0
-
1
23:38

Σπουδαία νίκη για τον Ολυμπιακό. 0-1 τη Ντιναμό στο Ζάγκρεμπ και βήμα πρόκρισης για τους ερυθρολεύκους.

23:37

90+5': Τέλος του αγώνα.

23:37

90+4': Κοντράρει η εκτέλεση του Μασάντο και κόρνερ. Διώχνουν οι αμυντικοί του Ολυμπιακού.

23:36

90+3': Φάουλ σε επικίνδυνο σημείο για την Ντιναμό.

23:33

90': Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

23:32

90': Ο Ντα Κόστα στη θέση του Σεμπά. Έκλεισε τις αλλαγές του ο Σίλβα.

23:32

89': Ευκαιρία η Ντιναμό. Σέντρα από δεξιά, η γυριστή κεφαλιά του Τσόριτς φεύγει μόλις άουτ.

23:31

88': Γέμισμα στην περιοχή, κακό διώξιμο από τον Μποτία, αδύναμο το γυριστό του Σάντος, εύκολα ο Ρομπέρτο.

23:30

87': Πάλι ο Μασάντο, διώχνουν οι του Ολυμπιακού.

23:30

87': Κόρνερ για την Ντιναμό. Εκτελεί ο Μασάντο, σε νέο κόρνερ ο Μιλιβόγεβιτς.

23:29

87': Ο Τσόριτς στη θέση του Ρογκ. Τελευταία αλλαγή για τον Μάμιτς.

23:28

86': Ευκαιρία ο Ολυμπιακός. Ο Ντομίνγκεζ ανοίγει στον Σεμπά, αυτός από δεξιά έρχεται προς τον άξονα και σουτάρει με το αριστερό, πέφτει στη γωνία του και αποκρούει ο Εντουάρντο.

23:28

85': Ο Ντομίνγκεζ από καλή θέση, δεν κάνει καλό σουτ, μπλοκάρει εύκολα ο Εντουάρντο.

23:26

83': Ο Σαλίνο στη θέση του Πάρντο. Δεύτερη αλλαγή για τον Σίλβα.

23:25

83': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μασάντο, μερικά μέτρα έξω από την περιοχή και από τον άξονα, καμία ανησυχία για τον Ρομπέρτο.

23:24

82': Κίτρινη ο Σιόβας.

23:23

80': Κίτρινη ο Σουντανί.

23:22

Σκόρερ ο Ιντέγε. Μπαλιά του Σιόβα στην πλάτη της άμυνας, ο Νιγηριανός από πολύ πλάγια θέση δεν πασάρει στον Ντομίνγκεζ που έρχεται από πίσω, αλλά πλασάρει ιδανικά νικώντας τον Εντουάρντο στην κλειστή του γωνία. Φοβερό γκολ.

23:21

79': ΓΚΟΛ ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ.

23:20

78': Η Ντιναμό σκοράρει μετά το κόρνερ, ακυρώνεται σωστά ως οφσάιντ.

23:19

77': Μεγάλη ευκαιρία η Ντιναμό, που έχει δεύτερο δοκάρι. Οι ερυθρόλευκοι δεν έδιωξαν σωστά μία σέντρα, το πλασέ του Ρογκ κοντράρει και καταλήγει στην εξωτερική πλευρά του κάθετου δοκαριού.

23:18

76': Κίτρινη ο Ελαμπντελαουί.

23:16

73': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Εκτελεί ο Ντομίνγκεζ, καθαρίζει ο Εντουάρντο.

23:15

73': Ο Ενρίκες στη θέση του Φερνάντεζ. Δεύτερη αλλαγή για τη Ντιναμό.

23:15

72': Ο Ντομίνγκεζ στη θέση του Φορτούνη. Πρώτη αλλαγή για τον Σίλβα.

23:13

71': Μακρινό σουτ του Ταραβέλ, πολλά μέτρα άουτ.

23:08

66': Ο Φορτούνης πίεσε ψηλά και έκλεψε, ελίχθηκε έξω από την περιοχή, αλλά έκανε ένα τραβηγμένο σουτ ενώ είχε καλύτερες επιλογές. Μπλόκαρε εύκολα ο Εντουάρντο.

23:06

64': Κόρνερ ο Ολυμπιακός. Πολύ κακή εκτέλεση, κατευθείαν άουτ.

23:03

60': Ο Πιάτσα στη θέση του Χότζιτς. Πρώτη αλλαγή για τον Μάμιτς.

23:01

58': Ο Φορτούνης βρίσκει χώρο και με διαγώνια κίνηση φτάνει μερικά μέτρα έξω από την περιοχή, πάνω από τα δοκάρια το σουτ του. Καλή προσπάθεια, κακό τελείωμα.

22:58

56': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Εκτελεί ο Φορτούνης, διώχνουν οι Κροάτες.

22:57

55': Η μπάλα φτάνει στον Εντουάρντο μετά από εναλλαγή μεταξύ Φορτούνη-Μαζουακού και σέντρα του πρώτου.

22:57

55': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό μετά από νέα καλή ενέργεια του Πάρντο.

22:56

54': Απίστευτη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Ελαμπντελαουί ανοίγει ωραίο στον Πάρντο, εξαιρετικό το γύρισμά του από δεξιά και ο Ιντέγε αστοχεί σε κενή εστία.

22:54

52': ΔΟΚΑΡΙ η Ντιναμό. Πολύ ωραία επιθετική ενέργεια που ξεκινά από τον Μασάντο, ο Άντολιτς σημδεύει το δοκάρι από θέση τετ α τετ. Πρώτη φορά που εκτέθηκε η αμυντική λειτουργία του Ολυμπιακού.