19:26

19:26

Λήξη αναμέτρησης, ήττα με 4-3 για τον ΠΑΟΚ.

19:23

Είναι σαφές το έλλειμμα ποιότητας στην ενδεκάδα του δευτέρου ημιχρόνου του ΠΑΟΚ και συνεπώς γίνεται εύκολα εμφανές πως το ρόστερ αυτή τη στιγμή είναι μικρό. Ωστόσο, είναι δεδομένο πως θα γίνουν προσθήκες.

19:19

Στα τελευταία λεπτά η Μπόχουμ έχει κλειστεί και περιμένει και ο ΠΑΟΚ δεν μπορεί να διασπάσει την άμυνά της.

19:15

Κυκλοφορούν την μπάλα οι παίκτες του ΠΑΟΚ χωρίς να μπορούν να ολοκληρώσουν επίθεση.

19:11

76': Παυλίδης και Κάντερ μπαίνουν για την Μπόχουμ

19:08

74': Γκιουλ αντί Λογία για την Μπόχουμ.

19:05

Έχει πέσει εντελώς ο ρυθμός, καμία σχέση το ματς με την εικόνα του πρώτου ημιχρόνου.

19:01

Από πάσα του Τερατσινο από αριστερά ο Γκρέγκοριτς με κοντινό πλασέ σκοράρει.

19:01

66': ΓΚΟΛ για την ΜΠΟΧΟΥΜ!

18:59

Ακούγονται και οι οπαδοί του ΠΑΟΚ, οι οποίοι βρίσκονται στο γήπεδο.

18:56

62': Δοκιμάζει το πόδι του από μακριά ο Σαλπιγγίδης, αλλά το σουτ του είναι κακό.

18:51

Δυσκολεύεται να δημιουργήσει ο ΠΑΟΚ, που τουλάχιστον έχει αρχίσει να κρατάει μπάλα.

18:47

Προσπαθεί να βρει τα πατήματά του ο ΠΑΟΚ μετά τς τόσες αλλαγές.

18:44

50': Κίτρινη στον Κοροβέση.

18:42

47': Παραλίγο να μπει νέο αυτογκόλ, ο Γλύκος έσωσε την εστία.

18:42

46': Τερόντε, Πέρτελ, Τσελότσι, Φάμπιαν και Ρίμαν βγήκαν για την Μπόχουμ και μπήκαν οι Βαϊνάλντουμ, Σίμουνεκ, Μπουλούτ, Ράφαελ και Λούτε.

18:41

46': Άλλαξε όλη την ομάδα του ο ΠΑΟΚ, η νέα ενδεκάδα είναι η εξής: Γλύκος, Σκόνδρας, Παπαγιαννόπουλος, Πούγγουρας, Τζιόλης, Μυστακίδης, Χαρίσης, Κάτσε, Κοροβέσης, Σαββίδης, Σαλπιγγίδης.

18:40

18:37

18:21

18:21

Ο Λούκας μπαίνει από δεξιά στην περιοχή, κάνει κι ένα σουτ, οι κόντρες ευνοούν τον Κίτσιου κι εκείνος από κοντά σκοράρει.

18:20

45': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

18:20

45': Ο Γκρέγκοριτς κάνει αδύναμο σουτ και ο Όλσεν μπλοκάρει.

18:18

Απίστευτη γκάφα από τους παίκτες του ΠΑΟΚ. Κάνει πολύ δυνατό γύρισμα ο Βίτορ, ο Όλσεν χάνει το κοντρόλ και η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα.

18:17

43': ΓΚΟΛ για την ΜΠΟΧΟΥΜ!

18:14

"Ντου" από έναν... μικρό στον αγωνιστικό χώρο! Ο Λούκας τον πήρε αγκαλιά και τον οδήγησε στους δικούς του.

18:13

Μετά την ισοφάριση προσπαθεί να ανεβεί ο ΠΑΟΚ, ο οποίος είχε σημαντικά προβλήματα για ένα δεκάλεπτο.

