Σημαντικό τρίποντο για τη Νίκη Βόλου, 2-0 τον Ηρακλή

17:54

Τελικό στο Πανθεσσαλικό

17:52

90+3': Ο Ηρακλής είχε ανέβει όλος στην επίθεση, οι γηπεδούχοι βγάζουν εξαιρετική αντεπίθεση με την με τελικό αποδέκτη τον Γέσιτς ο οποίος περνά και τον Κηπουρό, γράφοντας το 2-0

17:52

2-0 η Νίκη Βόλου, game over για τον Ηρακλή

17:50

Ο Τάι το εκτελεί, αλλά περνά ανεκμετάλλευτο

17:49

90+1': Κόρνερ κερδίζει ο Ηρακλής, για να δούμε

17:47

Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος

17:44

Έχουμε μπει στο τελευταίο πεντάλεπτο και ενώ η Νίκη Βόλου που έχει το αριθμητικό πλεονέκτημα κρατάει το προβάδισμα

17:41

83': Ολοκληρώνει τις αλλαγές της και η Νίκη Βόλου. Στη θέση του Ακασού ο Πιτταράς

17:37

Καλή ευκαιρία για τη Νίκη Βόλου η οποία κρατάει αυτό το 1-0

17:37

78': Λάθος του Μπριλάκη, ο Ριβέρα κλέβει, πλασάρει αλλά ο Κηπουρός του λέει όχι

17:35

77': Δεύτερη αλλαγή για τη Νίκη Βόλου. Στη θέση του σκόρερ Μανουσάκη ο Ριβέρα

17:30

73': Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον Ηρακλή. Στη θέση του Πουρτουλίδη ο Χιονίδης

17:26

69': Διπλή ευκαιρία για τη Νίκη Βόλου αρχικά με τον Τζιώρα και στη συνέχεια με τον Μανουσάκη. Κανένας δεν μπόρεσε να σκοράρει, το 1-0 παραμένει

17:24

68': Πρώτη αλλαγή για τη Νίκη Βόλου. Μέσα ο Σεϊμάν, έξω ο Αναστασόπουλος

17:23

Αυτή η απόφαση έφερε έντονες αντιδράσεις στο στρατόπεδο του Ηρακλή, με τον γενικό αρχηγό, Κώστα Τσαλίκη μάλιστα να μπαίνει στον αγωνιστικό χώρο για να διαμαρτυρηθεί στον διαιτητή

17:22

64': Με δέκα συνεχίζει ο Ηρακλής. Ο Σαββίδης βλέπει την δεύτερη κίτρινη κάρτα για σκληρό μαρκάρισμα

17:22

- Έχουμε συμπληρώσει μια ώρα αγώνα, ο Ηρακλής προσπαθεί να αντιδράσει και να φτάσει στην ισοφάριση

17:17

57': Και δεύτερη αλλαγή για τον Ηρακλή. Στη θέση του Ματσούκα ο Τσιλιανίδης

17:16

56': Στη θέση του Σιατραβάνη, ο Τάι

17:14

56': Η Νίκη Βόλου απειλεί με τον Μανουσάκη, άουτ η μπάλα

17:12

54': Απαντά στις ευκαιρίες ο Ηρακλής με ένα σουτ του Σιατραβάνη, δεν ανησυχεί ο Αποστολίδης

17:11

53': Ο Τζιώρας δεν μπόρεσε να εκμεταλλευτεί το τραγικό λάθος της άμυνας του Ηρακλή και πλασάρει πάνω στον Κηπουρό

17:11

Ευκαιρία για τη Νίκη Βόλου

17:09

- Τάι και Τσιλιανίδη έχει σηκώσει ο Όγιος για ζέσταμα, βλέποντας πως ο Ηρακλής δεν βρίσκει λύσεις στην επίθεση

17:04

47': Κάρτα στον Σαββίδη για σκληρό μαρκάρισμα

17:04

Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες

17:04

46': Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

16:48

Η Νίκη Βόλου πάει στα αποδυτήρια και ενώ βρίσκεται μπροστά στο σκορ 1-0 με το τέρμα του Μανουσάκη από το 31', με τον έμπειρο επιθετικό να εκμεταλλεύεται την αμυντική αδράνεια του Ηρακλή

16:47

Ημίχρονο στο Πανθεσσαλικό

16:47

45+1': Καλό σουτ του Παπαδόπουλου έξω από την μεγάλη περιοχή, η μπάλα άουτ

16:46

Στο Πανθεσσαλικό βρίσκονται και περίπου 100 φίλοι του Ηρακλή που πήγαν στο Βόλο από την Θεσσαλονίκη για να σταθούν στο πλάι της αγαπημένης τους ομάδας

16:37

Νέο φάουλ σε καλό σημείο κερδίζει ο ''Γηραιός''...

