος μπας και βρει το γκολ της ισοφάρισης

19:35

75': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο Ηρακλής. Στη θέση του Τάι ο Ζάχορα

19:33

Φιλόδοξη προσπάθεια...

19:32

72': Ο Κάρλος Αντρέ σεντράρει από δεξιά, ο Κουρτσετσιώτης δοκιμάζει ένα γυριστό αλλά δεν βρίσκει στόχο

19:31

Είναι λάθος εκτίμηση του διαιτητή. Ο παίκτης του Τυρνάβου ανατρέπεται εκτός περιοχής και είναι καθαρό φάουλ

19:31

71': Κάρτα στον Κάρλος Αντρέ για θέατρο

19:29

Δεύτερη αλλαγή για τον Τίρναβο

19:29

69': Στη θέση του εξαιρετικού Ντε Πάουλα ο Βανγκελί

19:27

67': Οι γηπεδούχοι βγάζουν εξαιρετική αντεπίθεση με τον Ντε Πάουλα, αυτός πασάρει παράλληλα στον Σαχινίδη ο οποίος υπό πίεση μένει όρθιος, πλασάρει τον Χουάντερσον και γράφει το 1-0

19:26

ΓΚΟΛ ο Τίρναβος

19:24

64': Κάρτα στον Παπαστεριανό

19:23

63': Ο Γιάρολιμ δοκιμάζει τα πόδια του από το ύψος της μεγάλης περιοχής, η μπάλα όμως φεύγει αρκετά άουτ

19:22

Νέα ευκαιρία για τους γηπεδούχους

19:22

62': Ο Φελίπε Ντα Πάουλα φεύγει ταχύτατα στην κόντρα, φτάνει απέναντι από τον Χουάντερσον αλλά υπό πίεση δεν μπορεί να πλασάρει σωστά

19:21

Πρώτη αλλαγή για τον Τίρναβο

19:20

60': Στη θέση του Ζυγκερίδη ο Γεωργίου

19:20

Να η πρώτη καλή στιγμή για τον Ηρακλή στην επανάληψη

19:19

57': Ο Τάι πασάρει στον Ονουάτσι, αυτός πλασάρει αδύναμα και ο Ντάλλας μπλοκάρει σταθερά

19:18

56': Δεύτερη αλλαγή για τον Ηρακλή. Στη θέση του Κυριάκου, ο Μπουκουβάλας

19:17

Μονόλογος του Τιρνάβου το πρώτο δεκάλεπτο

19:15

55': Μετά από εκτέλεση κόρνερ ο Αντρέ παίρνει την κεφαλιά, στέλνει την μπάλα στο δοκάρι και στην επαναφορά το πλασέ του Κουρτετσιώτη απομακρύνουν πάνω στην γραμμή οι αμυντικοί του Ηρακλή

19:15

Δοκάρι ο Τίρναβος!

19:11

52': Εξαιρετική ενέργεια του Ντε Πάουλα από αριστερά που πασάρει παράλληλα, η μπάλα με τα πολλά φτάνει στον Ζυγκερίδης ο οποίος από το μισό μέτρο καταφέρει να πλασάρει στις... εξέδρες του Αλκαζάρ

19:11

Τεράστια ευκαιρία για τον Τίρναβο

19:09

Δεύτερη ευκαιρία για τους γηπεδούχους στο πρώτο πεντάλεπτο της επανάληψης

19:08

49': Κεφαλιά του Κουρτσετσιώτη μετά από εκτέλεση κόρνερ του Αντρέ, η μπάλα άουτ

19:06

Καλή στιγμή με το... καλημέρα στην επανάληψη για τον Τίρναβο

19:06

47': Ο Ντε Πάουλα πιάνει ένα σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, η μπάλα φεύγει άουτ

19:05

46': Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στο Αλκαζάρ

19:04

Αλλαγή πριν την σέντρα της επανάληψης για τον Ηρακλή. Στη θέση του Ματσούκα ο Γιάρολιμ

19:03

Οι δύο ομάδες κάνουν σιγά σιγά την εμφάνιση τους στον αγωνιστικό χώρο για να ξεκινήσει το δεύτερο μέρος

18:49

Οι δύο ομάδες έψαξαν το γκολ, είχαν κάποιες ευκαιρίες να το πετύχουν, αλλά πάνε στα αποδυτήρια με το 0-0

18:47

45': Ο Πουρτουλίδης από το ύψος της μεγάλης περιοχής πιάνει γυριστό σουτ, ο Ντάλλας διώχνει σε κόρνερ

18:45

Στην γωνία της μικρής περιοχής βρισκόταν ο άσος του Τιρνάβου, έχασε σπουδαία ευκαιρία να σκοράρει...

