0
-
2
21:04

Τέλος και στη Νέα Σμύρνη, 0-0 ο Πανιώνιος με τον ΠΑΟΚ και ως εκ τούτου ο Λεβαδειακός υποβιβάζεται.

20:55

Στα τηλέφωνα οι άνθρωποι του Λεβαδειακού, περιμένοντας τα νέα από τα υπόλοιπα παιχνίδια.

20:54

90+3': Τέλος του αγώνα.

20:51

90': Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

20:51

90': Κίτρινη ο Μιλοσάβλιεφ.

20:48

88': Κίτρινη ο Καλέ.

20:46

86': Μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Ο Βούκσεβιτς φάτσα με την εστία, κάνει το σουτ, αποκρούει ο Σαράνοφ.

20:45

85': Ο Γκόμεζ στη θέση του Πουλίδο.

20:45

84': Καλή ευκαιρία για τον Εργοτέλη με τον Τζίλας να πλασάρει άουτ από το ύψος του πέναλτι.

20:42

82': Ο Καλέ στη θέση του Κούτρη.

20:39

79': Διαγώνιο αδύναμο σουτ του Χαλκιαδάκη, φεύγει άουτ.

20:37

77': ΔΟΚΑΡΙ ο ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ. Δυνατό σουτ του Βούκσεβιτς, αποκρούει ο Σαράνοφ, ο Μάντζιος παίρνει την απόκρουση και πλασάρει, αλλά σημαδεύει το κάθετο δοκάρι.

20:36

76': Μακρινό σουτ του Πελέ, μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια ο Σαράνοφ.

20:35

75': Σέντρα σουτ του Ολαϊτάν, διώχνει ο Σηφάκης.

20:31

71': Ο Ολαϊτάν στη θέση του Ρέντζα.

20:29

69': Ο Βούκσεβιτς στη θέση του Μπουσταμάντε.

20:29

Ωραία κάθετη του Πουλίδο για τον Τομάς, που κάνει το γύρισμα προς το πέναλτι, άψογο πλασέ του Μάντζιου και 0-2 για τον Λεβαδειακό.

20:28

68': ΓΚΟΛ ο ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ.

20:27

67': Αναξιοποίητο κόρνερ για τον Εργοτέλη.

20:26

Ο Μιλοσάβλιεφ μπαίνει στην περιοχή, κάνει τις ντρίπλες και δίνει στον Μάντζιο, αυτός του ξαναδίνει και ο Μιλοσάβλιεφ με κοντινή προβολή ανοίγει το σκορ.

20:26

66': ΓΚΟΛ ο ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ.

20:25

65': Κόρνερ για τον Λεβαδειακό. Εκτελείται πλασαριστά, ο Μιλιάζες σουτάρει από πλάγια θέση, αποκρούει ο ο Σαράνοφ.

20:22

62': Κόρνερ για τον Εργοτέλη. Εκτελεί ο Χαλκιαδάκης, διώχνει ο Μιλιάζες.

20:20

60': Ο Γκέντσογλου στη θέση του Μπόε Καν.

20:20

60': Ευκαιρία για τον Εργοτέλη. Ο Χαλκιαδάκης ελίσσεται ωραία έξω από την περιοχή και σουτάρει, ελάχιστα άουτ.

20:17

57': Ο Πουλίδο δοκιμάζει το πόδι του από μακριά, πολλά μέτρα άουτ.

20:17

56': Σουτ του Γιουσούφ έξω από την περιοχή, άουτ.

20:14

53': Καλό μακρινό σουτ του Μιλιάζες, πάνω από τα δοκάρια.

20:09

49': Ο Μάντζιος υποδέχεται ωραία την μπάλα μέσα στην περιοχή, το σουτ του από πλάγια θέση φεύγει άουτ.

20:06

46': Ο Μιλοσάβλιεφ στη θέση του Γιακουμάκη.

20:05

46': Ξεκίνησε το β' μέρος.

