0
17:56

Το τελικό 0-0 δίνει το εισιτήριο της πρόκρισης στον Αχαρναϊκό.

17:56

90+5': Τέλος του αγώνα.

17:53

90+3': Πολλά μέτρα άουτ το σουτ του Ματσούκα.

17:51

90+1': Κίτρινη ο Αθανασίου.

17:50

90': Ευκαιρία για τον ΑΟΤ. Μετά από σέντρα, ο Ζώνας έκανε την προβολή, αλλά δεν πρόλαβε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα και προ κενής εστίας.

17:49

89': Κίτρινη ο Μουστάκης.

17:45

85': Πέντε λεπτά ακόμα με τον ΑΟΤ να πιέζει, δίχως όμως να βγάζει ευκαιρίες και τον Αχαρναϊκό να κρατά το πολύτιμο μηδέν στα μετόπισθεν.

17:39

79': Ο Ματσούκας στη θέση του Φιγκέιρα. Τρίτη και τελευτταία αλλαγή και για τον Γκόγκιτς.

17:37

78': Κίτρινη ο Παγούδης.

17:37

77': Ο Βανγκέλι στη θέση του Γκονζάλες. Έκλεισε τις αλλαγές του ο Βαζάκας.

17:35

75': Κίτρινη ο Ιωαννίδης.

17:29

69': Ο Καλογερόπουλος στη θέση του Ταμπάκη. Δεύτερη κίνηση από τον πάγκο και για τον Γκόγκιτς.

17:28

67’: Ο Δουκάκης στη θέση του Αρσενίεβιτς. Δεύτερη αλλαγή για τον Βαζάκα.

17:25

64': Κίτρινη ο Νιάρος.

17:21

60’: Ο Αθανασίου στη θέση του Ομπράντοβιτς. Πρώτη αλλαγή και για τον Γκόγκιτς.

17:20

59': Κόρνερ για τον ΑΟΤ. Άστοχη η έξοδος του Παγούδη, αλλά διώχνουν οι του Αχαρναϊκού.

17:11

51': Ο Βάσκες στη θέση Στεφάνοβιτς. Πρώτη αλλαγή για τον Βαζάκα.

17:10

50': Κόρνερ για τον Αχαρναϊκό. Εκτελεί ο Φιγκέιρα, διώχνουν οι αμυντικοί.

17:08

48': Καλή στιγμή για τον Αχαρναϊκό, η πρώτη στο ματς. Σουτ του Παβίσεβιτς, μπλοκάρει ο Χιώτης.

17:05

46': Ξεκίνησε το β' μέρος. Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

16:50

Ο Αχαρναϊκός κρατά το 0-0 και μέχρι τώρα το εισιτήριο της πρόκρισης.

16:50

45+2': Τέλος ημιχρόνου.

16:47

45': Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος.

16:44

43': Κίτρινη ο Μάρης.

16:44

43': Κίτρινη ο Γκονζάλες.

16:41

39': Μακρινό σουτ του Γκονζάλες, δεν ανησυχεί ο Παγούδης, άουτ.

16:38

36': Νέο κόρνερ για τον ΑΟΤ. Ανεκμετάλλευτο κι αυτό, έφυγε πλάγιο άουτ από την άλλη πλευρά η εκτέλεση του Γκονζάλες.

16:35

33': Κίτρινη ο Ριζογιάννης.

16:34

32': Κόρνερ για τον ΑΟΤ. Εκτελεί ο Γκονζάλες, διώχνουν οι αμυντικοί του Αχαρναϊκού.

16:29

27': Κίτρινη ο Παβίσεβιτς.

16:24

22': Καλή στιγμή για τον ΑΟΤ. Σέντρα του Νιάρου, κεφαλιά του Κουσκουνά, άουτ.

16:17

15': Ο ΑΟΤ έχει την εδαφική υπεροχή μέχρι τώρα, σε θέση άμυνας κυρίως ο Αχαρναϊκός.

16:12

10': Καλή στιγμή για τα Τρίκαλα, με τον Κουσκουνά να κάνει το πλασέ μετά από σέντρα του Αρσενίεβιτς και τον Παγούδη να είναι σε ετοιμότητα και να μπλοκάρει.

16:11

Στο δημοτικό γήπεδο των Τρικάλων βρίσκεται και το... αφεντικό της ΑΕΛ, Αλέξης Κούγιας.

16:08

7': Επέστρεψε ο Εμέκα, αλλά δείχνει να πονά.

16:07

6': Αναξιοποίητο κόρνερ για τα Τρίκαλα.

16:04

3': Πρόβλημα με τον Εμέκα, που μεταφέρεται εκτός αγώνα τραυματίας.

16:01

1': Ξεκίνησε το παιχνίδι.

15:59

Ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του πρώην προέδρου της ΠΑΕ Αχαρναϊκός Γιώργου Μωυσιάδη.

15:58

15:49

Υπενθυμίζουμε πως στο Μενίδι, ο Αχαρναϊκός είχε επικρατήσει με 1-0.

15:48

Μαζί θα παρακολουθήσουμε τον επαναληπτικό αγώνα για την α' φάση του Κυπέλλου Ελλάδας μεταξύ του ΑΟΤ και του Αχαρναϊκού.

15:45

Καλησπέρα από το a-sports.gr.

ΤΡΙΚΑΛΑ
Χιώτης, Λαμπάκης, Νιάρος, Ρεπετσάς, Ζώνας, Ριζογιάννης, Αρσενίεβιτς, Στεφάνοβιτς, Κουσκουνάς, Γκονζάλες, Γκμπαλέ.
ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ
Παγούδης, Εμέκα, Ταμπάκης, Φιγκέιρα, Ομπράντοβιτς, Ιωαννίδης, Μάρης, Παβίσεβιτς, Μουστάκης, Χριστοφιλέας, Κωστόπουλος.
Διαιτητής είναι ο Πουλημάς (Κέρκυρας) με βοηθούς τους Σκορδίλη (Κέρκυρας) και Καραλή (Ηπείρου).