2
-
3
23:37

Tεράστια νίκη για τον Ολυμπιακό, μία από τις μεγαλύτερες στην ιστορία του και από τις σημαντικότερες επιτυχίες του ελληνικού ποδοσφαίρου.

23:37

90+4': Τέλος του αγώνα.

23:36

90+4': Άστοχο σουτ του Τσάμπερλεϊν, άουτ.

23:33

91': Ευκαιρία η Άρσεναλ. Ο Γουόλκοτ πατά περιοχή από αριστερά, δεν είναι καλό το πλασέ του απο θέση βολής, άουτ.

23:33

90': Τέσσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

23:32

90': Κόρνερ για την Άρσεναλ. Αδύναμη η κεφαλιά του Μερτεζάκερ, κανένα πρόβλημα για τον Ρομπέρτο.

23:30

88': Εκτελεί ο Οζίλ, διώχνουν οι του Ολυμπιακού.

23:30

88': Επικίνδυνη εκτέλεση φάουλ του Καθόρλα, σε κόρνερ ο Ρομπέρτο.

23:28

86': Ο Βούρος στη θέση του Φορτούνη. Τελευταία κίνηση και για τον Σίλβα.

23:28

86': Ο Κάμπελ στη θέση του Μπεγερίν. Έκλεισε τις αλλαγές του ο Βενγκέρ.

23:27

85': Νέο κόρνερ για την Άρσεναλ. Διώχνουν οι του Ολυμπιακού.

23:25

83': Κόρνερ για την Άρσεναλ. Εκτελεί ο Οζίλ, διώχνει ο Σιόβας.

23:22

80': Πολύ άστοχο σουτ του Ράμσεϊ, ψηλά άουτ.

23:20

78': Κίτρινη στον Οζίλ.

23:19

77': Ωραία η εκτέλεση του φάουλ από τον Οζίλ, το βγάζει ο Ρομπέρτο και κρατά το προβάδισμα.

23:19

77': Κίτρινη ο Φορτούνης.

23:18

76': Κίτρινη για τον Καμπιάσο και φάουλ σε πολύ καλό σημείο για την Άρσεναλ.

23:17

75': Κίτρινη ο Φινμπόγκασον.

23:15

72': Ο Ερνάνι στη θέση του Σεμπά. Δεύτερη αλλαγή για τον Σίλβα.

23:12

70': Πλασαριστό σουτ του Αλέξις Σάντσες από θέση έξω αριστερά, κανένα πρόβλημα για τον Ρομπέρτο.

23:11

69': Ο Φορτούνης κάνει το σουτ μέσα από την περιοχή, αλλά από πλάγια θέση, μπλοκάρει ο Οσπίνα.

23:11

68': Κόρνερ ο Ολυμπιακός. Εκτελεί ο Φορτούνης, διώχνουν οι αμυντικοί.

23:09

2-3 με Φινμπόγκασον. Απίστευτα πράγματα. Φοβερή κάθετη του Καμπιάσο, ο Πάρντο κάνει το γύρισμα και ο Φινμπόγκασον με προβολή στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

23:09

67': ΓΚΟΛ ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ.

23:08

ΟΙ Άγγλοι άλλαξαν υποδειγματικά την μπάλα, ο Γουόλκοτ σέντραρε και ο Αλέξις Σάντσες αμαρκάριστος με το κεφάλι ισοφαρίζει.

23:08

66': ΓΚΟΛ η ΑΡΣΕΝΑΛ.

23:07

65': Κίτρινη ο Ρομπέρτο.

23:06

64': Νέο σουτ για την Άρσεναλ, φεύγει άουτ το σουτ του Οζίλ.

23:06

64': Εκτελείται προς τα έξω, ο Καθόρλα κάνει το σουτ, αποκρούει ο Ρομπέρτο.

23:06

63': Κόρνερ για την Άρσεναλ, που πιέζει τα τελευταία λεπτά.

23:03

61': Απίστευτη διπλή ευκαιρία για την Άρσεναλ. Ο Ρομπέρτο αποκρούει εντυπωσιακά σουτ του Μερτεζάκερ μέσα από την περιοχή, ο Καθόρλα παίρνει το ριμπάουντ και σουτάρει από το ύψος του πέναλτι, διώχνει ο Ελαμπντελαουί με το κεφάλι πριν περάσει η μπάλα τη γραμμή.

23:02

60': Νέο κόρνερ οι Άγγλοι. Εκτελεί ο Οζίλ, διώχνουν οι του Ολυμπιακού.

23:02

60': Κόρνερ για την Άρσεναλ. Διώχνουν οι αμυντικοί του Ολυμπιακού.

23:02

60': Ο Ράμσεϊ στη θέση του Κοκλέν. Δεύτερη αλλαγή για τον Βενγκέρ.

22:59

57': Πρόβλημα με τον Κοσιελνί. Μπαίνει στο γήπεδο ο Μερτεζάκερ. Αναγκαστική η πρώτη αλλαγή του Βενγκέρ.

22:57

55': Κόρνερ για την Άρσεναλ. Εκτελεί ο Καθόρλα, διώχνει ο Κασάμι.

22:56

54': Ο Κσάμι σουτάρει από μακριά, ο Οσπίνα μπλοκάρει εύκολα.

22:51

49': Ο Φινμπόγκασον δοκιμάζει το πόδι του από μακριά, είναι άστοχο το σουτ του.

22:47

46': Ξεκίνησε το β' μέρος.

22:47

46': Ο Φινμπόγκασον στη θέση του Ιντέγιε. Πρώτη αλλαγή για τον Μάρκο Σίλβα.