2
-
0
19:08

Ο Λεβαδειακός αξιοποίησε τις ευκαιρίες του και πήρε τη νίκη, σε αντίθεση με την Ξάνθη, η οποία έχασε πέναλτι και είχε δύο δοκάρια

19:07

90'+6: Μετά από έξι λεπτά, τελικά, καθυστερήσεων το παιχνίδι τελειώνει

19:04

90'+3: Ο Σκέμπης αντί του Μάντζιου

19:03

90'+1: Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων

18:56

85': Ο Σανγκουινέτι αντί του Μάγκα για τη δεύτερη αλλαγή του Λεβαδειακού

18:55

84': Σουτ του Σολτάνι και νέο δοκάρι για την Ξάνθη

18:51

79': Σουάρες αντί Κάλβο στην τελευταία αλλαγή της Ξάνθης

18:44

71': Κεφαλιά του Ράνου, η μπάλα θα βρει στο οριζόντιο δοκάρι, χάνεται η ευκαιρία για την Ξάνθη, ώστε να μειώσει το σκορ

18:43

69': Κίτρινη κάρτα για τον Βασιλείου

18:41

67': Koντά στο 3-0 ο Λεβαδειακός με τον Φλίσκα να διώχνει παρακινδυνευμένα την μπάλα, αλλά το αυτογκόλ δεν σημειώθηκε τελικά

18:37

64': Ο Ράνος στην θέση του Ντιέ, δεύτερη αλλαγή για την Ξάνθη

18:32

60': Βασιλείου αντί Γιάντση, αλλαγή για τον Λεβαδειακό

18:30

Ο Γιάντσης έκανε την σέντρα από τα δεξιά, o Kυριακίδης προσπάθησε να διώξει την μπάλα, που βρήκε όμως τον Ροτζέριο, ο οποίος με κοντινή προβολή χρίστηκε σκόρερ

18:30

58': ΓΚΟΛ για τον Λεβαδειακό!

18:24

53': Αστοχεί ο Σολάρι! Έστειλε την μπάλα άουτ, αν και ξεγέλασε τον Πρζιρόβσκι

18:24

52': Πήρε και κίτρινη κάρτα ο Μανόλο

18:23

52': Πέναλτι για την Ξάνθη σε χέρι του Μανόλο

18:18

46': Χοσέμι αντί Βάλλα στην πρώτη αλλαγή της Ξάνθης

18:17

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου

18:01

Ο Λεβαδειακός προηγείται δίκαια 1-0 με το γκολ του Μάντζιου, καθώς είναι ανώτερος μέχρι στιγμής στο παιχνίδι

18:01

45': Λήξη του πρώτου ημιχρόνου

17:54

38': Ο Πρζιρόβσκι απομάκρυνε με τις γροθιές εκτέλεση φάουλ του Κάλβο

17:51

Σκόρερ με κεφαλιά ο Μάντζιος μετά από σέντρα του Moυλόπουλου από τα δεξιά

17:51

35': ΓΚΟΛ για τον Λεβαδειακό!

17:47

32: Σουτ από τον Ντιέ, δεν ανησυχεί ιδιαίτερα ο Πρζιρόβσκι

17:41

26': Πλασέ του Κάντζι από πλάγια θέση, πέρασε άουτ η μπάλα

17:35

20': Σουτ του Κάλβο, έδιωξε σε κόρνερ ο Πρζιρόβσκι

17:31

16': Σουτ του Κάλβο, χωρίς τύχη, η μπάλα φεύγει άουτ

17:23

8': Ατομική προσπάθεια και πλασέ του Κάντζι, η μπάλα θα περάσει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι, καλή ευκαιρία για τον Λεβαδειακό

17:19

4': Σουτ του Λυκογιάννη, θα φύγει άουτ η μπάλα

17:15

1': Έναρξη του αγώνα

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
Πρζιρόβσκι, Μουλόπουλος, Λυκογιάννης, Γεωργίου, Μάγκας, Μανόλο, Κονέ, Ροτζέριο, Μάντζιος, Κάντζι, Γιάντσης
Αναπ: Στρατηλάτης, Ορτέγκα, Μπούστο, Ιωαννίδης, Βασιλείου, Σκέμπης, Σανγκινέτι
ΞΑΝΘΗ
Κυριακίδης, Παΐτο, Γούτας, Μαρίν, Φλίσκας, Μπέρτος, Βάλλας, Σολτάνι, Ντιέ, Σολάρι, Κάλβο
Αναπ: Τσέμα, Βασιλακάκης, Σουάρες, Μπαξεβανίδης, Ράνος, Νάκας, Χοσέμι
Διαιτητής: Αρετόπουλος (Τρικάλων) Βοηθοί: Τουμπακάρης (Αθηνών), Γεωργαράκος (Αθηνών)