2
-
1
22:52

Ο Παναθηναϊκός με ανατροπή κέρδισε 2-1 την Μπριζ και κρατά την πρόκριση στα χέρια του.

22:52

90+3': Τέλος του αγώνα στη Λεωφόρο.

22:49

90': Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος.

22:46

87': Νέο κόρνερ οι Βέλγοι, εκτελεί ο Βόρμερ, διώχνουν σε πλάγιο οι αμυντικοί.

22:43

85': Εκτελεί ο Βόρμερ, διώχνουν μακριά αυτή τη φορά οι πράσινοι.

22:43

84': Κόρνερ για την Μπριζ, κερδίζει και νέο.

22:40

81': Τον Ολυμπιακό θυμήθηκαν οι φίλαθλοι του «τριφυλλιού». «Ελλάς Ευρώπη Παναθηναϊκός, γαμ... το λιμάνι και ο Ολυμπιακός», είναι το σύνθημα, που δονεί την ατμόσφαιρα στη Λεωφόρο.

22:38

80': Ο Κουλς στη θέση του Ντε Φο. Ολοκλήρωσε τις αλλαγές της και η Μπριζ.

22:36

78': Επικίνδυνη σέντρα σουτ με πολλά φάλτσα του Ισκιέρδο, άουτ.

22:32

74': Ο Λουντ στη θέση του Καρέλη. Έκλεισε τις αλλαγές του ο Αναστασίου.

22:30

71': Ο Ντε Σούτερ στη θέση του Μ'Μπομπό. Δεύτερη αλλαγή για τον Πρεντόμ.

22:27

69': Ενθουσιασμός στη Λεωφόρο, πήρε ψυχολογία ο Παναθηναϊκός κι ενώ οι Βέλγοι δείχνουν να τα έχουν χαμένα.

22:24

Ωραία και δυνατή η εκτέλεση του Καρέλη στη δεξιά γωνία του Μπρουσέζ, 2-1 το τριφύλλι, που κάνει την ανατροπή.

22:24

66': ΓΚΟΛ ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ.

22:24

66': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ. Σωστή και αυτή η απόφαση του Ρώσου μετά από χέρι του Μ'Μπομπό εντός της περιοχής.

22:23

65': Νέο κόρνερ για τους πράσινους, εκτελεί ο Πράνιτς, διώχνουν οι Βέλγοι.

22:21

63': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. Εκτελεί ο Πράνιτς διώχνουν οι Βέλγοι.

22:20

62': Απομακρύνουν οι του Παναθηναϊκού μετά το κόρνερ.

22:20

61': Μεγάλη ευκαιρία η Μπριζ, έσωσε ο Κοτσόλης. Ο ταχύτατος Ντιαμπί μπαίνει στην περιοχή και πλασάρει από πλάγια θέση, διώχνει δύσκολα σε κόρνερ ο Έλληνας γκολκίπερ.

22:18

60': Ανεκμετάλλευτο κόρνερ για την Μπριζ.

22:18

59': Ο Ιθκιέρδο στη θέση του Βάσκεθ.

22:16

57': Περιμένει ο Παναθηναϊκός κλείνοντας τους διαδρόμους για να μην φανεί το αριθμητικό μειονέκτημα, έχει την κατοχή η Μπριζ και δείχνει να πατά καλύτερα.

22:13

55': Αμαρκάριστος ο Μέχελε στο κέντρο της άμυνας, άστοχη η κεφαλιά του, φεύγει πολλά μέτρα άουτ.

22:13

54': Κακή συνεννόηση μεταξύ Τριανταφυλλόπουλου και Κοτσόλη, κόρνερ για την Μπριζ.

22:09

50': Κόρνερ η Μπριζ. Διώχνουν οι πράσινοι και στη συνέχεια κερδίζουν φάουλ.

22:08

49': Επικίνδυνο σουτ του Βάσκεθ έξω από την περιοχή, μετά από λάθος του Κοτσόλη, άουτ.

22:04

46': Έναρξη β' μέρους.

22:03

46': Λαγός και Τριανταφυλλόπουλος στη θέση των Νίνη και Ατζαγκούν.

22:02

Αλλαγές ετοιμάζει ο Αναστασίου.

22:02

Επιστρέφουν στο χορτάρι οι δύο ομάδες.

21:47

Κακό πρώτο 25λεπτο για τον Παναθηναϊκό, που βρέθηκε να κυνηγάει το σκορ από το 10'. Ανέβηκε, έχασε πέναλτι και ισοφάρισε στο 37', αλλά η επιπόλαιη ενέργεια του Σάντσεθ τον αφήνει με αριθμητικό μειονέκτημα για 45 λεπτά.

21:46

45+3': Τέλος ημιχρόνου στη Λεωφόρο.

21:46

45+3': Ανεκμετάλλευτο το κόρνερ για τους Βέλγους, καθαρίζει ο Κοτσόλης.

21:45

45+2': Μεγάλη ευκαιρία η Μπριζ, το έβγαλε ο Κοτσόλης. Ο Ντιαμπί βγήκε τετ α τετ, αλλά ο Έλληνας τεχνικός έδιωξε σε κόρνερ. Η φάση ξεκίνησε από λάθος του Ατζαγκούν.

21:44

45': Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

21:41

43': Κόκκινη για τον Σάντσεθ. Πολύ σκληρό το μαρκάρισμα του Ισπανού στον Ντιαμπί. Αρχικά ο Ρώσος διαιτητής του έδειξε κίτρινη, αλλά έπειτα από υπόδειξη του βοηθού, άλλαξε απόφαση και απέβαλε τον Σάντσεθ. Σωστή η απόφαση του ρέφερι. Ανόητη ενέργεια του Ισπανού.

21:39

41': Γρήγορη αντεπίθεση και ωραία ανάπτυξη με Μπεργκ και Βέμερ, καθυστέρησε ο Γερμανός και κόπηκε στην περιοχή.

21:35

Παίρνει το αίμα του πίσω ο Μπεργκ. Ο Νίνης σέντραρε στο δεύτερο δοκάρι μετά την αρχική απόκρουση του κόρνερ και ο Σουηδός με το κεφάλι ισοφαρίζει. Νίκησε κατά κράτος τον προσωπικό του αντίπαλο στον αέρα.

21:35

37': ΓΚΟΛ ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ.

21:35

37': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό.

21:32

34': Το έχασε ο Μπεργκ. Ο Σουηδός εκτελεί στο κέντρο της εστίας, αλλά ο Μπρουσέζ αποκρούει με τα πόδια. Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για την ελληνική ομάδα.

21:30

32': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ. Το κερδίζει ο Καρέλης από τον Μέχελε μετά από ωραία συνεργασία Νίνη και Μπεργκ. Ήταν ανατροπή, σωστή η απόφαση.