- ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΑΖΩΡΟΥ - ΠΙΕΡΙΚΟΣ 0-0 (καθυστερήσεις)

Ο Ολυμπιακός Βόλου φεύγει με σπουδαίο διπλό, χάρη στο γκολ του Ακόστα

19:51

Τελικό στο Παμπελοποννησιακό.

19:50

90+2': Κάρτα στον Γκίτκο

19:48

Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος

19:45

88': Ο Καπετάνος σεντράρει από αριστερά, ο Ακόστα παίρνει τις κόντρες, φτάνει στην γωνία της μικρής περιοχής και από πλάγια θέση με ψύχραιμο πλασέ γράφει το 0-1

19:45

ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός Βόλου!!!

19:43

86': Κακή εκτέλεση, απομακρύνουν οι αμυντικοί του Ολυμπιακού Βόλου

19:43

Για δούμε, ο Ζλάτκοβιτς πάνω στην μπάλα

19:43

Φάουλ σε καλή θέση για την Παναχαϊκή

19:41

- To 0-0 παραμένει και στο ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΑΖΩΡΟΥ - ΠΙΕΡΙΚΟΣ (78')

19:37

- Μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο, οι δύο ομάδες ψάχνουν το γκολ και το ματς έχει αποκτήσει ρυθμό

19:34

77': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο Ολυμπιακός Βόλου. Στη θέση του Γενγκά ο Ακόστα

19:34

77': Απαντά στις ευκαιρίες ο Βόλος με σουτ του Πόνσε, η μπάλα άουτ

19:33

76': Αλλαγή για την Παναχαϊκή, στη θέση του Λίτση, ο Σιτόε

19:32

74': Ο Ζλάτκοβιτς εκτελεί ένα μακρινό φάουλ, η μπάλα περνάει από όλους μπερδεύει αρχικά τον Γκίτκο, ωστόσο ο γκολκίπερ του Ολυμπιακό Βόλου προλαβαίνει να διώξει σωτήρια σε κόρνερ, το οποίο περνά ανεκμετάλλευτο

19:32

Κοντά στο γκολ η Παναχαϊκή!

19:31

74': Κάρτα βλέπει ο Κατσιαρός για μαρκάρισμα στον Λίτση

19:27

Κακό θέαμα στο Παμπελοποννησιακό...

19:27

- Μπήκαμε στο τελευταίο 20λεπτο και ακόμα δεν έχουμε δει μια καλή ευκαιρία στην επανάληψη

19:26

69': Κάρτα στον Λίτση για δυνατό μαρκάρισμα

19:25

68': Στη θέση του Γιαλούση λοιπόν περνά ο Κατσιαρός για τους φιλοξενούμενους

19:23

Πρόβλημα για τον Ολυμπιακό Βόλου, ο Γιαλούσης τραυματίστηκε και δεν μπορεί να συνεχίσει

19:22

- ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΑΖΩΡΟΥ - ΠΙΕΡΙΚΟΣ 0-0 και ενώ συμπληρώσαμε μια ώρα αγώνα

19:20

63': Ο Κιάσος εκτελεί ένα φάουλ από μακρινή απόσταση, η μπάλα περνάει από συμπαίκτες και αντιπάλους και καταλήγει άουτ

19:17

Δεν έχει ρυθμό το παιχνίδι στην επανάληψη, αφού υπάρχουν πολλές διακοπές και λάθη στην μεσαία γραμμή

19:17

60': Κάρτα στον Ζλάτκοβιτς

19:14

58': Πρώτη αλλαγή για τον Ολυμπιακό Βόλου. Εκτός αγωνιστικού χώρου ο Μπρέσκα, στη θέση του ο Κατσίκης

19:13

Διπλή αλλαγή για την Παναχαϊκή

19:11

56': Βασιλαντωνόπουλος, Μπόζιτς έξω - Ζλάτκοβιτς, Πλέγας μέσα

19:08

Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό Βόλου

19:08

50': Ο Γκούρμα εκτελεί το φάουλ, ο Μελλίσης παίρνει την κεφαλιά, ωστόσο η μπάλα φεύγει έξω

19:06

- Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος και στο: ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΑΖΩΡΟΥ - ΠΙΕΡΙΚΟΣ 0-0 (46')

19:03

Χωρίς αλλαγές Παναχαϊκή και Ολυμπιακός Βόλου

19:03

46': Σέντρα στην επανάληψη

18:50

- ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΑΖΩΡΟΥ - ΠΙΕΡΙΚΟΣ 0-0 (ΗΜΙΧΡΟΝΟ)

18:48

Τέλος του πρώτου μέρους στο Παμπελοποννησιακό

18:47

45': Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος

18:47

Ηρέμησαν τα πράγματα, ξεκίνησε και πάλι το ματς

18:46

44': Νεύρα και μικρή διακοπή στο Παμπελοποννησιακό για μια μονομαχία του Καρρά με τον Βασιλαντωνόπουλο