16:36

Για να δούμε πως θα αντιδράσει ο Ηρακλής μετά το γκολ που δέχτηκε...

16:36

35': Ο Κυριάκος εκτελεί ένα φάουλ, η μπάλα στα χέρια του Αποστολίδη

16:34

33': Κάρτα στον Ζουλιώτη

16:33

31': Ο Ζουλιώτης σεντράρει από τα δεξιά, η μπάλα φτάνει στον Παπαδόπουλο που πασάρει με κεφαλιά παράλληλα στον Μανουσάκη ο οποίος από την μικρή περιοχή με το κεφάλι δεν δυσκολεύεται να γράψει το 1-0

16:33

ΓΚΟΛ η Νίκη Βόλου!

16:31

30': Ο Αναστασόπουλος μπήκε στην περιοχή του Ηρακλή αφού κέρδισε τις κόντρες, σούταρε ωστόσο ο Κηπουρός μπλόκαρε σταθερά

16:26

Γρήγορα γρήγορα δύο καλές στιγμές για τον Ηρακλή

16:25

25': Ο Κυργιάκος βρέθηκε σε εξαιρετική θέση μέσα στην περιοχή της Νίκης Βόλου αλλά καθυστέρησε και έδωσε την ευκαιρία στον Παπαδόπουλο να μπει μπροστά του και να πάρει και το επιθετικό φάουλ

16:24

24': Λάθος απομάκρυνση των αμυντικών της Νίκης Βόλου, η μπάλα φτάνει στον Ονουάτσι, αυτός σουτάρει δυνατά αλλά σημαδεύει το δεξί δοκάρι του Αποστολίδη

16:24

Δοκάρι για τον Ηρακλή!

16:19

18': Πρώτη κάρτα στο ματς, τη βλέπει ο Ονουάτσι για επικίνδυνη προβολή

16:15

Φιλόδοξη προσπάθεια από τον μεσοεπιθετικό της Νίκης Βόλου

16:15

14': Ο Μανουσάκης σουτάρει από πολύ πλάγια θέση, η μπάλα περνάει λίγο άουτ

16:12

11': Τραγικό λάθος στην άμυνα του Ηρακλή, ο Ζουλιώτης γυρνάει την μπάλα παράλληλα αλλά ο Κηπουρός απομακρύνει με τα πόδια

16:11

10': Επικίνδυνη σέντρα του Σιατραβάνη, η μπάλα περνάει παράλληλα με την εστία του Αποστολίδη και ενώ ο Ματσούκας δεν πρόλαβε να μπει στην φάση

16:06

- Αρκετά νευρικό το ματς σε αυτά τα πρώτα πέντε λεπτά, πολλά τα λάθη στην μεσαία γραμμή

16:05

4': Πρώτο σουτ στο παιχνίδι, είναι για τον Ηρακλή με τον Σιατραβάνη, η μπάλα φεύγει άουτ

16:01

1': Ξεκίνησε το παιχνίδι

15:59

Να θυμίσουμε πως ντεμπούτο στον πάγκο του Ηρακλή κάνει ο Γκιγέρμο Όγιος

15:58

Αυτή τη στιγμή κάνουν την εμφάνιση τους στον αγωνιστικό χώρο οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων, μαζί με τους διαιτητές

15:57

Αρκετός ο κόσμος στο Πανθεσσαλικό, βοηθάει και ο καιρός στο Βόλο που είναι εξαιρετικός

15:56

Όλα έτοιμα στο Πανθεσσαλικό για το μεγάλο ντέρμπι του Βορίου ομίλου της Β' Εθνικής

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
Αποστολίδης, Γκότοβος, Γιώτας, Παπαδόπουλος, Ζουλιώτης, Αναστασόπουλος, Μανουσάκης, Ακασού, Ανιέτε, Τζιώρας, Γέσιτς.
Αναπ: Ταίρης, Αργύρης, Σεϊμάντ, Πιτταράς, Χαρτσιάς, Ριβέρα, Μπιτσάκος.
ΗΡΑΚΛΗΣ
Κηπουρός, Σαββίδης, Κυριάκος, Πουρτουλίδης, Σιατραβάνης, Λίμα, Μπριλάκης, Ματσούκας, Κοντοδήμος, Ονουάτσι, Μπουκουβάλας.
Αναπ: Κολίτσι, Τάι, Μπάμπα, Χιντζίδης, Κοντέων, Τσιλιανίδης, Χιονίδης.
Διαιτητής: Παπαγεωργίου (Αθηνών). Βοηθοί: Χαρίτος, Αργυρός (Αθηνών). 4ος: Τζοβάρας (Φθιώτιδας)