2
-
2
21:22

Συναρπαστική εξέλιξη στο παιχνίδι, με τον Αστέρα να κάνει την αντεπίθεσή του στο τέλος, να ισοφαρίζει σε 2-2 και τις δύο ομάδες να χάνουν ευκαιρίες για να πάρουν τη νίκη.

21:22

Τέλος του αγώνα.

21:20

94': Δοκάρι για τον Αστέρα σε κεφαλιά του Χουάνμα!

21:19

92': Ακυρώνεται γκολ της Ξάνθης για φάουλ του Σολάρι πάνω στον Ερνάντεζ. Σε γέμισμα από τον Μπέρτο ο τερματοφύλακας του Αστέρα έχασε τη μπάλα μέσα απ' τα χέρια του, αλλά ο Αργεντίνος τον σπρώχνει πριν πλασάρει.

21:17

Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

21:17

Ο Σολτάνι έφυγε μόνος του απέναντι στον Ερνάντεζ, τον πέρασε και αυτόν αλλά βγήκε πολύ πλάγια και το πλασέ του πέρασε άουτ.

21:16

90': Τεράστια ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους.

21:16

89': Αλλαγή για την Ξάνθη. Έξω ο Ντιέ, μέσα ο Ράνος.

21:14

87': Κίτρινη κάρτα σε Μπέρτο και Ζησόπουλο.

21:14

Ένταση στο ματς, μετά από διαπληκτισμό του Χοσέμι με τον Μπαράλες, που είχε αποτέλεσμα και την αποβολή του αμυντικού της Ξάνθης.

21:13

87': Κόκκινη κάρτα στον Χοσέμι.

21:11

86': Κοντά στο τρίτο γκολ ο Αστέρας, αλλά η κεφαλιά του Μπαράλες έφυγε πάνω απ' την εστία κι ενώ ο Τσέμα ήταν εξουδετερωμένος.

21:10

84': Κίτρινη κάρτα στον Μάνταλο.

21:08

82': Κίτρινη κάρτα στον Ουσέρο.

21:07

Ισοφαρίζουν με τον Ουσέρο οι γηπεδούχοι. Από κεφαλιά του Μπαράλες, ο αρχηγός του Αστέρα με δυνατό σουτ από κοντά κάνει το 2-2.

21:07

81': ΓΚΟΛ για τον Αστέρα!

21:06

Από λάθος του Κουρμπέλη ο Σολάρι βγαίνει τετ α τετ με τον Ερνάντεζ, αλλά ο γκολκίπερ του Αστέρα αποκρούει με τα πόδια το πλασέ του φορ της Ξάνθης και στην εξέλιξη της φάσης το σουτ του Μπαξεβανίδη έφυγε άουτ.

21:05

79': Μεγάλη διπλή ευκαιρία για την Ξάνθη.

21:03

76': Αλλαγή για την Ξάνθη. Βγαίνει ο Κάλβο και μπαίνει ο Μπέρτος.

21:02

76': Κίτρινη κάρτα στον Μπαράλες.

21:01

74': Νέα ευκαιρία για τον Αστέρα. Τετ α τετ από πλάγια θέση του Ντε Μπλάσις με τον Τσέμα, «σκαφτό» πλασέ του Αργεντίνου, πάνω απ' την εστία η μπάλα αφού βρήκε και στο οριζόντιο δοκάρι.

20:59

73': Ευκαιρία για τους Αρκάδες, αλλά η κοντινή προβολή του Ζησόπουλου έφυγε άουτ.

20:56

Το παιχνίδι έχει φτάσει στο 70' και ο Αστέρας δεν έχει καταφέρει να απειλήσει ιδιαίτερα τους φιλοξενούμενους στην επανάληψη.

20:53

67': Νέα αλλαγή για τους γηπεδούχους. Ο Καράσκο παίρνει τη θέση του Ναβάρο.

20:44

Βάζει δεύτερο επιθετικό στο ματς ο Βεργέτης για να «γεμίσει» την περιοχή των φιλοξενούμενων.

20:44

57': Πρώτη αλλαγή για τον Αστέρα. Έξω ο Μουνάφο, μέσα ο Χουάνμα.