18:41

- ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΑΖΩΡΟΥ - ΠΙΕΡΙΚΟΣ 0-0 (38')

18:41

Άτυχος ο Ολυμπιακός Βόλου με το δοκάρι του Μπρέσκα, το 0-0 παραμένει στο Παμπελοποννησιακό

18:36

34': Ο Πόνσε περνάει εξαιρετική πάσα στον Μπρέσκα, αυτός πλασάρει από το ύψος της μεγάλης περιοχής, αλλά σημαδεύει το οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Λαζαρίδη

18:36

Δοκάρι για τον Ολυμπιακό Βόλου

18:34

32': Ο Γκούρμα προσπαθεί να νικήσει από πλάγια θέση τον Λαζαρίδη, αλλά ο γκολκίπερ της Παναχαϊκής μπλοκάρει εύκολα

18:32

Δείχνει να αντιμετωπίζει προβλήματα στην άμυνα ο Ολυμπιακός Βόλου στα τελευταία λεπτά

18:31

29': Το γύρισμα του Αρβανίτη δεν είναι και το καλύτερο δυνατό στον Γκίτκο, ωστόσο ο γκολκίπερ του Βόλου πέφτει στα πόδια του Κοντογουλίδη και μπλοκάρει την μπάλα

18:28

26': Σέντρα του Μπόζιτς, ο Κοντογουλίδης παίρνει την κεφαλιά, ωστόσο ο Γκίτκος πέφτει και μπλοκάρει

18:28

Να η πρώτη μεγάλη φάση στο ματς!

18:26

23': Μακρινό σουτ του Μπόζιτς, η μπάλα φεύγει λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι του Γκίτκου

18:26

23': Με πάσα εκτελέστηκε χωρίς αποτέλεσμα...

18:25

Φάουλ κερδίζει ο Ολυμπιακός Βόλου, σε καλή θέση για ένα γέμισμα...

18:22

- Πρώτο 20λεπτο στο Παμπελοποννησιακό, κακό το θέαμα από τις δύο ομάδες με πολλά λάθη στην μεσαία γραμμή

18:19

- ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΑΖΩΡΟΥ - ΠΙΕΡΙΚΟΣ (0-0), και ενώ συμπληρώσαμε το πρώτο τέταρτο

18:17

15': Κάρτα στον Αρβανίτη για δυνατό μαρκάρισμα

18:16

Πρώτη φάση που τελειώνει η Παναχαϊκή

18:16

13': Σουτ του Κοντογουλίδη, η μπάλα φεύγει ψηλά

18:16

Στο Παμπελοποννησιακό βρίσκονται και περίπου 50 οπαδοί του Ολυμπιακού Βόλου

18:13

10': Ο Γενγκά το εκτελεί, η μπάλα άουτ

18:12

9': Φάουλ σε καλό σημείο για τον Ολυμπιακό Βόλου, για να δούμε...

18:10

Βρεγμένος ο αγωνιστικός χώρος στο Παμπελοποννησιακό, δεν δείχνει και στην καλύτερη δυνατά κατάσταση

18:08

- Συμπληρώσαμε το πρώτο πεντάλεπτο στο Παμπελοποννησιακό, νευρικό παιχνίδι χωρίς κάποια καλή φάση

18:03

1': Σέντρα και στο: ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΑΖΩΡΟΥ - ΠΙΕΡΙΚΟΣ (0-0)

18:02

1': Ξεκίνησε το παιχνίδι

18:01

Τώρα κάνουν την είσοδο τους στον αγωνιστικό χώρο του Παμπελοποννησιακου Σταδίου Παναχαϊκή και Ολυμπιακός Βόλου

17:45

ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΑΖΩΡΟΥ - ΠΙΕΡΙΚΟΣ:

Διαιτητής: Μαλούτας (Ημαθίας)
Βοηθοί: Παρασίου (Ημαθίας), Σίπκας (Πέλλας)
4ος: Μολιχιτούδης (Μακεδονίας)

17:39

Να θυμίσουμε πως το a-sports.gr θα σας ενημερώνει παράλληλα με το Παναχαϊκή - Ολυμπιακός Βόλου και για την εξέλιξη στο Εθνικός Γαζώρου - Πιερικός

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ
Λαζαρίδης, Παληγεώργος, Κιάσσος, Βαγγελόπουλος, Μπερτέν, Γκαντιάγκα, Καραμανλής, Λίτσης, Βασιλαντωνόπουλος, Μπόζιτς, Κοντογουλίδης.
Γκίτκος, Γιαλούσης, Αρβανίτης, Καρράς, Μελίσσης, Ρόκας, Πόνσε, Καπετάνος, Γκούρμα, Μπρέσκα, Γενγκά.
Διαιτητής: Φουκάκης (Ηρακλείου). Βοηθοί: Κουράκης, Νικολακάκης (Ηρακλείου). 4ος: Ανούσος (Λακωνίας)