1
-
1
21:24

Πήρε αυτό που ήθελε στο Περιστέρι ο Παναιτωλικός, καθώς στην επανάληψη ήταν ξεκάθαρη η πρόθεση των φιλοξενούμενων να αμυνθούν. Οι γηπεδούχοι πίεζαν, αλλά δεν μπορούσαν να απειλήσουν με εξαίρεση τη φάση του Καραγκούνη στις καθυστερήσεις.

21:24

Τέλος του αγώνα.

21:22

Ο Καραμάνος περνάει τον Μπικέι από δεξιά, κάνει συρτή σέντρα, η μπάλα περνάει από πολλούς παίκτες και φτάνει στον Καραγκούνη ο οποίος σε κενή εστία κάνει τσαφ και στη συνέχεια ο Μπακάκης απομακρύνει.

21:22

92': Απίστευτη ευκαιρία για τον Ατρόμητο.

21:20

4 τα έξτρα λεπτά.

21:17

88': Βάζει και τρίτο επιθετικό στο ματς ο Παράσχος. Μέσα ο Καραμάνος, έξω ο Ούμπιντες.

21:09

80': Τελευταία αλλαγή για τον Παναιτωλικό, με τον Καλογέρη να παίρνει τη θέση του Σφακιανάκη.

21:07

77': Ο Ταυλαρίδης κάνει την κούρσα και τη σέντρα από δεξιά, ο Ναπολεόνι πιάνει την κεφαλιά, αλλά η μπάλα φεύγει πολλά μέτρα άουτ.

21:05

75': Δεύτερη αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Έξω ο Τζούνιορ, μέσα ο Μπελόν.

20:59

70': Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Ιωάννου παίρνει τη θέση του Θεοδωρίδη.

20:58

69': Δύο μαζεμένες αλλαγές για τον Ατρόμητο. Έξω ο Μπρίτο και ο Δημούτσος, μέσα ο Καραγκούνης και ο Πίτου Γκαρσία.

20:50

60': Κόρνερ του Ούμπιντες, ο Λαζαρίδης στο δεύτερο δοκάρι δεν πιάνει καλά την κεφαλιά και η μπάλα φεύγει άουτ.

20:46

57': Κίτρινη κάρτα στον Σφακιανάκη.

20:46

57': Κακή εκτέλεση από τον Ούμπιντες, ψηλά άουτ η μπάλα.

20:45

55': Φάουλ σε καλή θέση για τον Ατρόμητο, λίγο έξω απ' την περιοχή και στην ευθεία με την εστία του Ράφαελ.

20:40

50': Σουτ του Δημούτσου άουτ η μπάλα.

20:35

46': Κίτρινη κάρτα στον Γιαννούλη.

20:35

46': Έναρξη β' μέρους.

20:33

Οι δύο ομάδες επιστρέφουν στον αγωνιστικό χώρο.

20:20

Ωραίο παιχνίδι μέχρι στιγμής στο Περιστέρι, με καλό ρυθμό και δύο όμορφα γκολ για κάθε ομάδα. Ο Ατρόμητος είχε την υπεροχή από το 30' και μετά, προηγήθηκε, αλλά δεν κατάφερε να πάει στα αποδυτήρια με προβάδισμα.

20:17

Τέλος α' μέρους.

20:17

Μπήκαμε στις καθυστερήσεις. 1 το έξτρα λεπτό.

20:13

Τρομερό γκολ από τον Καμαρά. Από κάθετη του Γκάλο ο Σενεγαλέζος μπήκε στην περιοχή ξεφεύγοντας από το μαρκάρισμα του Ταυλαρίδη και από πάρα πολύ δύσκολη θέση πλασάρει τον Σηφάκη για το 1-1.

20:12

41': ΓΚΟΛ για τον Παναιτωλικό!

20:12

Μπήκαμε στο τελευταίο 5λεπτο του πρώτου μέρους και οι γηπεδούχοι εξακολουθούν να πιέζουν.

20:10

38: Σέντρα του Γιαννούλη από αριστερά, ο Παπαδόπουλος πιάνει μια δύσκολη κεφαλιά και ο Ράφαελ μπλοκάρει.

20:08

1-0 μπροστά οι Περιστεριώτες που είχαν ανεβάσει ρυθμούς από το 30' και μετά.

20:08

Εξαιρετική σέντρα του Ούμπιντες, άπιαστη κεφαλιά από τον Παπαδόπουλο και η μπάλα στα δίχτυα του ανήμπορου να αντιδράσει Ράφαελ.

20:07

36': ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο!

20:06

35': Ο Ναπολεόνι μπαίνει στην περιοχή του Παναιτωλικού από αριστερά, ντριμπλάρει τον Γκάλο, αλλά το συρτό σουτ του μπλοκάρεται από τον Ράφαελ.

20:01

31': Επικίνδυνο γύρισμα του Παπαδόπουλου, αλλά κανείς συμπαίκτης του δεν μπαίνει στην πορεία της μπάλας και η ευκαιρία χάνεται για τους γηπεδούχους.

19:56

25': Δυνατό μακρινό σουτ του Μπρίτο, δεν ανησυχεί τον Ράφαελ που βλέπει τη μπάλα να φεύγει ψηλά πάνω απ' την εστία του.

19:47

16': Διαμαρτύρονται για πέναλτι οι γηπεδούχοι. Από μπαλιά του Μπρίτο ο Γιαννούλης βγαίνει στην πλάτη της άμυνας, προλαβαίνει και πλασάρει τον Ράφαελ, με τον οποίο συγκρούεται στη συνέχεια, αλλά ο Μήτσιος δείχνει «παίζετε», ενώ ο Μπακάκης απομάκρυνε τη μπάλα.

19:42

12': Ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους. Ο Θεοδωρίδης εκτελεί το κόρνερ, ο Κούσας παίρνει την πρώτη κεφαλιά, ο Καμαρά τη δεύτερη από πολύ κοντά, αλλά η μπάλα φεύγει άουτ.

19:42

11': Πρώτο κόρνερ στο ματς. Το κερδίζει ο Παναιτωλικός.

19:41

10': Τίποτα το ιδιαίτερο μέχρι στιγμής στο παιχνίδι, το οποίο είναι ισορροπημένο.

19:31

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ
Σηφάκης, Ταυλαρίδης, Λαζαρίδης, Φυτανίδης, Γιαννούλης, Ιγκλέσιας, Μπρίτο, Ούμπιντες, Δημούτσος, Ναπολεόνι, Παπαδόπουλος
Αναπ: Τσενάμο, Νάστος, Γκαρσία, Καραγκούνης, Καραμάνος, Μπάλλας, Γεωργίου
Ράφαελ, Μπακάκης, Μελισσάς, Κούσας, Γκάλο, Τζούνιορ, Γοδόι, Σφακιανάκης, Μπικέι, Καμαρά, Θεοδωρίδης
Αναπ: Στεφανάκος, Δάρλας, Ιωάννου, Παπουτσογιαννόπουλος, Καλί, Μπελόν, Καλογέρης
Διαιτητής: Μήτσιος (Ηπείρου) - Βοηθοί: Ποντίκης (Πρέβεζας), Καλφόγλου (Θεσπρωτίας)