Λήξη της αναμέτρησης. Τελικό αποτέλεσμα ΑΕΛ - Απόλλων Σμύρνης 0-1.

19:55

Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

19:54

90': Άλλο ένα κόρνερ για την ΑΕΛ με τον Ελιομάρ, διώχνει σε νέο κόρνερ ο Ταΐρης. Εκτελείται, η μπάλα φτάνει στον Σερτζίνιο, δυνατό σουτ έξω από την περιοχή, διώχνει σε τρίτο συνεχόμενο κόρνερ ο Ταΐρης. Στην εξέλιξη της φάσης ψηλοκρεμαστό σουτ Πινδώνη, άουτ. Τέλος πολιορκίας.

19:53

89': Νέο κόρνερ για την ΑΕΛ, που περνά ανεκμετάλλευτο.

19:52

88': Κόρνερ για την ΑΕΛ. Με τον Σερτζίνιο από τα δεξιά, διώχνουν οι αμυντικοί του Απόλλωνα.

19:48

84': Μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλωνα. Ο Ανγκούλο βγήκε στην πλάτη της άμυνας της ΑΕΛ, μπήκε από τα δεξιά στην περιοχή, σούταρε, για να διώξει σωτήρια με τα πόδια ο Πατσιογιώργος.

19:47

83': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του και ο Σούλης Παπαδόπουλος. Ο Ελιομάρ αντί του Μπανούση.

19:45

82': Κόρνερ για τον Απόλλωνα. Το εκτέλεσε ο Γκόλιας από τα αριστερά, αλλά πέρασε ανεκμετάλλευτο.

19:41

78': Ο Γκόλιας εκτελεί το φάουλ από τα αριστερά, λάθος έξοδος του Πατσιογιώργου, κεφαλιά Κοτσώνη, η μπάλα άουτ.

19:41

77': Κίτρινη κάρτα στον Μπαμ Μπαμ για καθυστέρηση.

19:40

76': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο Απόλλων. Ο Σουάνης αντί του Μπαμ Μπαμ.

19:39

Μπαίνουμε στο τελευταίο τέταρτο της κανονικής διάρκειας, μπλοκαρισμένη η ΑΕΛ, στέκεται καλά ο Απόλλων, παρά το αριθμητικό του μειονέκτημα.

19:36

72': Αλλαγή για την ΑΕΛ. Ο Γιάντσης αντί του Μπόγιοβιτς.

19:35

71': Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Τζιώρας αντί του Λαγού.

19:33

69': Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ. Σέντρα από τα δεξιά του Ενγκεσάν, ο οποίος αδειάζει τον Γκόλια, ο Σερτζίνιο μόνος από το ύψος του δεύτερου δοκαριού πλασάρει άουτ.

19:30

66': Σέντρα Νεμπεγλέρα από τα δεξιά, κεφαλιά Μπόγιοβιτς, πάνω από την εστία του Ταΐρη.

19:27

63': Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Ηρακλής αντί του Άρσιτς.

19:27

63': Σέντρα-σουτ Ενγκεσάν από τα δεξιά, θα διώξει με το ένα χέρι ο Ταΐρης.

19:25

61': Σέντρα Νεμπεγλέρα από τα δεξιά, κεφαλιά Μπόγιοβιτς από το ύψος του πέναλτι, πολλά μέτρα άουτ.

19:24

60': Αλλαγή για την ΑΕΛ. Ο Πίντο αντί του Καρανίκα.

19:20

56': Με δέκα παίκτες μένει ο Απόλλων. Ο Φαρινόλα βλέπει δεύτερη κίτρινη κάρτα για φράγμα πάνω στον Καρανίκα. Αυστηρή απόφαση.

19:13

Ο Λαγός βγάζει εξαιρετική κάθετη στον κενό χώρο για τον Μπαμ Μπαμ, ο οποίος βγαίνει σε θέση τετ α τετ, μπαίνει στην περιοχή, μόνος μπροστά από τον Πατσιογιώργο, πλασάρει εύστοχα και γράφει το 0-1 για την "Ελαφρά Ταξιαρχία".

19:13

49': ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ!

19:11

48': Κόρνερ για τον Απόλλωνα από τα αριστερά με τον Λαγό. Περνά ανεκμετάλλευτο.