Λήξη αναμέτρησης, νίκη με 1-0 για την ΑΕΛ.

20:49

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

20:47

88': Σαρακατσάνος αντί Πίντο για την ΑΕΛ.

20:44

85': Αδύναμη κεφαλιά από τον Διαμαντόπουλο, εύκολα ο Αποστολίδης.

20:41

83': Κίτρινη στον Πινδώνη.

20:40

82': Αλλαγή για τον Ολυμπιακό Βόλου, στη θέση του Ζέρη ο Σκοπελίτης.

20:36

78': Αλλαγή για την ΑΕΛ, Ενγκεσάν αντί Σερτζίνιο.

20:33

75': Αλλαγή για την ΑΕΛ, Πινδώνης αντί Ελιομάρ.

20:30

Με υπερένταση κόβει ο Δεληζήσης τον Μπιτάνγκ.

20:27

69': Κίτρινη στον Μπόγιοβιτς.

20:26

67': Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Ελιομάρ, η μπάλα φεύγει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

20:25

67': Αλλαγή για τους Βολιώτες, Μπαλντοβαλίεφ αντί Ρόκα.

20:22

Μικρή διακοπή, στο έδαφος ο Μπόγιοβιτς.

20:20

62': Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ! Ο Πίντο από μέσα δεξιά πλασάρει και ο Ρίζος πέφτει με τα πόδια και αποκρούει.

20:16

58': ΔΟΚΑΡΙ για τον Ολυμπιακό! Ο Κυζιρίδης δίνει στον Διαμαντόπουλο, εκείνος κάνει πλασέ με το δεξί και η μπάλα πηγαίνει στην εξωτερική πλευρά της οριζόντιας δοκού.

20:12

55': Εκτελεί κόρνερ ο Γιαλούσης, παίρνει την κεφαλιά ο Διαμαντόπουλος και μπλοκάρει εύκολα ο Αποστολίδης.

20:09

Ο Σερτζίνιο κάνει πολύ ωραία προσπάθεια από αριστερά, βγάζει σέντρα στο δεύτερο δοκάρι και ο Μπόγιοβιτς με κεφαλιά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα. Κακή εκτίμηση από τον Ρίζο που βγήκε χωρίς λόγο.

20:08

50': ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ!

20:04

20:03

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

19:47

Λήξη πρώτου ημιχρόνου, με τον Μπόγιοβιτς να διαμαρτύρεται ζητώντας πέναλτι σε μαρκάρισμά του από τον Γιαλούση.

19:43

42': Αδύναμη κεφαλιά από τον Μπεριάν, άουτ η μπάλα.

19:41

Έχει πέσει ο ρυθμός.

19:38

37': Ο Γιαλούσης εκτελεί φάουλ, ο Μπάρμπας παίρνει την κεφαλιά και φεύγει εκτός εστίας. Κανονικά θα έπρεπε να δοθεί κόρνερ.

19:35

34': Μακρινό σουτ από τον Μπιτάνγκ, μπλοκάρει εύκολα ο Αποστολίδης.

19:32

31': Κίτρινη στον Κυζιρίδη.

19:30

29': Σουτ από μέσα δεξιά κάνει ο Μπιτάνγκ, η μπάλα περνάει κάτω από τα πόδια του Δεληζήση, αλλά ο Αποστολίδης μπλοκάρει.

19:27

26': Κίτρινη στον Ζέρη.

19:25

24': Κίτρινη στον Διαμαντόπουλο.

19:22

Αρκετά τα λάθη και από τις δύο ομάδες.

19:19

18': Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Συρτή σέντρα από τον Ζέρη, η μπάλα δεν απομακρύνεται και ο Κυζιρίδης κάνει σουτ που περνάει ελάχιστα άουτ από μέσα δεξιά.

19:18

17': Κίτρινη στον Μελισσά.

19:14

13': Ο Μπόγιοβιτς σπάει στον Νεμπεγλέρα, εκείνος σουτάρει πέφτοντας από το σημείο του πέναλτι και αστοχεί.

19:13

12': Μετά από κόντρα η μπάλα στρώνεται στον Μπόγιοβιτς, εκείνος κάνει σουτ στην κίνηση και αστοχεί.

19:12

Με αντεπιθέσεις προσπαθεί να φανεί απειλητική στα πρώτα λεπτά η ΑΕΛ.

19:09

Έχει μπει πολύ πιο δυνατά ο Ολυμπιακός.

19:06

Παρατήρηση σε Κοντοδήμο, ο οποίος γλιτώνει την κάρτα.

19:02

18:59

18:55

Την πρώτη του νίκη στα πλέι οφ αναζητά ο Ολυμπιακός Βόλου, παρθενικό τρίποντο κόντρα στους Βολιώτες για φέτος ψάχνουν οι "βυσσινί".

18:45

Καλησπέρα σας, σε περίπου 15 λεπτά ξεκινάει το ντέρμπι του Ολυμπιακού Βόλου με την ΑΕΛ.

Ρίζος, Ζέρης, Μπουτζίκος, Μπάρμπας, Γιαλούσης, Ρόκας, Κυζιρίδης, Μπιτάνγκ, Θέος, Μπεριάν, Διαμαντόπουλος
ΑΕΛ
Αποστολίδης, Καρανίκας, Κοντοδήμος, Δεληζήσης, Μελισσάς, Νεμπεγλέρας, Μπανούσης, Πίντο, Ελιομαρ, Σερτζίνιο, Μπόγιοβιτς.
Διαιτητής: Λιαχούδης (Μακεδονίας) Βοηθοί: Καραβασίλης (Καβάλας), Ζυγούρης (Αιτωλοακαρνανίας) 4ος: Στυλιαράς (Αιτωλοακαρνανίας)