0
-
0
20:55

90'+5: Λήξη στην Τρίπολη. Ο Αστέρας Τρίπολης κέρδισε με 2-0 επί την Κέρκυρα.

20:54

90'+3': Τέλος στο Αγρίνιο. Ο Παναιτωλικός πήρε τη νίκη με 2-0 επί της Βέροιας

20:53

90'+1': Τελείωσε με τις αλλαγές η Βέροια, Καταλά αντί Αμαραντίδη

20:47

84': Τελευταία αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης, ο Παπαχρήστος στη θέση του Παντελιάδη

20:45

81': Δεύτερη αλλαγή για τη Βέροια, ο Κάμπορα αντί του Μπατιόν

20:41

76': Δεύτερη αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης, Μουνάφο αντί του Σκούρτη

20:40

77': Κίτρινη κάρτα στον Μαλόν της Βέροιας

20:38

78': ΓΚΟΛ για τον Παναιτωλικό. Αδράνησε η άμυνα της Βέροιας, ο Μορένο έκανε το κοντρόλ με το στήθος και με ωραίο γυριστό σουτ σημείωσε το 2-0 για τους Αγρινιώτες

20:37

73': Πρώτη αλλαγή για τη Βέροια. Ο Άρτσε αντί του Ντουμίτρου

20:36

72': Ολοκλήρωσε τις αλλαγές της η Κέρκυρα. Ο Κόντος στη θέση του Γεωργακόπουλου

20:32

71': Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Ρουσκουσέδα αντί του Γοδόι. Ολοκληρώθηκαν οι αλλαγές των γηπεδούχων.

20:30

69': Κίτρινη κάρτα στον Λάζαρ του Παναιτωλικού

20:29

66΄: Κεφαλιά του Αλόκο μέσα από την περιοχή, ο τερματοφύλακας της Κέρκυρας διώχνει εντυπωσιακά

20:28

67': Κάνει δύο τις αλλαγές του ο Χάβος. Ο Μορένο στη θέση του Άλβες

20:27

64’: Παρών φώναξε και πάλι ο Σέτκους στο σουτ του Τσοκάνη έξω από τη μεγάλη περιοχή

20:23

60': Συνεχίζει να απειλεί ο Αστέρας. Ο Φερνάντες έκανε το σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή, αναγκάζοντας τον Σέτκους να διώξει σε κόρνερ

20:22

58': Πρώτη αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης. Ο Τσοκάνης μπαίνει στη θέση του Λομπάτο

20:20

59': Πρώτη αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Μπαίνει ο Παπουτσογιαννόπουλος στη θέση του Μαρτίνες

20:17

54’: Ο Πάρα έκανε το σουτ, η μπάλα πέρασε άουτ

20:15

56': Αποκρούει ο Ράφαελ το πλασέ του Γεωργιάδη

20:15

Δεν έχει αλλάξει κάτι και στα δύο γήπεδα. Παναιτωλικός-Βέροια 1-0 και Αστέρας Τρίπολης-Κέρκυρα 2-0

20:09

49’: Πλασέ του Γεωργιάδη από τα αριστερά, η μπάλα πέρασε δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Παναιτωλικού

20:08

46': Διπλή αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Φάμπιο στη θέση του Χαβίτο, ενώ βγαίνει ο Ανδρεόπουλος και μπαίνει ο Μέντης

20:07

46': Σέντρα και στην Τρίπολη

20:05

46': Έναρξη στο δεύτερο μέρος στο Αγρινιο. Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες

20:04

Όλα είναι έτοιμα για τη σέντρα

19:49

Ημίχρονο και στο Αγρίνιο. Ο Παναιτωλικός προηγείται με το αυτογκόλ του Μαραγκού

19:48

Τέλος πρώτου ημιχρόνου στην Τρίπολη. Στα αποδυτήρια οι δύο ομάδες με τον Αστέρα να είναι μπροστά με 2-0

19:47

Καμία αλλαγή στο Αγρίνιο με τον Παναιτωλικό να συνεχίζει να προηγείται με 1-0

19:45

Ένα σουτ του Ιγκλέσιας πέρασε άουτ

19:41

41': ΓΚΟΛ για τον Αστέρα Τρίπολης, που κάνει το 2-0 με τον Νίκο Φερνάντες. Ο άσος των Αρκάδων εκτέλεσε το φάουλ, η μπάλα πέρασε απ’ όλους και κατέληξε στα δίχτυα του Σέτκους

19:38

34’: Σουτ του Γιαννιώτα έξω από τη μεγάλη περιοχή, η μπάλα πέρασε άουτ

19:37

37’: Ευκαιρία για τη Βέροια, με τους Τάτο και Ναζλίδη να συνεργάζονται ωραία, αλλά ο πρώτος δεν μπόρεσε να περάσει τον Ράφαελ που απέκρουσε. Στην εξέλιξη της φάσης οι «κυανέρυθροι» πήραν κάποιες κόντρες, όμως ο Ετζενγκέλε αποσόβησε τον κίνδυνο

19:30

30’: Πιέζει ο Παναιτωλικός για ένα δεύτερο γκολ. Ο Μαρτίνες μπήκε στην περιοχή από τα δεξιά, γύρισε στον Κάπελ, αλλά ο τελευταίος πλάσαρε άουτ.

