Ένα κουβάρι οι παίκτες του Πανιωνίου, στη Σούπερ Λίγκα και την επόμενη σεζόν η ομάδα της Νέας Σμύρνης!

21:01

Λήξη αναμέτρησης, χωρίς σκορ.

20:58

90'+7: Κίτρινη στον Κόρμπο.

20:58

Πέφτουν μπάλες στον αγωνιστικό χώρο και ο Σιδηρόπουλος διακόπτει το παιχνίδι.

20:56

90'+5: Κίτρινη στον Οικονόμου για καθυστέρηση.

20:54

Ξανά στο έδαφος παίκτες του Πανιωνίου. Αρχικά ο Μητρόπουλος και στη συνέχεια ο Παπαδόπουλος.

20:52

90'+1: Κίτρινη στον Ιμπαγάσα που βρίσκεται στον πάγκο.

20:51

Επτά τα λεπτά των καθυστερήσεων.

20:51

Νέα διακοπή, στο έδαφος ο Κόρμπος.

20:49

89': Κιτρινη στον Χατζηισαΐα.

20:47

87': Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, στη θέση του Σκόνδρα ο Δεληγιαννίδης.

20:47

87': Κίτρινη στον Τζιόλη.

20:45

85': Καλό σουτ από τον Φούντα, η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ.

20:41

Νέα διακοπή, στο έδαφος ο Παπαδόπουλος, ο τερματοφύλακας του Πανιωνίου.

20:39

79': Εντελώς άστοχο το μακρινό σουτ του Κάτσε.

20:36

Διακοπή στο ματς, στο έδαφος ο Μητρόπουλος.

20:34

74': Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, Σαββίδης αντί Κίτσιου.

20:33

73': Ρισβάνης αντί Μπακασέτα για τον Πανιώνιο.

20:32

72': Ο Κουλούρης παίρνει την κεφαλιά, εύκολα μπλοκάρει ο Παπαδόπουλος.

20:30

Όλη η Νέα Σμύρνη στο πόδι με τις αποφάσεις του Σιδηρόπουλου. Λανθασμένη η πρώτη κίτρινη στον αριστερό μπακ του Πανιωνίου.

20:30

69': Κόκκινη στον Τασουλή για διαμαρτυρία. Με 10 μένει ο Πανιώνιος.

20:29

69': Κίτρινη στον Τασουλή.

20:28

Παρατηρήσεις στον Μανίκα, γενικό αρχηγό του Πανιωνίου, από τον Σιδηρόπουλο.

20:25

65': Τεράστια ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Εκτελείται κόρνερ από τον Φούντα, ο Χατζηισαΐας παίρνει την κεφαλιά και στη γραμμή σώζει ο Κίτσιου.

20:23

Ο Σιδηρόπουλος διακόπτει το ματς γιατί ακούγονται υβριστικά συνθήματα σε βάρος του.

20:22

62': Ξεκάθαρο σπρώξιμο στον Χατζηισαΐα από τον Βίτορ στον αέρα, δεν δίνεται πέναλτι από τον Σιδηρόπουλο.

20:20

60': Πολύ δυνατό το σουτ του Κάτσε, αλλά και εντελώς άστοχο.

20:17

Αρκετά τα λάθη στα τελευταία λεπτά.

20:13

53': Κίτρινη στον Κίτσιου.

20:12

52': Δοκιμάζει από μακριά το πόδι του ο Περέιρα και στέλνει την μπάλα άουτ.

20:07

47': Δοκιμάζει το πόδι του ο Μπακασέτας, αδύναμο το πλασέ, εύκολα ο Ιτάνζ.

20:06

46': Αλλαγή για τον Πανιώνιο, Βλάχος αντί Αργυρόπουλου.

20:06

20:05

19:49

Λήξη ημιχρόνου.

19:46

19:43

43': Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ο Μπακασέτας κλέβει την μπάλα, βγάζει πάσα στο δεύτερο δοκάρι και ο αμαρκάριστος Γιάννου στέλνει την μπάλα ψηλά.

19:39

39': Από δεξιά ξεκινάει την προσπάθειά του ο Μπουμάλ, συγκλίνει προς τα μέσα στη συνέχεια, αλλά το σουτ του είναι απογοητευτικό.

19:37

Υπάρχουν και οπαδοί του ΠΑΟΚ στο γήπεδο, οι οποίοι μάλιστα έχουν κάτσει όλοι μαζί και άρχισαν μόλις να φωνάζουν συνθήματα υπέρ της ομάδας τους.

19:37

37': Κουλούρης αντί Παπαδόπουλου για τον ΠΑΟΚ.

