1
19:49

Τελικό στην Άμφισσα, ο Φωκικός πήρε τη νίκη (2-1) απέναντι στον Πανηλειακό

19:47

90+3': Στην θέση του Άλβαρεζ ο Πολυχρονάκης

19:47

90+3': Κάρτα στον Τζέκο

19:46

Για χτύπημα εκτός φάσης βλέπει την απευθείας κόκκινη ο Λιόσης

19:45

Με εννιά συνεχίζει ο Πανηλειακός!

19:45

90+1': Απευθείας κόκκινη κάρτα στον Λιόση

19:44

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις

19:43

90': Στο ματς περνά ο Κυριάκης, έξω ο Φράγκος

19:42

89': Κάρτα βλέπει ο Ράντι

19:40

87': Ο Σκαρίμπας είναι εύστοχος από τα 11 βήματα και κάνει το 2-1

19:39

85': Πέναλτι κερδίζει ο Φωκικός!

19:35

- Μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο, έχει ανοίξει το παιχνίδι, ψάχνουν το δεύτερο γκολ τόσο ο Φωκικός όσο και οι Πυργιώτες

19:33

Απειλεί ο Πανηλειακός

19:33

79': Ο Λαντζάνο πέφτει στα πόδια του Καλαϊτζίδη και μπλοκάρει την μπάλα, πριν ο φορ του Πανηλειακού προλάβει να πλασάρει

19:29

Είναι αναγκαστική αλλαγή, αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού ο άσος των φιλοξενούμενων

19:28

75': Δεύτερη αλλαγή για τον Πανηλειακό. Στη θέση του Δημητρακόπουλου ο Καλαϊτζίδης

19:28

74': Κάρτα βλέπει ο Κοτσώνης

19:27

- Έχει χάσει τον ρυθμό του το παιχνίδι μετά τα δύο γρήγορα γκολ που είχαμε

19:25

72': Αλλαγή και για τον Πανηλειακό. Στη θέση του Σουλελέ ο Χαλούλος

19:24

70': Ο Σουλελές μπήκε επικίνδυνα μέσα στην περιοχή του Φωκικού, αλλά δεν μπόρεσε να γυρίσει σωστά την μπάλα

19:21

Πρώτη αλλαγή για τον Φωκικό

19:21

67': Στη θέση του Θέου ο Γεωργουσόπουλος

19:21

- Συμπληρώσαμε 20 λεπτά στην επανάληψη

19:16

62': Ο Μιλίεβιτς εκτελεί εξαιρετικά το φάουλ και ο Κοτσώνης πιο ψηλά από όλους με κεφαλιά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα

19:16

ΓΚΟΛ, άμεση απάντηση από τον Πανηλειακό!

19:14

60': Ο Τζέκος φεύγει ταχύτατα στην πλάτη της άμυνας του Πανηλειακού και με ψύχραιμο πλασέ νικά τον Πίτκα και γράφει το 1-0

19:14

ΓΚΟΛ ο Φωκικός

19:13

58': Κάρτα στον Θέο

19:12

58': Νέα ευκαιρία για τον Φωκικό. Ο Φράγκος με σχεδόν εξουδετερωμένο τον Πίτκα πλασάρει πολύ άουτ

19:11

57': Ο Ράντι σουτάρει δυνατά, ο Πίτκας διώχνει και κρατάει το μηδέν για τον Πανηλειακό

19:06

53': Απαντά στις ευκαιρίες ο Πανηλειακός με σουτ του Μπιτάνγκ, η μπάλα λίγο άουτ

19:05

51': Ευκαιρία για τον Φωκικό με τον Θέο, ο οποίος δεν μπορεί να νικήσει σε τετ α τετ τον Πίτκα που πέφτει και του λέει όχι διώχνοντας μάλιστα με τα πόδια

19:04

- Πρώτο πεντάλεπτο στην επανάληψη, χωρίς κάποια καλή στιγμή

18:59

- Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες

18:59

46': Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

18:45

Τέλος του πρώτου μέρους

18:43

Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος

18:43

44': Κάρτα στον Δημητρακόπουλο

18:41

Ο Μιλίεβιτς το εκτελεί, η μπάλα φεύγει απευθείας άουτ. Κακή εκτέλεση...

18:40

42': Καλό σουτ του Μιλίεβιτς, η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ

18:38

40': Ο Ράντι το εκτελεί, ο Κοτσώνης απομακρύνει

18:29

29': Καλό σουτ του Μπιτάνγκ έξω από την μεγάλη περιοχή, η μπάλα καταλήγει άουτ

18:26

- Συμπληρώσαμε το πρώτο 25λεπτο με τον Φωκικό να είναι πάντα πιο επιθετικός και να πιέζει τον Πανηλειακό

18:23

21': Το κόρνερ εκτελέστηκε, αλλά έχουμε επιθετικό φάουλ του Σκαρίμπα και τελειώνει η φάση

18:22

Κόρνερ κερδίζει ο Φωκικός, για να δούμε...

18:19

20': Κάρτα στον Μαρτίνο για μαρκάρισμα στον Τζέκο

18:17

Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο πάντως...

18:16

16': Να ένα σουτ από τους Πυργιώτες με τον Διαμαντόπουλο, η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ

18:16

Σε παθητικό ρόλο ο Πανηλειακός και ενώ φτάσαμε στο 16'...

18:11

- Πιο επιθετικά έχει μπει ο Φωκικός στον αγωνιστικό χώρο και ενώ έχουμε συμπληρώσει το πρώτο δεκάλεπτο

18:08

8': Ο Θέος δοκιμάζει τα πόδια του από μακριά, η μπάλα πάνω από την εστία του Γκίτκου

18:06

- Δυναμικό ''παρών'' δίνουν στην Άμφισσα και οι οπαδοί του Πανηλειακού, που έχουν ακολουθήσει την αγαπημένη ομάδα τους από τον Πύργο

18:05

Πρώτη καλή στιγμή στο ματς, είναι για τον Φωκικό

18:05

5': Σουτ από τον Άλα, ο Πίτκας πέφτει στη γωνιά του και μπλοκάρει

18:04

- Συμπληρώσαμε το πρώτο πεντάλεπτο στην Άμφισσα, αναγνωριστικό το παιχνίδι

18:01

1': Ξεκίνησε το παιχνίδι

ΦΩΚΙΚΟΣ
Λαντζάνο, Σιμονιάν, Άλα, Πεχλιβανόπουλος, Kαλαγκανης, Άλβαρεζ, Σκαρίμπας, Θέος, Ράντι, Τζέκος, Φράγκος.
ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ
Πίτκας, Μαρτίνος, Λίτσος, Κοτσώνης, Σαραμαντάς, Λιόσης, Νάστος, Σουλελές, Δημητρακόπουλος, Μπιτάνγκ, Μιλίεβιτς.
Διαιτητής: Σελίμος (Λακωνίας). Βοηθοί: Μπουξμπάουμ, Πολυχρονιάδης (Ανατ. Αττικής). 4ος: Κωνσταντάκης (Αχαΐας)