19:25

25’: Στην κόντρα οι Αγρινιώτες. Ο Κάπελ γίνεται αποδέκτης της μπάλας, πλάσαρε και ο Μπαλάφας απομάκρυνε. Στην εξέλιξη της φάσης, νέο πλασέ από τον Κάπελ, απέκρουσε ο Καντιμοίρης

19:24

23’: Κίτρινη κάρτα για τον Ανδρεόπουλο της Κέρκυρας

19:24

24’: Νέα ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Φάουλ του Τάτου από δεξιά, έδιωξε σε κόρνερ ο Καντιμοίρης

19:22

22’: Νέο σουτ για τον Αστέρα Τρίπολης με τον Νίκο εκτός της μεγάλης περιοχής, η μπάλα πέρασε άουτ

19:22

22': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ. Σέντρα-σουτ του Μαρτίνες από δεξιά, ο Μαραγκός προσπαθεί να βάλει το πόδι για να διώξει, αλλά με την επέμβασή του η μπάλα κατέληξε στο βάθος της εστίας του Καντιμοίρη. Μπροστά στο σκορ οι γηπεδούχοι με αυτογκόλ

19:21

22': Νέα απόκρουση από τον Καντιμοίρη. Ο Άλβες έκανε την κεφαλιά από κοντά, έπειτα από σέντρα του Βιγιαφάνιες, ο τερματοφύλακας της Βέροιας είπε όμως και πάλι "όχι"

19:18

18': Προσπαθεί να πιέσει ο Παναιτωλικός. Ο Λάζαρ έκανε το σουτ από το ύψος της περιοχής, μπλόκαρε ο Καντιμοίρης

19:17

17’: Στην Τρίπολη, ο Σκούρτης έκανε το σουτ, απομάκρυνε ο Σέτκους

19:14

14': ΓΚΟΛ για τον Αστέρα Τρίπολης. Οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα με τον Πάρα να κάνει το 1-0. Ο Νίκο εκτέλεσε το φάουλ και ο Πάρα με ωραία γυριστή κεφαλιά, πρόλαβε τον Σέτκους και βρήκε δίχτυα

19:13

13': Ένα σουτ του Γκαζαριάν για την Κέρκυρα πέρασε άουτ

19:07

Λίγα πράγματα μέχρι στιγμής και στις δύο αναμετρήσεις

19:05

4’: Κίτρινη για τον Γεωργακόπουλο της Κέρκυρας

19:02

1': Ξεκίνησε και το παιχνίδι στην Τρίπολη

19:01

1': Σέντρα στο Αγρίνιο με τον Παναιτωλικό στην επίθεση

18:53

Από την άλλη, ο Παναιτωλικός είναι στην 7η θέση με 49 βαθμούς, ενώ η Βέροια στην 12η με 43.

Οι συνθέσεις:
Παναιτωλικός (Μάκης Χάβος): Ράφαελ, Κουτρομάνος, Κέβιν, Κούσας, Ετζενγκέλε, Γοδόι, Κάπελ, Βιγιαφάνιες, Μαρτίνες, Λαζάρ, Άλβες.

Αναπληρωματικοί: Στεφανάκος, Ρουσκουσέδα, Θεοδωρίδης, Μαλεζάς, Μορένο, Μύγας, Παπουτσογιαννόπουλος.

Βέροια (Δημήτρης Χριστοφορίδης) Καντιμοίρης, Μπατιόν, Όστοϊτς, Ντουμίτρου, Ναζλίδης, Μαλόν, Αμαραντίδης, Μπαλάφας, Τάτος, Μαραγκός, Γεωργιάδης.

Αναπληρωματικοί: Χίναρντ, Καταλά, Κάμπορα, Βάσκες, Άρτσε, Εσπάρθα, Παυλίδης.

18:49

Ο Αστέρας Τρίπολης είναι στην 4η θέση του πίνακα με 56 βαθμούς, ενώ η Κέρκυρα στην 9η με 44.

Αστέρας Τρίπολης (Στάικος Βεργέτης): Θεοδωρόπουλος, Κουρμπέλης, Αλόκο, Ζησόπουλος, Παντελιάδης, Ιγκλέσιας, Λομπάτο, Γιαννιώτας, Φερνάντες, Πάρα, Σκούρτης

Αναπληρωματικοί: Μπαντής, Τσοκάνης, Παπαχρήστος, Μουκάμ, Τορμένα, Μουνάφο, Μάσα

Κέρκυρα (Μιχάλης Γρηγορίου): Σέτκους, Σιόντης, Μανωλάς, Βενέτης, Παρασκευαίδης, Κρητικός, Ανδρεόπουλος, Χαβίτο, Γεωργακόπουλος, Γκαζαριάν, Ζορμπάς

Αναπληρωματικοί: Κουτζαβασίλης, Καϊκούτ, Μεντής, Ταβάρες, Κόντος, Ντιμιτρόφσκι, Μακρίδης

18:45

Καλησπέρα, σε περίπου 15 λεπτά θα έχουμε σέντρα σε Τρίπολη και Αγρίνιο

18:40

Παρακολουθήστε σε παράλληλη σύνδεση την Κυριακή (10/5) την εξέλιξη των αναμετρήσεων Αστέρα Τρίπολης - Κέρκυρα και Παναιτωλικός - Βέροια για την τελευταία αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας. Και τα δύο ματς ξεκινούν στις 19.00.