19:36

36': Ο Ρατς βγάζει σέντρα, ο Κίτσιου παίρνει μία αδύναμη κεφαλιά και στέλνει την μπάλα άουτ.

19:35

Στο έδαφος ο Παπαδόπουλος, νέα διακοπή.

19:32

32': Γιάννου αντί Κολοβού για τον Πανιώνιο.

19:32

Πλατανιάς και Καλλονή νικούν ως τώρα και αυτό βολεύει τον Πανιώνιο, ο οποίος αν δεν αλλάξει κάτι μένει και με ισοπαλία ακόμη κι αν νικήσει ο Λεβαδειακός.

19:30

Πονάει αρκετά ο Κολοβός, να δούμε αν θα συνεχίσει.

19:28

Προσωρινή διακοπή, στο έδαφος ο Κολοβός, ο οποίος χτύπησε πέφτοντας άτσαλα.

19:28

Χωρίς κάρτες προσπαθεί να βγάλει ως τώρα το ματς ο Σιδηρόπουλος, αφού χαρίστηκε στον Τζιόλη.

19:25

25': Ο Μπακασέτας το εκτέλεσε απευθείας, πολύ ψηλά έφυγε η μπάλα

19:25

25': Φάουλ σε καλό σημείο για τον Πανιώνιο από προσπάθεια του Κολοβού

19:22

22': Ο Μπουμάλ μαρκάρεται στην περιοχή. Έξαλλες διαμαρτυρίες από πλευράς γηπεδούχων για πέναλτι

19:19

19': Ο Κίτσιου βρέθηκε στην περιοχή, αλλά πρόλαβε να κοντράρει ο Αργυρόπουλος

19:18

Με αντεπιθέσεις προσπαθεί να χτυπήσει ο Πανιώνιος, όπως είχε κάνει και στο παιχνίδι με τον Ολυμπιακό

19:14

Προσωρινή διακοπή, στο έδαφος ο Παπαδόπουλος

19:11

Αρκετά τα φάουλ που έχει κερδίσει ο ΠΑΟΚ στα πρώτα λεπτά, χωρίς να έχει εκμεταλλευτεί κάτι από αυτά

19:07

Έχουν μπει ορεξάτοι οι γηπεδούχοι και προσπαθούν να πιέσουν τον ΠΑΟΚ

19:04

Αναγνωστικά τα πρώτα λεπτά στον αγώνα

19:01

1': Σέντρα στο ματς στη Νέα Σμύρνη

18:59

18:46

Τώρα μπαίνουν ξανά στα αποδυτήρια οι δύο ομάδες έχοντας ολοκληρώσει το ζέσταμά τους.

18:44

Ο ΠΑΟΚ από την άλλη ξέρει ότι με νίκη θα μπει στα πλέι οφ με τρεις βαθμούς.

18:42

Οι "κυανέρυθροι" γνωρίζουν ότι με νίκη μένουν στην κατηγορία, ενώ υπάρχουν αρκετά σενάρια παραμονής τους και με ισοπαλία.

18:40

Βαθμολογικό κίνητρο υπάρχει και για τις δύο ομάδες, αν και αν κάποιος καίγεται για τη νίκη αυτός είναι ο Πανιώνιος.

18:33

Καλησπέρα σας από τη Νέα Σμύρνη, είμαι ο Αντώνης Τσιράκης και θα σας μεταφέρω την εξέλιξη στον αγώνα ανάμεσα στον Πανιώνιο και τον ΠΑΟΚ.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
Παπαδόπουλος, Αργυρόπουλος, Χατζηισαΐας, Οικονόμου, Τασουλής, Μητρόπουλος, Κόρμπος, Φούντας, Κολοβός, Μπουμάλ, Μπακασέτας.
Αναπ: Γιαννακόπουλος, Ιμπαγάσα, Γιάννου, Ρισβάνης, Σιωπης, Βλάχος, Γκέζος
Ιτάνζ, Σκόνδρας, Βίτορ, Τζαβέλλας, Ρατς, Τζιόλης, Κάτσε, Κίτσιου, Πόζογλου, Περέιρα, Παπαδόπουλος.
Αναπ: Γλύκος, Μαντούρο, Παπαγιαννόπουλος, Δεληγιαννίδης, Κουλούρης, Πούγγουρας, Σαββίδης
Διαιτητής: Σιδηρόπουλος (Δωδεκανήσου) Βοηθοί: Γρεβένης (Χαλκιδικής), Γκάγκας (Λάρισας) 4ος: Βοσκάκης (Ρεθύμνου)