3
23:43

Η Μπαρτσελόνα είναι πρωταθλήτρια Ευρώπης για 5η φορά στην ιστορία της.

23:43

90+8': Τέλος του αγώνα δίχως καν να γίνει σέντρα.

23:42

Οι Καταλανοί βρήκαν ανοιχτό χώρο, Νεϊμάρ και Πέδρο συνδυάστηκαν, πλασέ του Βραζιλιάνου στα δίχτυα του Μπουφόν.

23:42

90+7': ΓΚΟΛ η ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ.

23:39

90+5': Ο Πέδρο στη θέση του Σουάρεζ. Έκλεισε τις αλλαγές του και ο Λουίς Ενρίκε.

23:39

90+4': Κόρνερ για τη Μπαρτσελόνα. Εκτελείται πλασαριστά και οι Καταλανοί προσπαθούν να κρατήσουν.

23:37

90+2': Αδύναμο σουτ του Τέβεζ έξω από την περιοχή, μπλοκάρει ο Τερ Στέγκεν.

23:36

90+1': Ο Ματιέ στη θέση του Ράκιτιτς. Δεύτερη αλλαγή για την Μπαρτσελόνα.

23:36

90': Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις.

23:35

90': Απομακρύνουν οι Καταλανοί το κόρνερ του Πίρλο.

23:34

89': Καλό σουτ του Μαρκίζιο, πέφτει στη γωνία και αποκρούει ο Τερ Στέγκεν, κόρνερ.

23:34

88': Ο Κόμαν στη θέση του Εβρά. Αναγκαστική η τρίτη αλλαγή του Αλέγκρι.

23:30

85': Ο Γιορέντε στη θέση του Μοράτα. Δεύτερη κίνηση από τον Αλέγκρι.

23:29

84': Σουτ του Σουάρεζ, άουτ.

23:27

82': Μεγάλη ευκαιρία η Μπαρτσελόνα. Ο προωθημένος Πικέ βρίσκεται σε θέση βολής, αλλά σουτάρει πάνω από τα δοκάρια.

23:24

79': Ο Περέιρα στη θέση του Βιδάλ. Πρώτη αλλαγή για τη Γιουβέντους.

23:23

78': Κόρνερ η Γιουβέντους. Εκτελεί ο Πίρλο στο δεύτερο δοκάρι, νέα κακή εκτίμηση του Τερ Στέγκεν, άουτ η κεφαλιά του Πογκμπά.

23:22

77': Ο Τσάβι στη θέση του Ινιέστα. Πρώτη αλλαγή για την Μπαρτσελόνα. Αμφότεροι αποθεώνονται.

23:22

77': Ψηλά, πάνω από τα δοκάρια η εκτέλεση του Μέσι.

23:20

76': Φάουλ σε καλή θέση για την Μπαρτσελόνα. Λίγο έξω από την περιοχή και λίγα μέτρα αριστερά.

23:19

74': Κόρνερ η Γιουβέντους. Εκτελεί ο Πίρλο, λάθος έξοδο ο Τερ Στέγκεν, τη γλιτώνει με ένα νέο κόρνερ. Ανεκμετάλλευτο και το δεύτερο σερί.

23:16

71': Ο Νεϊμάρ σκοράρει, αλλά το γκολ ακυρώνεται. Μετά από σέντρα του Άλμπα ο Βραζιλιάνος κάνει την κεφαλιά, αλλά βρίσκει και στο χέρι του προτού καταλήξει στα δίχτυα. Σωστή η απόφαση του επιπρόσθετου διαιτητή.

23:15

70': Κίτρινη ο Σουάρεζ.

23:13

Νέο προβάδισμα με Σουάρεζ. Με ατομική ενέργεια ο Μέσι φτάνει έξω από την περιοχή και σουτάρει, ο Μπουφόν δεν μπλοκάρει και ο Σουάρεζ σε κενή εστία σκοράρει. Φέρει ευθύνη ο Μπουφόν, απουσίαζε όμως και η άμυνα της Γιουβέντους.

23:13

68': ΓΚΟΛ η ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ.

23:09

65': Δυνατό σουτ του Πογκμπά, μπλοκάρει ο Τερ Στέγκεν.

23:07

62': Ευκαιρία η Γιουβέντους. Ωραία κυκλοφορία για τη Γιουβέντους, ο Μαρκίζιο στρώνει στον Τέβεζ, που σουτάρει από ευνοϊκή θέση, λίγο πάνω από τα δοκάρια.

23:05

60': Έχει πάρει φωτιά ο τελικός. Πολύ σκληρή για να πεθάνει η Γιουβέντους.

23:03

58': Ο Πίρλο εκτελεί φάουλ στην καρδιά της περιοχής, άουτ η κεφαλιά του Μοράτα.

23:01

Ισοφάρισε ο Μοράτα. Ο Μαρκίζιο δίνει με ωραίο τακουνάκι στον Λιχτστάνιερ, αυτός γυρίζει προς το πέναλτι, ο Τερ Στέγκεν λέει όχι σε σουτ του Τέβεζ, αλλά ο Μοράτα παίρνει το ριμπάουντ και σε κενή εστια δεν έχει πρόβλημα να σκοράρει.

23:01

55': ΓΚΟΛ η ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ.

22:56

51': Τρομερές εναλλαγές της μπάλας μεταξύ Μέσι, Νεϊμάρ και Σουάρεζ, το σουτ του Αργεντινού φεύγει άουτ.

22:54

49': Ανεκμετάλλευτο το κόρνερ.

22:53

49': Μεγάλη ευκαιρία η Μπαρτσελόνα. Ταχύτατη αντεπίθεση, ο Ράκιτιτς έδωσε στον Σουάρεζ που σούταρε από λίγο πλάγια θέση εντός περιοχής, σωτήρια σε κόρνερ ο Μπουφόν.

22:53

48': Κόρνερ η Γιουβέντους, Εκτελεί ο Πίρλο, διώχνουν οι Ισπανοί.

22:50

46': Ξεκίνησε το β' μέρος.