3
-
0
19:50

90+3': Τέλος του αγώνα.

19:49

Εξαιρετικό γκολ του Μπακάκη, που με δυνατό σουτ εκτός περιοχής έστειλε την μπάλα στο δεξί παραθυράκι του Γεωργακόπουλου.

19:49

90+2': ΓΚΟΛ η ΑΕΚ.

19:46

90': Αδύναμο πλασέ του Μαρουκάκη, μπλοκάρει ο Ανέστης.

19:45

89': Ο Φαγιέ στη θέση του Ανάκογλου.

19:44

87': ΔΟΚΑΡΙ η ΑΕΚ. Γύρισμα από αριστερά, πλασέ του Τζανετόπουλου στο κάθετο δοκάρι.

19:42

85': Ο Μαρουκάκης δοκιμάζει ένα φιλόδοξο γυριστό, πολλά μέτρα άουτ.

19:39

83': Εκτελεί το κόρνερ ο Μπαρμπόσα, άουτ η γυριστή κεφαλιά του Αραβίδη.

19:39

82': Μέσα ο Λαμπρόπουλος, έξω ο Πλατέλλας.

19:38

82': Σουτ του Ανάκογλου, σε κόρνερ ο Γεωργακόπουλος.

19:37

80': Πάλι ο Σοϊλέδης, η κεφαλιά του αμαρκάριστου Γιόχανσον φεύγει άουτ. Νέα ευκαιρία η Ένωση.

19:36

79': Κόρνερ η ΑΕΚ. Εκτελεί ο Σοϊλέδης, κερδίζει νέο κόρνερ.

19:34

78': Ο Χαρτσιάς στη θέση του Γκαντιάγκα.

19:33

77': Καλή κίνηση και ωραίο σουτ του Μπαρμπόσα, μόλις άουτ. Καλή ευκαιρία η ΑΕΚ.

19:32

75': Ο Κυβελίδης στη θέση του Στεργίδη.

19:31

75': Καλό πλασέ του Ανάκογλου έξω από την περιοχή, άουτ.

19:27

70': 57%-43% η κατοχή για την ΑΕΚ.

19:25

Ο Αραβίδης εκτέλεσε φάουλ περίπου πέντε μέτρα έξω από την περιοχή, το τείχος άνοιξε, ο Γεωργακόπουλος αιφνιδιάστηκε και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα. 2-0 με απόλυτο πρωταγωνιστή τον Αραβίδη.

19:24

68': ΓΚΟΛ η ΑΕΚ.

19:23

67': Ο Σοϊλέδης στη θέση του Κρισάντους.

19:19

62': Ο Στεργίδης έκλεψε και μπήκε επικίνδυνα στην περιοχή από δεξιά, ο Κολοβέτσιος κόβει με υπερένταση την πάσα του προς τον αμαρκάριστο Μπουντόπουλο.

19:16

60': Κίτρινη ο Μπακάκης.

19:14

57': Η Παναχαϊκή απειλεί με διαδοχικές σέντρες, κόβουν οι κιτρινόμαυροι με δυσκολία.

19:08

52': Κόρνερ για την Παναχαϊκή. Διώχνουν οι αμυντικοί της ΑΕΚ.

19:05

49': Αναξιοποίητο το κόρνερ για την Ένωση.

19:05

48': Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Κρισάντους κλέβει από τον Κάργα και κάνει το γύρισμα προς τον Αραβίδη, προλαβαίνει και διώχνει σε κόρνερ ο Ασίγκμπα.

19:01

46': Ξεκίνησε το β' μέρος.

19:01

46': Ο Χούσα στη θέση του Χοτζάλι.

19:01

Στον αγωνιστικό χώρο επιστρέφουν οι δύο ομάδες.

18:50

Η ΑΕΚ τα έχει βρει σκούρα απέναντι στην Παναχαϊκή, που έχει δύο τεράστιες ευκαιρίες, αλλά προηγείται χάρη σε γκολ-πέναλτι του Αραβίδη από το 4.

18:46

45+1': Τέλος ημιχρόνου.

18:45

45': ΔΟΚΑΡΙ η Παναχαϊκή. Ο Μπουντόπουλος βρίσκει χώρο έξω από την περιοχή και σουτάρει δυνατά, η μπάλα στο κάθετο δοκάρι του Ανέστη και έξω. Πρέπει να την βρήκε για λίγο ο Ανέστης.

18:44

45': Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Πλατέλλας από δεξιά ήρθε προς τον άξονα και έπιασε το δυνατό σουτ από όριο της περιοχής, λίγο άουτ.

18:43

44': Σέντρα του Μπακάκη από δεξιά, ο Κρισάντους στοπάρει και χωρίς ισορροπία σουτάρει ψηλά άουτ.

18:38

38': Αδύναμο πλασέ του Γιόχανσον έξω από την περιοχή, στην αγκαλιά του Γεωργακόπουλου.

18:37

38': Κόρνερ για την ΑΕΚ. Περνάει ανεκμετάλλευτο.

18:36

37': Νέα ευκαιρία η Παναχαϊκή. Κακή μακρινή εκτέλεση φάουλ του Μπουντόπουλου, αλλά η μπάλα φτάνει στον Γκαντιάγκα, που είναι φάτσα με τον Ανέστη, αυτός αιφνιδιάζεται, δεν πλασάρει σωστά κι ο Κολοβέτσιος έκοψε.

18:35

36': Κίτρινη ο Κολοβέτσιος.

18:35

35': Ατομική προσπάθεια και σουτ του Πλατέλλα από το ημικύκλιο της περιοχής, μπλοκάρει ο Γεωργακόπουλος. Φάση μετά από ώρα για την Ένωση.