20:03

19:47

45': Τέλος ημιχρόνου δίχως καθυστερήσεις.

19:46

45': Κίτρινη ο Ζίτο.

19:45

44': Εξαιρετική σέντρα του Στάθη στην καρδιά της άμυνας, αμαρκάριστος ο Γιακουμάκης, δεν κάνει την κεφαλιά όπως θα ήθελε και η μπάλα φεύγει άουτ.

19:40

39': Ξαφνικό μακρινό σουτ του Χαλκιαδάκη, εκατοστά δίπλα από το δεξί του δοκάρι του Σηφάκη η μπάλα.

19:35

34': Κίτρινη ο Μιλιάζες.

19:34

33': Καλή απευθείας εκτέλεση φάουλ του Χαλκιαδάκη από τα 27 μέτρα, έφυγε λίγο άουτ.

19:32

31': Κόρνερ για τον Λεβαδειακό. Εκτελεί ο Πελέ, λίγο άουτ η κεφαλιά του Τριποτσέρη.

19:31

29': Καλή και δυνατή εκτέλεση του Πελέ, αποκρούει ο Σαράνοφ.

19:29

28': Φάουλ σε εξαιρετική θέση για τον Λεβαδειακό.

19:25

22': Καλή βαθιά μπαλιά, προλαβαίνει ο Σαράνοφ προ του Γιακουμάκη.

19:22

20': Ανεκμετάλλευτο κόρνερ για τον Εργοτέλη.

19:13

12': Μεγάλη ευκαιρία για τον Εργοτέλη. Ο Τζίλας βγήκε φάτσα με τον Σηφάκη και σούταρε, κράτησε το μηδέν ο Έλληνας τερματοφύλακας.

19:12

11': Ωραίο σουτ του Πουλίδο από το ύψος της περιοχής, φεύγει άουτ.

19:09

8': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μιλιάζες από πλάγια θέση, αποκρούει ο Σαράνοφ.

19:08

7': Κίτρινη για τον Πίτσο.

19:05

4': Καλό σουτ του Μάντζιου, πάνω από τα δοκάρια.

19:04

3: Ανεκμετάλλευτα πέρασαν δύο διαδοχικά κόρνερ για τον Λεβαδειακό.

19:01

1': Ξεκίνησε το ματς.

18:47

Ο Εργοτέλης έχει ήδη υποβιβαστεί, αλλά ο Λεβαδειακός παίζει σε 90 λεπτά όλη τη σεζόν. Με 40 βαθμούς ισοβαθμεί με τον Πανθρακικό, αλλά βρίσκεται κάτω από τη ζώνη του υποβιβασμού.

18:45

Σε ένα τέταρτο ξεκινά το κρίσιμο ματς Εργοτέλης-Λεβαδειακός για την τελευταία αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.

18:40

Καλησπέρα από το a-sports.gr.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
Σαράνοφ, Ρέντζας, Λουβιόν, Γκορκς, Πίτσος, Μπόε Καν, Καζναφέρης, Κούτρης, Χαλκιαδάκης, Γιουσούφ, Τζίλας.
Αναπ: Δερμιτζάκης, Καλέ, Γκέντσογλου, Κοζωρώνης, Γιοβάνοβιτς, Ολαϊτάν, Χαντί.
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
Σηφάκης, Στάθης, Τριποτσέρης, Μπουσταμάντε, Μιλιάζες, Πελέ, Πουλίδο, Τόμας, Γιακουμάκης, Μάντζιος, Ζίτο.
Αναπ: Τσιντώτας, Μιλοσάβλιεφ, Βούκσεβιτς, Κατίδης, Μάγκας, Παππάς, Γκόμεζ.
Διαιτητής είναι ο Αρετόπουλος (Τρικάλων). Βοηθοί οι Τάτσης (Ηπείρου) και Τουμπακάρης (Αθηνών), ενώ 4ος ο Ζαχαριάδης (Μακεδονίας).