20:43

56': Κίτρινη κάρτα στον Μπαξεβανίδη.

20:39

52': Κίτρινη κάρτα στον Παΐτο.

20:34

48': Κεφαλιά του Κουρμπέλη έπειτα από κόρνερ του Ουσέρο, πάνω απ' την εστία η μπάλα.

20:33

46': Με μία αλλαγή ξεκίνησαν οι φιλοξενούμενοι. Ο Σολάρι πήρε τη θέση του Μαρίν.

20:32

46': Έναρξη β' μέρους.

20:20

Ο Αστέρας μπήκε δυνατά στο παιχνίδι, κατάφερε να προηγηθεί και έδειχνε ικανός να πετύχει και δεύτερο γκολ. Όμως, από το 25' και μετά ο ρυθμός του αγώνα έπεσε και η Ξάνθη κατάφερε να... πιάσει στον ύπνο τους γηπεδούχους και να ανατρέψει το σκορ.

20:16

Τέλος α' μέρους.

20:15

Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

20:13

Ανατροπή σκηνικού στην Τρίπολη. Οι φιλοξενούμενοι παίρνουν το προβάδισμα με τον Σολτάνι να σκοράρει με κεφαλιά έπειτα από ωραίο «σκάψιμο» του Μπαξεβανίδη.

20:13

42': ΓΚΟΛ για την Ξάνθη!

20:10

40': Κίτρινη κάρτα στον Κάλβο.

20:08

Εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Κάλβο από πλάγια θέση, η μπάλα καταλήγει στο απέναντι «παραθυράκι» του Ερνάντεζ αφού βρήκε και στο δοκάρι για το 1-1.

20:07

37': ΓΚΟΛ για την Ξάνθη!

20:02

32': Μακρινό σουτ του Λούι, ο Τσέμα βλέπει τη μπάλα να φεύγει πάνω απ' την εστία του.

20:01

30': Κίτρινη κάρτα στον Μαρίν.

19:55

25': Κεφαλιά του Ντε Μπλάσις έπειτα από φάουλ του Ουσέρο, άουτ η μπάλα.

19:52

Η βροχή έχει δυναμώσει και δυσκολεύει το έργο των παικτών.

19:49

19': Κίτρινη κάρτα στον Ντε Μπλάσις.

19:46

16': Κίτρινη κάρτα στον Λούι.

19:42

Σκόρερ ο Εντό, ο οποίος από κοντά νίκησε τον Τσέμα μετά από κεφαλιά ασίστ του Ντε Μπλάσις. Η φάση ξεκίνησε από κόρνερ του Ουσέρο.

19:42

12': ΓΚΟΛ για τον Αστέρα!

19:39

Πιέζουν πολύ οι Αρκάδες στο ξεκίνημα του αγώνα.

19:38

8': Σουτ του Ντε Μπλάσις, αποκρούει ο Τσέμα.

19:34

5': Σουτ του Μπαράλες από το ύψος της μεγάλης περιοχής, η μπάλα φεύγει ελάχιστα δίπλα απ' το αριστερό δοκάρι του Τσέμα.

19:30

19:28

Η βροχή, πάντως, δεν έχει σταματήσει.

19:27

Οι δύο ομάδες βγήκαν από τα αποδυτήρια στον αγωνιστικό χώρο και σε λίγα λεπτά ξεκινάει το ματς.

19:15

Τις τελευταίες ώρες υπήρξαν φόβοι ότι το παιχνίδι μπορεί να μην διεξαχθεί λόγω της συνεχούς βροχόπτωσης που υπάρχει στην Τρίπολη, αλλά οι διαιτητές έλεγξαν τον αγωνιστικό χώρο πριν από λίγο και διαπίστωσαν ότι βρίσκεται σε καλή κατάσταση.

Ερνάντεζ, Κοντοές, Κουρμπέλης, Ζησόπουλος, Λούι, Εντό, Ουσέρο, Ναβάρο, Μουνάφο, Ντε Μπλάσις, Μπαράλες.
Αναπ: Μπαντής, Πιπίνης, Γκρατσίνι, Ντελγκάδο, Μπακασέτας, Ουρτάδο, Καράσκο.