18:44

42': Τραγικό λάθος στην άμυνα του Ηρακλή, η μπάλα στρώνεται λουκούμι στον Κάρλος Αντρέ αλλά αυτός με αδύναμο πλασέ την... δίνει στον Χουάντερσον

18:42

- Μπήκαμε στο τελευταίο πεντάλεπτο του πρώτου μέρους, ο Τύρναβος εξακολουθεί να έχει μια ελαφρά υπεροχή, την ώρα που ο Ηρακλής ψάνχει να χτυπήσει στις αντεπιθέσεις

18:40

38': Κάρτα στον Τσιλιανίδη

18:38

35': Δυνατό σουτ του Φελίπε Ντε Πάουλα από το ύψος της μεγάλης περιοχής, η μπάλα στην αγκαλιά του Χουάντερσον ο οποίος μπλοκάρει σταθερά

18:33

32': Κάρτα στον Ντατίδη

18:32

31': Ο Κουρτσετσιώτης σεντράρει από αριστερά, ο Ντε Πάουλα πλασάρει, η μπάλα βρίσκει σε πόδια αμυντικών παίρνει πορεία προς το τέρμα αλλά τελικά καταλήγει στα χέρια του Χουάντερσον και στη συνέχεια κόρνερ

18:29

27': Μακρινό σουτ του Πουρτουλίδη, δεν ανησυχεί ο Ντάλλας, άουτ η μπάλα

18:25

23': Ο Ηρακλής βγαίνει στην αντεπίθεση με τον Ονουάτσι, αυτός προσπαθεί να γυρίσει παράλληλα την μπάλα αλλά δεν τα καταφέρνει και έτσι χάνεται η ευκαιρία για να απειλήσουν οι φιλοξενούμενοι

18:25

Το παιχνίδι έχει χάσει τον ρυθμό του στα τελευταία λεπτά, με τον Τίρναβο να έχει περισσότερη ώρα την μπάλα στην κατοχή του

18:19

- Συμπληρώσαμε το πρώτο τέταρτο, μοιρασμένο παιχνίδι μέχρι στιγμής, δίχως την μεγάλη φάση

18:18

15': Κίτρινη βλέπει ο Σιάτρας, σταμάτησε αντεπίθεση του Ηρακλή

18:16

13': Κάρτα στον Λίμα για σκληρό μαρκάρισμα

18:12

Ο Φελίπε Ντε Πάουλα που πέτυχε το γκολ φαίνεται να καλύπτεται από τους αμυντικούς του Ηρακλή

18:11

10': Ο Τίρναβος σκοράρει αλλά το γκολ ακυρώνεται λανθασμένα ως οφ σάιντ

18:08

6': Ο Ονουάτσι βγαίνει ταχύτατα στην επίθεση, προσπαθεί να περάσει κάθετη πάσα στον Ματσούκα, αλλά είναι λίγο πιο δυνατή η μπαλιά του και ο Ντάλλας μπλοκάρει

18:04

3': Ανεκμετάλλευτο περνά, δεν μπόρεσε να σημαδέψει σωστά ο Κουρτσετσιώτης με το κεφάλι

18:04

Από την άλλη μεριά ο Τίρναβος βγαίνει στην κόντρα και κερδίζει και αυτός κόρνερ

18:03

2': Εκτελέστηκε από τον Κυριάκο με πάσα, η μπάλα φτάνει στον Ονουάτσι που παίρνει την κεφαλιά αλλά αστοχεί

18:03

Δυναμικά μπήκε ο Ηρακλής και κερδίζει κόρνερ

18:02

1': Σέντρα στο ματς

18:01

Όλα έτοιμα να ξεκινήσει το παιχνίδι στο Αλκαζάρ

17:59

Οι δύο ομάδες κάνουν την εμφάνιση τους στον αγωνιστικό χώρο

17:46

Σε περίπου ένα τέταρτο η σέντρα στο Αλκαζάρ, στο ματς με το οποίο πέφτει η αυλαία της 8ης αγωνιστικής της Β' Εθνικής

ΤΙΡΝΑΒΟΣ
Ντάλλας, Σκούμπρας, Κουρτεσιώτης, Σιάτρας, Τέλλος, Ροντρίγκο Μπάρος, Ντατίδης, Ζιγκερίδης, Φελίπε Ντε Πάουλα, Σαχινίδης, Κάρλος Αντρέ.
Αναπ: Μάγγος, Καραναστάσης, Γεωργίου, Ευαγγέλου, Ομο, Βανγκελί, Πούτας.
ΗΡΑΚΛΗΣ
Χουάντερσον, Τσιλιανίδης, Μπριλάκης, Παπαστεριαννός, Κοντοδήμος, Λίμα, Πουρτουλίδης, Ματσούκας, Ταϊ, Ονουάτσι, Κυριάκος.
Αναπ: Κηπουρός, Μπουκουβάλας, Κοντέων, Μπάμπα, Ζάχορα, Ιντζόγλου, Γιάρολιμ.
Διαιτητής: Μπαλατσούκας (Θεσπρωτίας). Βοηθοί: Τίκας (Θεσπρωτίας), Γεωργάκης (Ηπείρου). 4ος: Τίκας Τ. (Ευρυτανίας)