18:10

36': Κόρνερ κερδίζει ο ΠΑΟΚ, ο Λούκας το εκτελεί, αλλά η άμυνα της Μπόχουμ απομακρύνει.

18:07

Βγαίνει πάσα από αριστερά από τον Πέρτελ και ο Φούγκλαντ βάζει εξαιρετικό γκολ με τακουνάκι στην κίνηση.

18:06

32': ΓΚΟΛ για την ΜΠΟΧΟΥΜ!

18:05

31': Κακό σουτ από τον Γκρέγκοριτς, μπλοκάρει εύκολα ο Όλσεν.

18:01

27': Ανενόχλητος παίρνει την κεφαλιά ο Τερόντε, αλλά στέλνει την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και στη συνέχεια άουτ.

17:58

Έχει πέσει ο ρυθμός μετά το αρχικό ξέσπασμα και τα γκολ που διαδέχονταν το ένα το άλλο.

17:54

20': Εντυπωσιακή επέμβαση του Όλσεν σε σουτ από πολύ κοντά από τον Τερόντε.

17:52

18': Κόρνερ παραχωρεί ο Βίτορ, αλλά περνάει ανεκμετάλλευτο από την Μπόχουμ.

17:50

16': Καλή προσπάθεια από τον Γκολάσα, κακό το τελείωμα, αποκρούει ο Ρίμαν.

17:49

Η μπόρα φαίνεται πως πέρασε, αλλά εξακολουθεί να υπάρχει ένα ψιλόβροχο.

17:45

Σκοράρει ξανά ο Περέιρα, αυτή τη φορά με σουτ μέσα από την περιοχή. Κόντραρε η μπάλα και άλλαξε πορεία.

17:45

11': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

17:44

Απίστευτο αυτογκόλ από τον Κόστα, στην προσπάθειά του να διώξει με προβολή, κρεμάει τον Όλσεν.

17:44

10': ΓΚΟΛ για την ΜΠΟΧΟΥΜ!

17:41

Ο Ρατς βγάζει σέντρα από αριστερά, ο Πέρτελ κάνει τραγικό λάθος προσπαθώντας να γυρίσει με το στήθος την μπάλα προς τον Ρίμαν και ο Περέιρα σκοράρει από κοντά.

17:41

6': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

17:39

4': Καλή φάση για τον ΠΑΟΚ, ο Περέιρα κάνει πλασέ στην κίνηση και στέλνει την μπάλα λίγο άουτ.

17:37

2': Ο ΠΑΟΚ κέρδισε κόρνερ, αλλά πέρασε ανεκμετάλλευτο.

17:35

1': Σέντρα στο ματς με μικρή καθυστέρηση.

17:29

Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

17:27

Ο Ιάκωβος Αγγελίδης έχει φτάσει στο Αρνεμ και βρίσκεται στο γήπεδο, ενώ ο Νομπόα αναμένεται στις 18.30

17:24

Να σημειωθεί ότι αυτό είναι το πρώτο σημαντικό τεστ του ΠΑΟΚ στην προετοιμασία, αλλά συνολικά το δεύτερο φιλικό.

17:20

Ο Ιγκόρ Τούντορ δεν πρόλαβε την πρωινή προπόνηση, όμως επέστρεψε στην Ολλανδία (μετά το ταξίδι του στην Κροατία) το μεσημέρι κι έτσι θα κοουτσάρει κανονικά τους Θεσσαλονικείς.

17:15

Καλησπέρα σας, σε περίπου 15 λεπτά ξεκινάει το φιλικό του ΠΑΟΚ με την Μπόχουμ.

Όλσεν, Βίτορ, Κόστα, Τζαβέλλας, Μαντούρο, Γκολάσα, Κίτσιου, Πέλκας, Μακ, Περέιρα, Λούκας
Αναπ: Γλύκος, Σκόνδρας, Παπαγιαννόπουλος, Πούγγουρας, Τζιόλης, Μυστακίδης, Χαρίσης, Κάτσε, Κοροβέσης, Σαββίδης, Σαλπιγγίδης